Uygun Maliyetli İngiltere MBA Üniversiteleri

15 Nisan 2021

Uygun Maliyetli İngiltere MBA Üniversiteleri

14.04.2021 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 3 dakika.

İngiltere üniversitelerinde MBA programlarına katılmak, özgeçmişinizi bir üst düzeye taşımak için yardımcı olabilir. Birçok ülkede yer alan üniversitelerin*MBA programları mevcuttur; ancak bu programlar biraz yüksek maliyetli olabilir. Birleşik Krallık ise MBA konusunda, dünya çapında eğitim alabileceğiniz ülkelerin başında gelir. Peki İngiltere'de yüksek lisans maliyetleri nasıldır? Genellikle İngiltere'de üniversitelerden birinde MBA yapmanın maliyeti 10-42.000 £ arasında değişebilmektedir. Eğer Birleşik Krallık'ta bütçe dostu MBA okulları arıyorsanız, sizler için listelediğimiz bu okulları araştırmaya başlayabilirsiniz.

*MBA’nin İngilizce açılımı Master Business Administration’dır. Türkçesi ile İşletme Yüksek Lisansı anlamına gelmektedir. Yani lisansüstü bir yeterlilik derecesi almak anlamına gelmektedir.

MBA İçin Neden İngiltere'yi Seçmelisiniz?

Peki neden İngiltere'de yüksek lisans eğitimi almalısınız? Yurtdışında eğitim almanın avantajları ise şöyle sıralayabiliriz:

  • İngiltere gibi bir ülkeden MBA programı almanın; kaliteli eğitim görme ve eğitiminizi tamamladıktan sonra doktora kabulü gibi birçok avantajı olacaktır.
  • İşletme, finans ve yönetim pozisyonlarında üst düzey görevlerde bulunacak kişilerden de genellikle İşletme Yüksek Lisansı istenir.
  • İngiliz eğitim sistemi dünyanın en iyilerinden birisidir.
  • Birleşik Krallık'taki birçok akredite üniversite ve kolej, uluslararası öğrencilere düşük maliyetli MBA programları sunmaktadır.
  • Birleşik Krallık'ta bir MBA programları genellikle 12 ila 18 ay sürmektedir.

Gelin şimdi hep beraber İngiltere'de uygun maliyete sahip MBA programına sahip üniversitelere beraber bakalım.


Bedfordshire Üniversitesi

Bedfordshire Üniversitesi, İngiltere, Bedfordshire ve Buckinghamshire'da bulunan bir devlet üniversitesidir.  1882'de kurulan üniversite, daha sonra 1992'de Luton Üniversitesi olarak üniversite statüsü kazandı ve daha sonra 2006'da Bedfordshire Üniversitesi olarak adı değiştirildi. İngiltere'de MBA yapmak için çok uygun fiyatlı bir okul arıyorsanız, University of Bedfordshire uluslararası öğrencilere bu fırsatı sunuyor. Tam Zamanlı MBA'sinin akademik yıl boyunca altı dönemi var. Programlar genellikle Eylül, Kasım, Ocak, Mart, Haziran ve Temmuz aylarında başlıyor.

Bolton Üniversitesi

Bolton Üniversitesi, İngiltere, Greater Manchester, Bolton'da bulunan bir devlet üniversitesidir. Okul, aralarından seçim yapılabilecek çeşitli MBA programlarına sahiptir. Üstelik öğrenciler çalışmalarını tamamladıktan sonra, Chartered Management Institute üyeliğine başvurma fırsatı bulunur.

Cardiff Metropolitan Üniversitesi

Bu, Birleşik Krallık'taki düşük maliyetli yüksek lisans okullarından biridir. Cardiff Metropolitan Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bölümü, 12-16 aylık tam zamanlı yüksek lisans programı MBA - İşletme Yüksek Lisansı sunmaktadır.

De Montfort Üniversitesi

İngiltere’de yüksek lisans için en çok tercih edilen üniversitelerden birisidir. De Montfort Üniversitesi, istihdam edilebilirliğe ve öğrencilerin yeteneklerini geliştirmeye daha fazla odaklanır. Burada bir MBA programı12-15 ay arasında sürmektedir. 

Doğu Londra Üniversitesi

University of East London, İngiltere üniversiteleri arasında dikkate alınması gereken ve çok çeşitli programlar sunan popüler bir üniversitedir. Yüksek lisans dersleri, MBA öğrencilerinin eğitim görmesini ve çalışmasını sağlamak için esnek saatlerde de verilmektedir.

Tam zamanlı öğrenciler gündüzleri, yarı zamanlı öğrenciler ise akşamları derslere katılabilirler. Üniversite, öğrencilere Londra'daki önde gelen işletmeleri ziyaret etme, büyük endüstri konferanslarına katılma ve sektördeki uzmanlardan öğrenme fırsatı gibi eksiksiz ve pratik eğitimiyle ünlüdür.

Leeds Beckett Üniversitesi

Leeds Beckett Üniversitesi, İngiltere'nin Batı Yorkshire bölgesindeki Leeds'de bulunan bir devlet üniversitesidir ve daha önceleri üniversite Leeds Metropolitan Üniversitesi olarak bilinmekteydi.

Uluslararası öğrenciler için düşük maliyetli MBA programları sunan Birleşik Krallık en iyi MBA okullarına ev sahipliği yapıyor. Eğer siz de İngiltere'de İşletme Yüksek Lisansı yapmak isterseniz; insan kaynakları, finans, halkla ilişkiler ve pazarlama gibi çeşitli bölümler arasından seçim yapabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi almak için EduGate eğitim danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. 

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pandemi Döneminde İngiltere’de Lisansüstü Eğitime Dair Merak Edilenler

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.