Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

İrlanda Yaz Okulları


İrlanda Yaz Okulları İle İngilizcenizi İlerletin

İrlanda’da yaz okulu kapsamında İrlanda’ya gelecek olan öğrenciler yaz aylarını kaliteli geçirme fırsatı elde edecek. Aynı zamanda burada düzenlenecek gezi programları ile İrlanda’da gezilecek yerler de görülebiliyor. Tüm bunların yanı sıra unutmamak gerekir ki bir dili öğrenmenin en iyi yolu o dili konuşmak zorunda kalmaktır. Öğrenciler İrlanda yaz okulları dil eğitimi boyunca İngilizce pratiği yapabilecek ve arkadaş edinerek sosyalleşebilecek. İrlanda yaz okulu için sık sık tercih edilen ülkelerden biri. Özellikle Dublin bu konuda öğrencilere sosyal aktiviteler anlamında da muhteşem bir deneyim sunan bir şehir. İrlanda yaz dil okulu ülkemizde okulların tatil olduğu dönemde öğrencilerin İngilizce eğitimi alarak birçok aktivite yapabileceği kaliteli zaman sunan bir program. İrlanda İngilizce dil okulu ile öğrenciler hem İngilizce öğreniyor hem de birbirleriyle İngilizce konuşma fırsatına sahip oluyor.

İrlanda’da yaz okulları dil eğitimi almak aynı zamanda Moher Uçurumları, Killarney Ulusal Parkı ve Devler Geçidi gibi gezilecek yerleri ile de İrlanda’yı tanımak anlamında geliyor. Bu nedenle hem İrlanda kültürünü yakından tanıma, hem İngilizce öğrenme hem de yaz tatilini değerlendirme açısından İrlanda yaz okulları tüm öğrencilerin hayallerini süslüyor. İrlanda yaz okulları dil eğitimi için bu ülkeye gidecek olan öğrenciler İrlanda hakkında bilgi sahibi olmak için ön araştırma yapacaktır.


İrlanda Yaz Okullarında Dil Eğitimi Almanın Önemi Nedir?

Öğrenciler İrlanda yaz okulları eğitimleriyle hem İngilizce’yi öğreniyor hem de yeni arkadaşlar ediniyor. Bu arkadaşlarıyla İngilizce konuşmak zorunda oldukları için de dil pratiği yapma şansları oluyor. İrlanda yaz okullarında dil eğitimi almanın önemi de en çok bu konuda kendini gösteriyor. 12-17 yaş arasındaki tüm öğrenciler İrlanda yaz okulları dil eğitimi programları ile hem İngilizce öğrenme hem de sosyal hayatlarında öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatıyla karşılaşarak kaliteli zaman geçirmiş oluyor. Kariyer hayatını da etkileyecek olan harika bir yurt dışı deneyimi İrlanda yaz okulları ile mümkün.


İrlanda’da Yaz Okulu Eğitimi Veren Şehirler Hangileri?

İrlanda’da yaz okulu eğitimi için başkent Dublin, Cork ve Limerick en çok tercih edilen şehirler arasında yer alıyor. Özellikle Dublin, İrlanda yaz okulları dil eğitimi ile olduğu kadar sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerde de dikkat çekiyor.


İrlanda Yaz Okullarının Süresi Ne Kadar?

İrlanda yaz okulları yaz aylarında düzenlenen bir programı içeriyor. Türkiye’de haziran ayında okullar tatil olduğunda İrlanda yaz okulları dil eğitimine başlanıyor ve okulların tekrar açıldığı eylül ayına kadar devam ediyor. İngilizce dersi ile güne başlayan öğrenciler haftada 15-20 saat yoğun İngilizce ile kendilerini geliştirmeye imkan buluyorlar. Aynı zamanda sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal birçok faaliyette de bulunan öğrenciler, öğle yemeğinin ardından uzmanlar eşliğinde etkinliklere katılabiliyor. Resimden tenise, danstan yüzmeye kadar birçok farklı aktivite İrlanda yaz okulları dil eğitiminde öğrencileri bekliyor. Ayrıca tüm gün veya yarım günlük geziler de öğrencilerin yapacağı aktiviteler arasında yer alıyor. Böylece tarihi ve turistik yerleri de gören öğrenciler İrlanda yaz okulları sayesinde ülkenin kültürünü de yakından tanımış oluyor.


İrlanda Yaz Okulları İçin Konaklama Çeşitleri Neler?

İrlanda yaz okulları dil eğitimi için buraya gelecek olan öğrenciler iki konaklama seçeneği bulabiliyor. Aile yanında konaklama ve yurt tipi konaklama öğrencilerin tercih edebileceği seçeneklerden ikisi durumunda. Bir öğrencinin aile yanında kalınması için, bu ortam kurul tarafından düzenli olarak denetleniyor. Aileler tarafından öğrencilere özel bir oda sunuluyor. Aile tipi konaklamanın haricinde, öğrenciler İrlanda yaz okulları yakınında yer alan yurtlarda da konaklamayı tercih edebilirler.


İrlanda’da Dil Eğitimi Veren Yaz Okullarının Programları Neler?

İrlanda yaz okulları dil eğitimi programı yoğun İngilizce derslerin yanı sıra tenis, yüzme, basketbol gibi sportif; resim, dans, müzik gibi sanatsal faaliyetler de öğrencileri bekliyor. Aynı zamanda sosyalleşmeye imkan bulan öğrenciler tüm yaz boyunca İngilizce konuşması gerekeceği için aldığı dil eğitimine ek olarak dil pratiği yapma imkanını da bol bol bulacaklar. İrlanda yaz okulu fiyatları hakkında bilgi alarak bu muhteşem deneyimin bir parçası olabilirsiniz.


İrlanda Hakkında Merak Edilenler

İrlanda yaz okulları için bu ülkeye gelecek olan öğrencilerin İrlanda hakkında bilmesi gerekenlerden başlayalım. Ilıman bir iklime sahip olan İrlanda hakkında bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler için söylemek gerekir ki İrlanda’da gezilecek yerler listesi biraz uzun. İrlanda’ya Atlas Okyanusu'ndan gelen nemli rüzgarların hakim olması nedeniyle ülke yıl boyunca yağış almaktadır. Bu yüzden mutlaka bir yağmurluk götürmeniz gerekir. Oldukça ıslak olan bu ülkede, çoğu günlerde sis görülür.


İrlanda Gezilecek Yerler

İrlanda yaz okulları eğitimi sırasında aynı zamanda ülkeyi gezme fırsatı da elde ediliyor. Kuzeybatı Avrupa'da bulunan İrlanda'da ülkeyi tanımak için her yerde bisiklet kiralayabilirsiniz. Deniz yolu ulaşımı da İrlanda’da çok sık kullanılıyor. İrlanda’da gezilecek yerler dendiği zaman akla ilk olarak Dublin gelse de diğer yerler de gezilmeye değer harikalarla dolu. Cork'ta bulunan tarihi Balarney Kalesi de bunlardan biri. İrlanda gezilecek yerler açısından oldukça zengin ve çeşitlilik sunan bir ülke. Farklı inanışlarıyla da bir hayli ilgi çekici. Balarney taşını öpen kişi büyük bir güzellikle kutsanacağına inanılması da bunlardan biri. Clare'de yer alan Cliffs of Moher da İrlanda’da gezilecek yerler arasında ün salmış durumda. Atlantik Okyanusu'nun üzerinde, 230 metre yükseklikte yer alan bu doğal oluşum Harry Potter ve Melez Prens filminde Harry Potter ile Profesör Dumbeldore' un düşmanlarıyla savaştığı sahneye şahit olduğu için de bu turistik öneme sahip.

Kilkenny antik kenti de İrlanda gezilecek yerler listesinde popüler. Dublin'de ise İrlanda Ulusal Müzesi, Trinity Üniversitesi, St. Patricks Katedrali, Dublin Kalesi, Guinness bira fabrikası gibi birçok gezilecek yer ziyaretçileri büyülüyor. Iveragh yarımadası boyunca uzanan Ring of Keryy bölgesinde trekking yapmak isteyenler doğanın kendilerine sunduğu bu cömertliğin tadına varabilir. Dingle Yarımadası, Tunç Çağı kalıntıları, çok sayıda dini taş kulübesi, arı kovanları ve koyun sürüleri ile masalları andıran bir yerken, burada aynı zamanda rüzgar sörfü için çok ideal plajlar bulunuyor. İnsana dünyanın son noktası hissini veren Moher Uçurumları’nda görebileceğiniz manzara sonsuz bir mavilikten oluşuyor. Ancak rüzgarlı havalarda buraya gidilmesine izin verilmiyor. Killarney Ulusal Parkı ve Devler Geçidi de İrlanda’da gezilecek yerler listesinde görmeden dönmemeniz gerekenler arasında yer alıyor.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.