Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili


Bath Yaz Okulları ile Akıcı İngilizce Öğrenin

Bath, İngiltere'nin Somerset ilçesinin Roma yapımı hamamlarıyla tanınan ve adını alan en büyük şehridir. Londra'nın156 km batısında ve Bristol'un 11 mil (18 km) güneydoğusunda, Avon Nehri vadisinde bulunan şehir, 1987 yılında Dünya Mirası alanı ilan edilmiştir. İngilizceyi ana dili gibi öğrenmek ya da var olan İngilizcesini geliştirmek, daha akıcı ve kalıcı bir İngilizceye sahip olmak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen Bath yaz okulları, İngiliz kültürünü yakından tanımaya da olanak sağlıyor. Genel İngilizce programının sunulduğu Bath yaz okulları etrafında çok sayıda konaklama yapılabilecek yer de bulunuyor. Bath yaz okullarından birinde eğitim aldığınız süre boyunca güvenli ve sakin bir şehirde olma imkanına da sahip olacaksınız. İngilizce derslerinin yanı sıra pek çok aktivite gezilerin de organize edildiği Bath yaz okullarında, öğrencilerin 24 saat gözetmen denetiminde olduğunu da belirtmek gerek. Genellikle tarihi binalarda eğitim veren Bath yaz okulları, istediğiniz akıcı ve kalıcı İngilizceye sahip olmanızı sağlayacak tüm donanıma sahipler. Eğer İngiltere yaz okulları arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız, Bath yaz kursları sizin için doğru bir tercih olabilir.


Bath Yaz Okulları Fiyatları Ne Kadar?

Bath yaz okulu fiyatları hem tercih edilen okula hem yapılacak konaklama tipine hem de alınacak eğitim süresine değişkenlik gösteriyor. Genellikle yurt konaklaması, Bath yaz okulları fiyatlarına dahil oluyor mesela. Bunun dışında aylık konaklama ücreti 800-900 Sterlin arasında değişiyor. Bath yaz okulları fiyatları ise ortalama 2300-5600 Euro arasında seyrediyor diyebiliriz. Bath yaz okulu fiyatlarına; okul kayıt ücreti, ders kitapları, tüm yemekler, sağlık sigortası, gidiş-dönüş havalimanı transferleri, öğleden sonra yapılan aktiviteler ve düzenlenen geziler dahil oluyor çoğu zaman. Bath’de günlük cep harçlığı olarak da 10-15 Sterlin yeterli olacaktır.


Bath Yaz Okulları Ne Kadar Sürüyor?

Bath yaz okullarının süresi aslında öğrencinin tercihine göre değişiyor diyebiliriz. Genellikle 2-3-4-5 haftalık seçenekler sunan Bath yaz okullarında, bütçenize göre bir eğitim süresi belirlemeniz mümkün.


Bath Yaz Okulları Konaklama Seçenekleri Neler?

Bath yaz okullarında konaklama, öğrencinin istek ve beklentilerine göre değişiyor aslında. Genel olarak Bath’de sunulan konaklama olanakları arasında aile yanı, öğrenci apartmanları ve öğrenci yurtları geliyor. Eğer İngiliz kültürünü yakından tanımak ve daha çok pratik yapma düşüncesindeyseniz, aile konaklama türü sizin için doğru bir tercih olacaktır. Aile yanı konaklama tipinde öğrenciler tek ya da çift kişilik odalarda kalmanın yanı sıra, bu konaklama tipinde sabah ve akşam yemekleri de dahil ediliyor. Eğer biraz daha kendi ayaklarınız üzerinde yaşadığınızı hissetmek istiyorsanız o zaman öğrenci apartmanlarını düşünebilirsiniz. Tek kişilik oda, özel ya da ortak banyo seçeneklerini bulunan bu apartmanlarda, daha çok kendinizi evinizde gibi hissetmeniz amaçlanıyor. Öğrenci yurtları ise hem dünyanın dört bir yanından öğrencilerle tanışıp dostluk kurma hem de ekonomik olmaları açısından tercih edilebilir.


Bath Yaz Okulları Programları Nasıl?

Haftada 20 ders olmak üzere Genel İngilizce programının sunulduğu Bath yaz okulları programları, daha çok 8-12 ve 13-17 yaş grubuna yönelik olarak tasarlanmış durumda. Programa başlamadan önce seviye tespit sınavına giren öğrenciler, aldıkları sonuçlara sınıflarına yerleştiriliyor. Sınıfların maksimum 15-20 kişiden oluştuğu Bath yaz okullarında genellikle her ders ortalama 50 dakika sürüyor. Daha çok konuşma becerisi kazandırmak üzerine kurulu olan Bath yaz okulu programlarına, birçok aktivite ve çeşitli bölgelere düzenlenen geziler de dahil ediliyor.


Bath Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Şehir adını, Latince Aquae Sulis ("Sulis'in suları")’den almıştır. MS 60 yılında Romalılar Avon Nehri vadisinde hamamlar ve bir tapınak inşa ettiklerinde, şehirde bulunan hamamlar çok daha önceleri de biliniyordu. Şehrin simgelerinden birisi olan Bath Manastırı, 7. yüzyılda inşa edilmiş ve dini bir merkez haline gelmiştir. 17. yüzyılda, kaynaklardan gelen suyun iyileştirici özellikleriyle ilgili söylentiler yayıldı ve Bath, dönemin kaplıcalarıyla ünlü bir şehri haline geldi.


Bath Gezilecek Yerler Neresidir?

İngilizce öğrenmek için tercih ettiğiniz Bath yaz okullarında eğitim gördüğünüz süre boyunca gezmenizi önerdiğimiz birkaç yer bulunuyor. Bath tren istayonundan şehir merkezine doğru giderken karşıma çıkan Parade Garden Bath’ta gezilecek ilk yer. Bath, sıra sıra süslü teras evleri ve Hyde Park’ın küçük bir versiyonu olan Parade Bahçeleri ile bir zamanlar Londra’yı andırmış olmalı. Bath Abbey – Bath Manastırı Gotik tarzda inşa edilen bu prestijli kilise, popüler bir hac yeri ve Bath’ın en önemli simgelerinde biri. Şehrin ruhani merkezi Bath Abbey, dikey Gotik tasarımın şaheseri. Şehrin sakinleri için önemli bir ibadet yeri olmasının yanı sıra turistler için de popüler bir mekan. Bath’ın Milsome Caddesi, 1762’de Thomas Lightholder tarafından inşa edilmiş. Bath’ta mağaza ve restoranların sıralandığı, alışveriş severlerin kaçırmaması gereken tarihi cadde.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.