Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

Nottingham Yaz Okulları


Nottingham Yaz Okulları Sayesinde Etkili ve Kalıcı İngilizce Öğrenin

İngiltere’nin Nottinghamshire bölgesinde, Londra’nın 200 km kuzeyinde bulunan Nottingham, dünyanın dört bir yanından İngilizce öğrenmek için gelen öğrencileri ağırlıyor. Dil eğitimi konusunda oldukça popüler olan Nottingham yaz okulları, etkili ve kalıcı bir İngilizce öğrenmenin yanı sıra, düzenledikleri çeşitli aktivitelerle öğrencilerin sosyalleşmesine ve İngiliz kültürünü yakından tanımasına da olanak sağlıyor. Dünyanın en prestijli yaz okulları arasında gösterilen Nottingham yaz okulları, tarihi bir şehirde bulunmalarının yanı sıra, oldukça farklı bir atmosferde bulunma imkanı sunuyor öğrencilerine. Küçük yaştaki öğrencilerin de kendini güvende hissedeceği, sakin ve oldukça güvenli bir şehir olan Nottingham, İngiltere yaz okulları arasında en çok tercih edilenlerden biri bu yönüyle. Kaliteli bir eğitimin yanı sıra, gezi ve aktivite olanakları da sunan Nottingham yaz okulları, öğrencilerin rahat edeceği konaklama alternatifleri de sağlıyor. Her seviyeden öğrencinin gönül rahatlığı ile tercih edeceği Nottingham yaz okulları, gelecekteki kişisel ve kariyer gelişiminiz için de sizlere müthiş bir fırsat yaratıyor. Var olan İngilizcenizi geliştirmek, İngilizcenizi daha kalıcı ve akıcı bir hale getirmek için Nottingham yaz okullarının sizin için ideal bir adres olduğunu söyleyebiliriz.


Nottingham Yaz Okulları Maliyeti Ne Kadar?

Nottingham yaz okulları fiyatları, en başta alacağınız eğitimin süresine, tercih edeceğiniz okula ve konaklama seçeneğine göre değişiyor. Genel olarak 1900 ila 4500 Euro arasında değişen Nottingham yaz okulu fiyatlarına; okul yurdunda konaklama, ders kitapları, tüm yemekler, sağlık sigortası, gidiş-dönüş havalimanı transferleri, aktiviteler ve geziler de dahil ediliyor. Bu hizmetlerin kayıt olacağınız okula göre değiştiğini de belirtelim. Bununla birlikte Nottingham’da yaşam maliyetlerinin ise Londra’ya göre çok daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Eğer okul yurdu dışında aile yanı konaklama türünü seçerseniz, aylık 700-900 sterlini gözden çıkarmanız gerekiyor. Günlük harcamalar için ise 10-15 sterlin yeterli olacaktır.


Nottingham Yaz Okulları Ne Kadar Sürüyor?

Nottingham yaz okullarında eğitim süresi öğrencinin tercihine göre değişmekle birlikte en fazla 2 ay kadar sürüyor. En az eğitim süresi ise 2 hafta olarak belirlenmiş durumda.


Nottingham Yaz Okulları Konaklama Seçenekleri Neler?

Nottingham yaz okulları konaklama seçenekleri; aile yanı, okul yurdu ve ev kiralama olarak değişiyor. En çok tercih edilen ise tek kişilik odalardan ve paylaşımlı banyolardan oluşan yurt odaları diyebiliriz. Tam pansiyon sisteminde hizmet veren yurt odalarının yanı sıra, öğrencinin İngiliz kültürünü yakından tanıyabilmesi açısından aile yanı konaklamalar da öneriliyor. Eğer bütçeniz el veriyorsa, ev kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.


Nottingham Yaz Okulları Programları Nasıl?

Nottingham yaz okulları, 10-13 ve 14-17 yaş arası öğrenci grubuna hitap eden bir program sunuyor. Genellikle haftada 20 ders şeklinde planlanan Nottingham yaz okulu programları, çeşitli oyun ve aktivitelerle öğrencilerin günlerini de renklendiriyor. Derslerin genellikle 50 dakika sürdüğü ve maksimum 15 kişilik sınıflardan meydana gelen Nottingham yaz okullarında, daha çok konuşma pratiğini arttırmaya yönelik bir program oluşturuyor. Bununla birlikte Nottingham yaz okullarında çeşitli bölgelere geziler de düzenleniyor.


Nottingham Hakkında Bilinmesi Gerekenler Neler?

Londra’nın 200 km kuzeyinde, ülkenin Nottinghamshire bölgesinde yer alan Nottingham, 1,6 milyon nüfusa sahip bir metropol diyebiliriz. Londra’dan sonra İngiltere’de turistler tarafından en çok ziyaret edilen şehir olan Nottingham, 2011 yılında turistler tarafından en çok para harcanan şehir olma unvanına sahip olmuş. Öyle ki, bir yılda şehirde harcanan rakam 1 milyondan fazla sterline ulaşmış. 2015 yılında “İngiltere’nin Spor Şehri” unvanına sahip olan Nottingham; Ulusal Buz Merkezi, Ulusal Su Sporları Merkezi, Trent Köprüsü üzerinde yer alan kriket sahası gibi önemli spor merkezlerine ev sahipliği yapmasıyla da biliniyor aynı zamanda. Tıpkı sporda olduğu gibi, sanat alanında da öne çıkan bir şehir olan Nottingham, UNESCO tarafından “Dünya Edebiyat Şehri” ilan edilmiş. Nottingham Trent Üniversitesi ve Nottingham Üniversitesi gibi İngiltere’nin önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapan şehir, Nottingham yaz okullarıyla da her yıl binlerce öğrenciyi misafir ediyor.


Nottingham’da Gezilecek Yerler Nereler?

İngiltere’nin tarihi ve turistik şehirlerinden biri olan Nottingham’a dil eğitimi için geldiğinizde, Nottingham gezilecek yerleri de es geçmeyin deriz. Bu anlamda; Elizabeth Evi olarak bilinen ve şehrin önemli simgeleri arasında gösterilen Wollatan Hall’ü, dünyaca ünlü Ulusal Buz Merkezi’ni, 22.000 m2’lik dev alanıyla İngiltere’nin en büyük meydanı olma özelliği taşıyan Old Market Meydanı’nı, 1067 yılında inşa edilen ve şehirle özdeşleşmiş yapılar arasında bulunan Nottingham Kalesi’ni ve şehrin en önemli manevi sembollerinden biri olan Holy Trinity Kilisesi’ni görmeyi ihmal etmeyin.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.