Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

Reading Yaz Okulları


Reading Yaz Okulları ile Kalıcı İngilizce Öğrenin

İngiltere’nin güneydoğusunda, Berkshire Kontluğu sınırları içerisinde yer alan Reading, tarihi atmosferiyle dikkat çeken şehirlerden biri. Büyük bir öğrenci nüfusuna sahip olan Reading, özellikle Reading yaz okulları ile popülerliğini koruyor diyebiliriz. Londra’ya trenle 25 dakikalık uzaklıkta olan şehir, sakin yapısıyla da karmaşadan uzak kalmak isteyen öğrencileri ağırlıyor. İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenler tarafından tercih edilen Reading yaz okulları, kaliteli eğitim anlayışları ve modern derslikleri ile sadece İngilizce öğretmekle kalmıyor, aynı zamanda İngiliz kültürünü de en iyi şekilde göstermeyi amaçlıyor. Thames Nehri üzerinde kurulu olan Reading, bu anlamda öğrencileri muhteşem manzaralarla da buluşturuyor. 10-16 yaş arası öğrencileri kabul eden Reading yaz okulları, öğrencileri 24 saat gözetmen denetiminde tutarak, güvenli bir ortam oluşturuyor aynı zamanda. Derslerin yanı sıra, çok sayıda farklı aktivite alternatifleri de sunan Reading yaz okullarında, Harry Potter gibi temalı dersler de mevcut. Hangi seviyeden olursanız olun, Reading yaz okullarında gönül rahatlığı ile eğitim görebilirsiniz. Hem gelecekteki kariyer gelişiminizi önemsiyor hem de akıcı ve kalıcı bir İngilizceye sahip olmak istiyorsanız, Reading yaz okullarının sizin için fazlasıyla ideal olduğunu söyleyebiliriz.


Reading Yaz Okulları Masrafları Ne Kadar?

İngiltere yaz okulları fiyatları için öncelikle bilinmesi gereken, bu fiyatların eğitim süresine ve seçilen okula göre değiştiği. Bununla birlikte seçilen konaklama tipi de Reading yaz okulları fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Ortalama 1900 ila 3900 Euro arasında değişen Reading yaz okulları fiyatlarına; ders kitapları, tüm yemekler, sağlık sigortası, gidiş-dönüş havalimanı transferleri, düzenlenen aktiviteler ve geziler dahil ediliyor. Bununla birlikte Reading yaşam maliyetlerinin Londra’ya göre çok daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Aylık ortalama konaklama masrafı için 700-900 Sterlin, günlük cep harçlığı için de 10-15 Sterlin ayırmanız yeterli olacaktır.


Reading’de İngilizce Öğrenmenin Faydaları Nelerdir?

Öncelikle İngilizceyi anavatanında öğreniyor olmak, Reading yaz okullarında öğrenim görmenin en büyük avantajlarından. Ayrıca böylesine kaliteli eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan bir şehirde eğitim almak, prestij açısından da oldukça değerli. Bunun yanı sıra Reading, oldukça sakin bir atmosfere sahip olduğundan, büyük şehirlerin hengamesinden uzaklaşmak isteyenler için de son derece ideal.


Reading Yaz Okullarının Süresi Ne Kadar?

Reading yaz kurslarının süreleri minimum 2 hafta, maksimum 5 hafta olmak üzere değişiyor. Eğitim süreleri genellikle öğrencinin istek ve beklentilerine göre belirleniyor. Reading yaz okullarının genel olarak eğitim verdiği aylar ise temmuz ve ağustos ayları.


Reading Yaz Okullarının Konaklama Seçenekleri Neler?

Reading yaz okullarında üç farklı konaklama çeşidi yer alıyor; okul yurdu, aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi. Bu konaklama seçeneklerinden en çok tercih edilen ise aile yanı. Özellikle İngiliz kültürünü yakından tanımak ve daha fazla pratik yapma şansı elde etmek istiyorsanız aile yanıo konaklamayı tercih etmenizi öneriyoruz. Ayrıca bu konaklama türü bütçe açısından da en uygun olanı. Biraz daha rahat ve özgür olmak isteyen öğrenciler ise öğrenci evi kiralayabilirler. Bu sayede öğrenciler kendilerini evinde hissederek konforlu bir eğitim süresinin tadını çıkarabilirler. Çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaşlıklar kurmak ve sosyalleşmek açısından ise okul yurtlarının ideal bir konaklama alternatifi olduğunu söyleyebiliriz.


Reading Yaz Okullarının Programları Nasıl?

Haftada 20 ders ve 15 saat olacak şekilde düzenlenen Reading yaz okulları, 10-16 yaş grubu öğrencilere hitap ediyor. Öğrencilerin sınıflarını belirlemek için yapılan seviye tespit sınavının ardından, öğrenciler sınıflarına yerleştiriliyor. Sabahları alınan Genel İngilizce eğitiminin ardından, günün devamı temalı dersler ve aktiviteler şeklinde ilerliyor. Bazı Reading yaz okullarındaki programlar Harry Potter kitap ve filmlerinden esinlenerek hazırlanıyor. Reading yaz okullarında bazı günler farklı bölgelere geziler de düzenleniyor. Gezi yapılmayan günlerde ise konuşma pratiğini geliştirecek aktivitelere yoğunlaşıyor.


Reading Hakkında Bilinmesi Gerekenler Neler?

İngiltere’nin güneydoğusunda, Thames Nehri üzerinde yer alan Reading, Berkshire Kontluğu’na bağlı tarihi bir şehir. Thames Vadisi’nin bir parçası olan Reading, çok sayıda doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Thames Nehri’nin yanı sıra, Kenttet Gölü’nün de içinden geçtiği şehir, Londra’ya trenle 25 dakika mesafede bulunuyor. Sahip olduğu tarihi değerleri sayesinde çok sayıda turist ağırlayan şehirde, ulaşılan ilk yazılı kayıtların 8. yüzyıla ait olduğunu söyleniyor. Reading, 19. yüzyılda kurulan Oxford Üniversitesi’nin bir uzantısı olan Reading Üniversitesi’ne ev sahipliği yapıyor aynı zamanda. Günümüzde dünyanın en iyi 200 üniversitesinden biri olarak gösterilen bu üniversite dışında, yaz okulları gibi çok sayıda kaliteli eğitim kurumuna sahip. Dünyanın en uzun soluklu rock festivali olan Reading Festival de şehrin cazibesini arttıran bir diğer özelliği.


Reading’de Gezilecek Yerler Nereler?

Reading, sakin bir ortama sahip olmasının yanı sıra, pek çok gezilecek yere de ev sahipliği yapıyor. Eğer İngiltere’de dil eğitimi için Reading yaz okullarından birini tercih ettiyseniz, o halde Reading gezilecek yerlere de mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Sizin için hazırladığımız liste ise şu şekilde; Reading Müzesi, Reading Winter On Ice, Reading Abbey, The Museum of English Rural Life, Prospect Parkı ve Thames Nehri.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.