Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

13 Ocak 2021

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

13.01.2021 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 4 dakika.

Yurtdışı eğitim, uygun bilgi ve rehberlikle desteklendiğinde mükemmel bir yatırımdır. Doğru programı ve kurumu seçmek başarılı bir yurtdışı eğitiminin anahtardır. Yurtdışı eğitim danışmanları, işleyiş biçimleri, etik kuralları, iş modelleri vb. Bakımından farklılık gösterir ve büyüklükleri ve profesyonellik düzeyleri de farklıdır. Çoğu yurt dışı eğitim danışmanlığı firması öğrencilere dünyanın dört bir yanındaki en iyi kolejlere ve enstitülere kabul edilmeleri konusunda rehberlik etmede oldukça iyi iş çıkartmışlardır ve sunulan bütünsel hizmetler için öğrencilerin ve ebeveynlerin güvenini kazanmıştır. Profesyonel olarak bı işi yapan firmalar kadar profesyonel olmayan firmalar da danışmanlık hizmeti vermektedir. Peki yurt dışı eğitim konusunda danışmanlık hizmeti alırken nelere dikkat etmelisiniz? Yurtdışı bir eğitim konusunda işin uzmanından yardım almadan önce bilmeniz gerekenleri sizler için derledik.

Yardım Alacağınız Danışmanın Profesyonellik Seviyesi Hakkında Bilgi Edinin

Etrafta sonsuz sayıda danışman varken, danışmanlığın güvenilirliğini teyit etmek çok önemlidir. İnternette biraz araştırma yapmak, danışmanın deneyimini, kilit personelinin geçmişini, uluslararası eğitim kurumları tarafından tanınmayı, alınan ödülleri, teklif mektubu ve vize başarı oranlarını vb. Doğrulamanın harika bir yolu olabilir. bir danışmandır.

Firmanın Ne Kadar Süreyle Danışmanlık Hizmeti Verdiğini Araştırın

Yurtdışı eğitim konusunda öğrencileri eğitim kalitesiyle ünlü ülke ve kurumlara yerleştirme konusunda geçmişe sahip danışman firmaları tercih etmeniz yurt dışı eğitim konusunda oldukça önemlidir. Tercih edeceğiniz firma farklı ülkelerin eğitim sistemine aşinaysa, kurumlar ve program hakkında bilgi sahibiyse, kabul işlemleri gibi birçok konuda öğrenciye 7/24 destek veriyorsa sizin için en doğrusu böyle bir firmadan danışmanlık almak olacaktır.


Firmada Farklı Eğitim Kurumlarının Bulunması Oldukça Önemlidir

Tam teşekküllü bir danışmanlık, saygın üniversite ve kolej ile dil okulları ile iş birliği yaptığından sahip olduğu uzmanlıkları anlatacak ve belgelerini ofisinde sergileyecektir. Bir Yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasının niteliği, belirli bir kurumu satmak yerine; öğrencinin bütçe, hedef ve yetenek açısından en uygun programları önerdiğinde belli olmaktadır.

Şeffaflık ve Güvenilirlik Bir Yurt Dışı Eğitim Firmasının Birinci Özelliğidir

Güvenilir bir yurt dışı eğitim danışmanlığı şirketi, anlaşma yaptığı kurumlar konusunda da şeffaf olacaktır ve temsil ettikleri kurumların güvenilirliği, ücretler, iade politikası vb. İle ilgili olarak verdikleri bilgileri tüm açıklığıyla size aktaracaktır. Bu tarz firmalarla akademik bilgilerinizi paylaştığınız için teklif mektupları / kabul garantisi, burslar, stajlar vb. gibi konular hakkında net bilgi almaya özen göstermelisiniz. Bu yüzden gerçekleştiremeyeceği vaatler vererek maddi anlamda size zor duruma sokacak firmalardan da uzak durmalısınız.

Öğrencilerin-Ebeveynlerin Tavsiyelerini ve Yorumlarını Dikkate Alın

Daha önce yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmeti almış öğrenciler önceden aldığı hizmet hakkında olumlu ya da olumsuz görüşlerini belirtecektir. Memnun bir öğrenci veya ebeveyn muhtemelen bir kurumdan çok söz eder ve onları başkalarına tavsiye edebilir. Bu yüzden iyi bir yurt dışı eğitim danışmanlığı firması seçmeden önce farklı kurumları da araştırmaları, öğrencilerin ve ebeveynlerin yaptığı yorumları ve tavsiyeleri de göz önünde bulundurmalısınız.


Yurtdışı Eğitim Danışmanı Sizinle İletişim Kurmak İçin Her Zaman Hazırdır

Güvenilir yurt dışı eğitim danışmanlığı firmaları, uzaklık ve saat farkı gibi nedenlerden ötürü ortaya çıkabilecek iletişim sorunlarından etkilenmeden, her an öğrencilerine destek olurlar. Bu gibi durumlarda yurtdışı eğitim danışmanları, acil durumlarda kendileriyle en kolay iletişim kurabileceği kişilerdir.

EduGate Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, 70'den fazla ülkede 555'ten fazla ofisi bulunan bir HIS Travel markasıdır. EduGate markası olarak 1 Ocak 2018 tarihinden beri dünya üzerinde 500'ün üzerinde kendine ait ofisi bulunan ve 130'un üzerinde çalışanı ile HIS Travel bünyesinde Bağdat Caddesi'nde hizmet vermekteyiz. Sizler de Japon kalite anlayışıyla güvenilir yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti almak isterseniz, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Doğru Yurt Dışı Eğitim Danışmanı Nasıl Bulunur?

Yurt Dışında Okumayı Düşünenler İçin Doğru Ülke Rehberi

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.