Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

Amerika Yaz Okulları


Amerika Yaz Okulları İle İngilizceyi ve Dünyayı Keşfedin

Amerika yaz okulları birçok öğrencinin rüyası. Daha iyi bir İngilizce için yaz aylarını ve okul aralarını değerlendiren öğrenciler için Amerika yaz okulları yepyeni ve unutulmaz bir deneyim oluyor. Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu’nun arasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri 50 eyaleti ile oldukça büyük bir ülkedir. Genel olarak ılıman bir iklime sahip olan ülkenin belirli eyaletlerinde sınırları dolayısıyla farklı iklimler de görülmektedir. Amerika’da İngilizce anadil olması bakımından İngilizce dil eğitimi için öncelikli olarak akıllarda yer eden ülkede çok sayıda yaz okulu seçeneği bulunmaktadır. Ülkemizce yabancı dil bakımından öncelik İngilizce eğitimi olduğu için aileler çocuklarını genellikle eğitim hayatlarını da desteklemek amacıyla yaz okullarına yönlendirmektedirler.


Amerika Yaz Okulları Fiyatları Ne Kadar?

Amerika yaz okulları bu sebep ile son yıllarda oldukça popülerleşmeye ve talep görmeye başlamıştır.Amerika dil kursu fiyatları da bu programların süresine, ders içeriklerine göre kişiye özel bütçe şeklinde düzenleniyor. Yaz okulu programında; akademisyenlerden eğitim alan öğrenciler, dil becerisi için yazma, okuma ve konuşma eğitimleri alıyor. Eğitimlere ek olarak çeşitli seminerlere katılarak konuşmacı eğitimlerine katılabiliyorlar.Yaz programı kapsamı sonucunda öğrenciler dil becerisini yazma ve konuşma konusunda belli seviyeye ulaşmış bir şekilde ülkelerine dönüş yapıyorlar. EduGate Amerika yaz okulları arasında çokça ilgi gören New York yaz okulları için dönemsel kampanyaları takip ederek avantajlı bir eğitim organizasyonu yapabilmek mümkün.


Neden Amerika Yaz Okullarını Tercih Etmelisiniz?

Ülkemizde ilköğretim ve lise düzeyindeki eğitim kurumlarının yaz aylarında tatile girmesiyle birlikte Amerika yaz okulları listesinde yer alan kurumlarında eğitim dönemleri başlamaktadır. Yabancı dil öğrenmenin en pratik ve kısa yolu, yoğun bir şekilde o dili kullanmak olduğu için Amerika yaz okulları öğrencilerin en verimli eğitim aldıkları kurumların başında gelmektedir. Genel olarak 12-17 yaş aralığındaki öğrencilerin başvuru yapabildiği Amerika yaz okulları ülkenin hemen hemen her eyaletinde bulunmaktadır. Eğitim açısından çok gelişmiş bir ülke niteliğinde olan Amerika yaz tatili gibi kısa bir sürede öğrencilerine temel dil becerilerini geliştirmeleri için detaylı programlarla eğitim vermektedir. 


Amerika Yaz Okulları Konaklama Çeşitleri Nelerdir?

New York, San Diego ve Orlando yaz okullarında ailelere belli başlı paketler sunulmaktadır. Genel olarak yaz okullarına kayır yaptıran öğrenciler konaklamada, kampüs konaklaması tercih edebileceği gibi aile yanı konaklaması da tercih edebilirler. Aile yanı konaklama yapmayı tercih eden öğrenciler için eğitim kurumlarının birlikte çalıştığı ve sık aralıklarla kontrol edilen ailelerden seçenekler sunulmaktadır. Bu ailelerde kimi zaman öğrencinin yaşına yakın yaşlarda çocuğu olabileceği gibi çocuksuz aileler de olabilmektedir. Aile yanı konaklama yapan öğrenciler ev konforunda yaşamlarına devam etmektedirler. Kendilerine ait mobilyalı ve kimi zaman özel banyolu odaları olmaktadır. Yurtta kalmayı tercih eden öğrenciler, kendi yaş grubundaki öğrencilerle paylaşımlı odalarda konaklama yapmaktadırlar. Çoğunlukla ortak banyo ve tuvalet kullanımı olan yurtlarda var ise de ek ücretle karşılığında sunulan özel banyolu odalar da yurtlarda bulunmaktadır. Yurt konaklaması yapan öğrenciler 7/24 kendi yaş grubundaki öğrenciler ile birlikte sosyalleşip arkadaşlıklarını geliştirebilecekleri gibi yabancı dil pratiğini de çok yoğun bir şekilde yapmaya devam edeceklerdir. Yurtlarda konaklama yapan öğrenciler için çamaşırhane bölümü de bulunmaktadır. 


Amerika Yaz Okullarında Nasıl Bir Program Uygulanmaktadır?

Amerika yaz okulları programında bulunan eğitim kurumları öğrencilerine yoğun İngilizce eğitimi uygulamaktadır. Haftalık olarak ortalama 17-20 saat arası eğitim verilen okullarda öğrencilerin günlük hayatta ve eğitim hayatlarında yazılı ve sözlü İngilizce becerilerinin geliştirilmesine yönelik bir ders programı verilmektedir. Eğitim süresince öğrencilere belirli aralıklarla işlenmiş ders içeriklerinden oluşan ufak sınavlar yapılmaktadır. Bu sayede öğrencilerin gelişimi takip edilip gerektiği noktada müdahale edilerek bulunduğu sınıfın seviyesi yükseltilebildiği gibi düşürülebilmektedir. Bu uygulama öğrencilerin tam motive bir şekilde derslerine odaklanmasını ve daha başarılı bir şekilde eğitimlerine devam etmelerine zemin oluşturmaktadır. Öğrenciler yoğun eğitimlerinden arta kalan zamanda şehri keşfe çıkabilirler. Genellikle şehir merkezinde yer alan kampüslerden çıkarak çevrede yer alan kültürel gezi noktalarını keşfedip eğlence merkezlerinin keyfini çıkartabilirler. Arzu eden öğrenciler kampüslerinde var ise açık ve kapalı spor alanlarından faydalanabilir, yüzme havuzlarında eğlenceli vakit geçirebilirler. Aynı zamanda öğrencilerin ortak kullanımı için kampüslerde bulunan alanlarda planlanmış aktivitelerle keyifli vakit geçirebilirler.


Amerika Yaz Okulları Öğrencilere Ne Gibi İmkanlar Sağlamaktadır?

Bir yabancı dili öğrenmede o dilin konuşulduğu ülkede, o kültürün içinde vakit geçirmek ev dil eğitimi almak yabancı dil öğrenmede en kolay en kısa ve en etkili yoldur. Amerika yaz okulları öğrencilere kısa sürede günlük yaşantı içerisinde bu eğitimi ve deneyimi sunmaktadır. 7/24 kullanım zorunluluğu öğrencilere öncelikle kulak dolgunluğu yolu ile ve yabancı dili kullanırken yapılan hataların en doğru şekilde, anında düzeltilmesi ile o dilin kullanımında pratiklik ve öğrenim kolaylığı sağlamaktadır. Erken yaşta ailelerinden çok uzakta kalarak kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenen öğrenciler hem bir birey olmaya hem de hayata bakışı oldukça gelişmiş olmaktadırlar. Kendi ülkelerinde döndükleri zaman da gerek akademik eğitimleri boyunca gerekse profesyonel iş yaşantılarında Amerika’daki yaz okullarında kısa süreli de olsa almış oldukları eğitim onları diğer adaylardan ve öğrencilerden birkaç adım öne taşımaktadır. Amerika gibi çok farklı kültürleri barındıran bir ülkede yaz okuluna gitmek öğrencilere farklı bakış açıları ve herhangi bir durum karşında çözümünde farklı yollar öğrenmelerini sağlayacaktır. Amerika yaz okulları oldukça kaliteli ve köklü eğitim kurumlarının bünyesinde eğitim verdikleri için tüm öğrencilerin sorunlarına ve ihtiyaçlarına çözüm oluşturan öğrenci işlerini bünyelerinde bulundurmaktadırlar.


Amerika Yaz Okullarına Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Amerika yaz okulları için Edugate tarafından verilen profesyonel danışmanlık tüm öğrenci adaylarına verilmektedir ve üst düzey bir hizmettir. Öncelikle öğrencinin gitmek istediği eyalet, bölge ve almak istediği eğitime karar verilmektedir. Bu aşamada her bütçeye uygun paket bulunan programlarda; tüm evrak işlemleri, Amerika vizesi, sigorta işlemleri gibi standart süreçler işlenmektedir. Öğrencilerin en doğru eğitimi almaları için kurumların kendi İngilizce yeterlilik sınavları uygulanmaktadır ve sonuca göre en doğru programa kayıt işlemleri başlanmaktadır. Amerika yaz okulları için öğrencilerden belirli bir düzeyde İngilizce yeterliliği beklenmektedir. Okuldan gelen kabul yazısı ile öğrenci vizesi başvurusu yapılarak son işlemler tamamlandıktan sonra okul seyahati başlamış bulunmaktadır. Öğrenci eğitim alacağı okula gitmeden konaklamayı aile yanında yapacak ise aile ile iletişime geçilerek birbirlerini tanımaları ve onay vermeleri için görüşmeler online olarak yapılmaktadır. Eğitim alacağı okula giden öğrenci 1 günlük oryantasyondan sonra zaman kaybetmeden eğitimine başlamaktadır. Eğitim döneminin sonunda öğrencilere verilecek bitirme sertifikası için okullar yeterlilik sınavı yapmaktadırlar. Bu sertifikalarda öğrencinin dil becerileri detaylı olarak belirtilmektedir.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.