Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

İngiltere Yaz Okulları


İngiltere Yaz Okulları İle Eğitim ve Deneyim Bir Arada

İngiltere yaz okulları ile İngilizceyi yerinde öğrenmek çok daha keyifli ve kolay oluyor. Birleşik Krallığı oluşturan dört ülkeden biri olan İngiltere, Britanya adasının orta ve güney bölgelerini kapsar. İklimi ılıman olan İngiltere kış aylarında oldukça soğuk ve çoğunlukla yağış alan bir ülkedir. İngilizce eğitim için her zaman ön planda olan İngiltere yaz okulları genç yaşta eğitim almak isteyen gençler tarafından çok fazla talep görmektedir. Ülkemizde yabancı dil ağırlıklı okullar dışında tüm eğitim kurumlarında ilk olarak verilen yabancı dil İngilizce olduğu için aileler gençlerin yaz aylarını faydalı bir şekilde değerlendirmeleri için İngiltere yaz okullarını yakın mesafede olmasından dolayı tercih etmektedir. İngiliz kültürü diğer Avrupa ülkelerinden ve kıta ülkelerinden farklı olduğu için her zaman dikkat çekici olmuştur. İngiltere yaz okullarına giden öğrenciler bu kültürü yakından keşfetme şansına sahip olmaktadırlar.


İngiltere Yaz Okulları Hakkında Merak Edilenler

Yaş ortalamasının genellikle 12-17 yaş aralığında tutulduğu İngiltere yaz okulları ülkemizde ilköğretim ve lise eğitim kurumlarının tatile girmesi ile eş zamanlı olarak eğitim dönemlerine başlamaktadır. İngiltere yaz okulları dünyanın her noktasından öğrenci kabul etmektedir. Bu sebeple öğrenciler aynı anda çok sayıda farklı milletten öğrenci ile bir araya gelerek çok farklı kültürleri aynı anda görmeye ve farklı kültürde arkadaşlıklar edinmeye başlamaktadır. Öğrenilmesi planlanan yabancı dilin en kolay öğrenme yolunun o kültür ve topluluk içerisinde geçirilecek zamanla ve yoğun kullanımla alakalı olduğu dikkate alınırsa yurt dışında eğitim veren yaz okulları kısa sürede en verimli eğitimi alma biçimidir. Eğitim bakımından gelişmiş bir ülke olan İngiltere, öğrencilerinin kısa sürede İngilizceyi akıcı ve doğru şekilde kullanmaları için belirli bir eğitim programı ile müfredatlarını işlemektedirler.


İngiltere Yaz Okulları Konaklama Çeşitleri Nelerdir?

İngiltere yaz okullarında aile yanı konaklama ve kampüs içinde yurt konaklama seçenekleri yaz okullarında öğrencilere sunulan konaklama seçenekleri arasında sayılabilir. Kampüs içerisinde bulunan yurtlarda konaklama yapmayı planlayan öğrenciler ortak banyo ve tuvaleti olan, 2 ya da 4 kişilik yurt odalarında kalabileceği gibi ek ücret karşılığında tek kişilik özel banyo ve tuvaletli odalarda da konaklama yapabilirler. Yurtta kalmanın en büyük avantajı öğrencilerin 7/24 kendi yaş grubundaki öğrencilerle sosyal olarak vakit geçiriyor olmaları ve yabancı dillerini sürekli pratik yaparak geliştirmeleridir. Öğrencilerin ortak kullanımı için yurt binalarında çamaşırhane hizmeti verilmektedir. Aile yanında konaklama yapmayı planlayan öğrenciler ise konaklamalarını eğitim kurumlarının belirli sıklıklarla denetimden geçirdiği ve onay verdiği seçili ailelerin yanında yapmaktadırlar. Aile yanında konaklayacak öğrenciye kendine ait mobilyalı özel oda ve genellikle özel banyo verilmektedir. Kimi zaman aileler konaklama yapacak öğrenci ile aynı yaş ortalamasında çocuklu olabileceği gibi çocuksuz da olabilmektedir. Aile yanı konaklamanın en büyük avantajı öğrencinin aile konforunda eğitimin süresince konaklama yapmasıdır. Bazı durumlarda aileler konaklama yapan öğrencilere sabah kahvaltısını vermektedir.


İngiltere Yaz Okullarında Nasıl Bir Program Uygulanmaktadır?

İngiltere yaz okulları yoğun İngilizce dil eğitimi ile ön plana çıkmaktadır. İngiliz eğitmenler eşliğinde haftada ortalama 17-24 saat hem yazılı hem de sözlü olacak şekilde eğitim verilmektedir. Öğrencilerin günlük hayatlarında ve akademik eğitimlerinde kullanabilmeleri için gereken İngilizce eğitimini profesyonel bir şekilde belirli bir ders planına göre işlemektedirler. Öğrenciler eğitim süreleri boyunca belirli periyotlarda işlenen konulara göre küçük ara sınavlara sokularak seviyeleri belirlenmektedir. Bu şekilde öğrencideki ilerlemeyi daha net şekilde görüp doğru eğitime devam edilmesi sağlanmaktadır. Bu süreçte öğrencilerin seviyelerine göre sınıf değişikliği yapılabilmektedir ve bu öğrencinin tam motive şekilde eğitimine devam etmesini sağlamaktadır.


İngiltere Yaz Okulları Öğrencilere Ne Gibi İmkanlar Sağlamaktadır?

İngilizce öğrenmenin en kolay yolu bol pratik yapmak ve o toplumun içinde mümkünse zaman geçirmek olduğu için İngiltere yaz okulları öğrencilere bu fırsatı en iyi şekilde sunmaktadır. 7/24 yoğun bir şekilde yabancı dilin kullanıldığı yaz okulları öğrencilere aynı zamanda öz güven ve vizyon da sağlamaktadır. Erken yaşta ailelerinden uzak bir şekilde kısa süre de olsa dil eğitimi için yurt dışına çıkan öğrenciler bir birey olmayı ve kendi sorumluluk bilincine ulaşmayı erken yaşta almaktadır. Bu özellik onların geri kalan eğitim hayatlarında ve profesyonel iş hayatlarında diğer adayların yanında olumlu yönde fark yaratmalarını sağlamaktadır. Öğrenciler İngiltere yaz okullarında eğitimlerinin dışında kalan zamanlarda kampüs içinde ya da kampüs dışında vakit geçirerek sosyalleşebilir ve yabancı dillerini pekiştirebilirler. Aynı zamanda kampüs içerisinde bulunan açık ve kapalı spor alanlarında, varsa yüzme havuzlarında eğlenceli vakit geçirebilir ve spor yapabilirler. Kimi kampüslerde öğrencilerin birlikte vakit geçirebileceği ortak aktivite alanları bulunmaktadır. İngiltere yaz okullarında öğrencilere gün içerisinde sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeği için menüler çıkartmaktadırlar. İngiltere yaz okullarında öğrencilerin en ufak sorularına kısa sürede cevap verebilecek nitelikte danışmanlar haftanın her günü kampüste bulunmaktadırlar. Bu açıdan tıpkı İngiltere dil okulları gibi İngiltere yaz okulları da birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir.


İngiltere Yaz Okullarına Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Öncelikle öğrencilerin belirli bir seviyede İngilizce bilgisi gerektiği İngiltere yaz okulları aday öğrencilere kendilerinin düzenlemiş oldukları seviye belirleme sınavlarına girmelerini talep etmektedir. Bu sınav sonucunda öğrencilerin yabancı dil seviyeleri belirlenip en doğru seviye sınıfına kayıtları yapılarak verimli bir yabancı dil eğitimi almaları sağlanmaktadır. Ülkemizde bu sınav yurtdışı eğitimi danışmanlık firmaları aracılığı ile yapılmaktadır. Danışmanlık firmaları öğrencilerin tüm evrak işlemleri ile birebir ilgilenmektedir. Sınav sonucuna göre okul kabulü gerçekleşen öğrencilerin kayıt işlemlerini, konaklama seçeneklerine kadar tüm detayları ile ilgilenen eğitim danışmanları öğrencinin vize işlemleri için de bire bir hizmet vermektedir. İngiltere yaz okulları eğitimi tamamlanan öğrencilere eğitim bitiminde sertifika vermektedir. Bu sertifikalarda eğitim alan öğrencilerin yazılı ve sözlü olarak genel dereceleri belirtilmektedir. Verilecek sertifika öncesi devam zorunluluğuna uyan öğrenciler genel bir sınava girmek durumundadırlar.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.