Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

Hertfordshire Yaz Okulları


Hertfordshire Yaz Okulları ile İngilizcenizi Güçlendirin

Kişisel gelişiminiz ve güçlü bir kariyer için İngilizceyi eksiksiz bir şekilde konuşabilmek günümüzde büyük bir önem taşıyor. İngilizceyi etkin, akıcı ve kalıcı bir şekilde öğrenmek için ise İngilizcenin anavatanında olmak, İngiliz kültürünü yakından tanımak ve sosyalleşmek gerekiyor. Hertfordshire yaz okulları bu amaç için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Londra’nın kuzeyinde yer alan ve buraya oldukça yakın bir mesafede yer alan Hertfordshire, İngiltere’nin en kalabalık 16. eyaleti olma özelliği taşıyor. Doğusunda Essex, batısında Buckinghamshire, kuzeyinde ise Bedfordshire, Luton ve Cabridgeshire eyaletlerinin yer aldığı Herdfordshire, kaliteli eğitim kurumları ve dünyaca ünlü Hertfordshire Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. 9-14 yaş grubuna hitap eden Hertfordshire yaz okulları, tarihi ve geleneksel atmosferleriyle oldukça ilgi çekici bir eğitim veriyorlar öğrencilere. Hertfordshire, Harry Potter’ın çekildiği Universal Studios’a da ev sahipliği yaptığından, çoğu Hertfordshire yaz okulunda Harry Potter temalı derslere ve aktivitelere rastlayabilmek mümkün. Bu sayede de öğrenciler, bir yandan İngilizce öğrenirken bir yandan da eğlenceli bir yaz geçirme imkanına sahip oluyorlar aslında. Hem sınıfları hem de konaklama alanlarıyla öğrencilere oldukça kaliteli bir eğitim fırsatı sunan Hertfordshire yaz okulları, İngiltere yaz okulları arasında bulunan en kaliteli eğitim kurumları olarak göze çarpıyor.


Hertforshire Yaz Okulları Masrafları Ne Kadar?

Hertfordshire yaz okulu fiyatları, diğer İngiltere yaz okullarının fiyatları ile benzerlik gösteriyor. Genel olarak eğitim süresi, seçilen konaklama tipi ve eğitim kurumuna göre değişkenlik gösteren Hertfordshire yaz okulları fiyatlarının ortalama 1900 ile 3300 Euro arasında seyrettiğini söyleyebilmek mümkün. Hertfordshire yaz okulları fiyatlarına; okul yurdunda konaklama, ders kitapları, tüm yemekler, sağlık sigortası, gidiş-dönüş havalimanı transferleri, düzenlenen aktiveler ve geziler dahil ediliyor. Tabi bu hizmetler de okuldan okula değişkenlik gösteriyor. Vize ücreti, cep harçlığı ve uçak bileti ise Hertfordshire yaz okulları fiyatlarına dahil edilmeyen hizmetler arasında bulunuyor.


Hertfordshire’da İngilizce Öğrenmenin Faydaları Nelerdir?

Hertfordshire, oldukça farklı bir ortamda İngilizce öğrenme fırsatı sunan bir yer. Bölgenin sahip olduğu değerler, öğrencilerin sosyalleşmesine de olanak tanıyor. Dolayısıyla eğitimden sonra dahi, İngilizce pratiği hiçbir zaman bitmiyor. Bunun yanı sıra Hertfordshire yaz okullarında, düzenli olarak organize edilen aktivite ve geziler de bu pratiği pekiştirmeye yardımcı oluyor. Kısacası; Hertfordshire yaz okulları, kalıcı İngilizce öğrenmek için doğru adres.


Hertfordshire Yaz Okullarının Süresi Ne Kadar?

Hertfordshire yaz okullarında eğitim süresi minimum 2 hafta, maksimum ise 4 hafta olarak değişiyor. Öğrenim süresi, öğrencinin beklenti ve tercihlerine göre belirleniyor.


Hertfordshire Yaz Okullarının Konaklama Seçenekleri Neler?

Hertfordshire yaz okullarında en fazla tercih edilen ve bütçesel olarak da en uygun olan konaklama seçeneği tek kişilik veya paylaşımlı banyolu odalara sahip ve tam pansiyon sisteminde hizmet sunan okul yurtları. Bunun yanı sıra aile yanı konaklama ve paylaşımlı öğrenci evleri de diğer konaklama seçenekleri olarak göze çarpıyor. Ekonomik olması ve sosyal açıdan yurt konaklamaları, İngiliz kültürünü yakından tanıyabilmek ve konuşma pratiği yapmak açısından aile yanı konaklama, daha konforlu bir konaklama içinse paylaşımlı öğrenci evleri tercih edilebilir.


Hertfordshire Yaz Okullarının Programları Nasıl?

Hertfordshire yaz okulları programları genellikle haftada 20 ders ve 15 saat üzerinden düzenleniyor. 9-14 yaş arası öğrenciler için olan Hertfordshire yaz okullarında, ilk gün öğrencilerin sınıflarını belirlemek için gerçekleştirilen seviye tespit sınavıyla geçiyor. Sınav sonucuna göre sınıflarına yerleştirilen öğrenciler, sabahları genel İngilizce dersinden sonra temalı dersler ve aktivitelere katılıyorlar. Bazı Hertfordshire yaz okullarında Harry Potter teması göze çarpıyor. Spor, kültürel ve sanatsal aktivitelerin yoğunlukta olduğu Hertfordshire yaz okullarında, çeşitli bölgelere geziler de düzenleniyor.


Hertfordshire Hakkında Bilinmesi Gerekenler Neler?

İngiltere’nin doğusunda, Londra’nın ise kuzeyinde yer alan Hertfordshire, 1 milyon kişilik nüfusuyla İngiltere’nin en kalabalık 16. eyaleti olma özelliği taşıyor. Doğusunda Essex, batısında Buckinghamshire, kuzeyinde ise Bedfordshite, Luton ve Cambridgeshire eyaletlerinin bulunduğu Hertfordshire, özellikle Londra’ya kolay ulaşım imkanları, birbirinden güzel parkları ve yeşil alanlarıyla adeta bir cazibe merkezi olarak ön plana çıkıyor. Londra’ya kısa bir tren yolculuğu ile ulaşılabilmesi, Hertfordshire’ı özellikle Londralıların günübirlik ve hafta sonu kaçış rotalarından biri haline getiriyor diyebiliriz. Tarih sahnesinde Romalıların yerleşkesi olarak kullanılmasından dolayı da o döneme ait çok sayıda tarihsel eser ve iz barındırıyor Hertfordshire. St. Albans Katedrali, Hertford Evi, Berkhamsted Kalesi ve Shaw Köşesi, eyaletin başlıca cazibe merkezleri arasında yer alıyor. Yıllar boyunca Batman filmlerinden tanıdığımız Knebworth da burada bulunuyor.


Hertfordshire’da Gezilecek Yerler Nereler?

İngiltere’de dil eğitimi için Hertfordshire yaz okullarından birini tercih ettiğinizde gezip görmenizi önerdiğimiz birkaç yer var. Hertfordshire gezilecek yerler arasında bulunan; tarihi 11. yüzyıla uzanan St. Albans Katedrali, Roma ve İngiltere tarihini gözler önüne seren St. Albans Müzesi ile Verulamium Müzesi, St. Albans’ta cumartesi ve çarşamba günleri kurulan sokak pazarı ve Harry Potter’ın da çekildiği Universal Studios’u görmeden dönmeyin. Ayrıca trenle hemen hemen 1 saatte ulaşabileceğiniz Londra’ya mutlaka bir gününüzü ayırmanızı tavsiye ediyoruz.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.