Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

San Diego Yaz Okulları


San Diego Yaz Okullarında Eğlenerek İngilizce Öğrenin

Amerika ve Meksika sınırında bir sahil şehri olan San Diego yılın her mevsiminde güneşli bir iklime sahiptir. San Diego, California eyaletinde bulunan en büyük ikinci şehir olmasının yanında oldukça sakin ve karmaşadan uzaktır. San Diego yaz okulları gerek iklimi gerekse eğitim kalitesi sebebi ile aileler tarafından çocuklarının yaz aylarında hem tatil hem de eğitim almaları için oldukça yoğun bir şekilde talep edilmektedir.


San Diego Yaz Okulları Hakkında Neler Bilinmelidir?

Yaş ortalamasının 14-18 olduğu San Diego yaz okullarında yoğun bir program uygulanmaktadır. Haftalık 20 ders, ortalama 15 saatten oluşan ders programları ile San Diego yaz okulları haziran ile ağustos ayları arasında öğrencilere eğitim vermektedir. Eğitim kurumları dünya genelinde çok sayıda farklı milletlerden öğrenci kabul etmektedir. Bu durum öğrencilerin farklı kültürleri yakından tanımalarına ve yabancı dil becerilerini günün her saati kullanarak pratik yapmalarına olanak sağlamaktadır. Yabancı bir dili ülkesinde ve kültürü ile iç içe şekilde öğrenmeye çalışmak her zaman için daha çok avantajlı olduğu için San Diego yaz okulları kısa süreli eğitimler için oldukça verimlidir.


San Diego Yaz Okulları Konaklama Çeşitleri Nelerdir?

San Diego yaz okullarında aile yanı yarım pansiyon, öğrenci yurdu ve özel daire konaklama seçenekleri mevcuttur. Öğrenciler kayıt aşamasında seçtikleri konaklama şekline göre konaklama birimlerine yerleştirilmektedirler. Aile yanı yarım pansiyon konaklamalarda öğrenciler eğitim kurumunun seçmiş olduğu ve belirli bir düzende kontrolden geçirilen ailelerin yanına yerleştirilmektedir. Genellikle paylaşımlı odalarda 2 öğrenci konaklama yapmaktadır. Odada tüm ihtiyaçları için mobilyalar eksiksiz olarak bulundurulmaktadır. Aile yanı konaklaması seçen öğrenciler ev konforunda ve aile ile birlikte zaman geçirerek mevcut düzenlerini devam ettirebilmektelerdir.


Aynı zamanda İngilizce pratiklerini yoğun bir şekilde yapabilen öğrenciler ülke ve şehir kültürünü de yakından öğrenme fırsatına sahip olmaktadırlar. Aile evleri eğitim kurumlarına çok yakın mesafede olduğu için öğrenciler ulaşım sıkıntısı yaşamamaktadırlar. Amerika yaz okullarında bir diğer konaklama şekli ise yurt konaklamasıdır. Kimi dil eğitimi veren kurumlarda kampüs içerisinde ya da kampüse yakın mesafede yurt binaları bulunmaktadır. Bu yurtlarda öğrenciler 2-4 kişilik paylaşımlı odalarda konaklama yapmaktadırlar. Ek ücret karşılığında özel tek kişilik odalarda da konaklama yapılabilmektedir. Yurt konaklaması yapmanın en büyük avantajı öğrencilerin sürekli iç içe olup yabancı dil pratiği yapmalarıdır. Aynı zamanda yurt konaklaması yapan öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği servis edilmektedir. Özel daire konaklaması yapacak öğrenciler ise okuldan bağımsız olarak kendi bütçelerine uygun daire ya da oda bulmak durumundadırlar. Bu tip konaklamalarda öğrenciler kendi sosyal alanlarını oluşturduğu gibi tüm ihtiyaçlarını kendileri karşılamaktadır.


San Diego Yaz Okullarında Nasıl Bir Program Uygulanmaktadır?

San Diego yaz kursları 2 haftadan 8 haftaya kadar süren yoğun bir program uygulamaktadır. Genel İngilizce, yoğun İngilizce, iş İngilizcesi gibi seçenekleri ile haftalık yaklaşık 20 saatlik programları vardır. Yabancı eğitmenlerin eşliğinde işlenen dersler hem yazılı hem de sözlü olarak işlenmektedir. Belirli aralıklarla öğrencilere ufak sınavlar yapılarak gelişimleri takip edilmektedir. Eğer seviyelerinde ilerleme var ise üst seviye sınıflarına, ilerleme yok ise alt seviye sınıflarına transferleri gerçekleştirilebilmektedir. Bu durum öğrencilerin motivasyonunu ve ders adaptasyonunu arttırmaktadır.


San Diego Yaz Okulları Ne Gibi İmkanlar Sağlamaktadır?

Bir yabancı dilin en kısa ve etkili şekilde öğrenilmesi o dilin kullanıldığı topraklarda vakit geçirilmesi ile orantılıdır. İngilizce öğrenimi için San Diego yaz okullarını tercih eden öğrenciler hem eğitim alıp hem de eğlenceli aktivitelerde yer alarak İngilizceyi daha aktif ve kısa sürede daha etkili şekilde öğrenebilmektedirler. Genç yaşta ailelerinden uzakta hiç bilmedikleri bir kültürde eğitim alıp vakit geçiren öğrencilerde gelişen öz güven onların ilerleyen dönemlerde hem eğitim hayatlarında hem de kariyer yaşamlarında fark yaratmalarına zemin hazırlamaktadır. San Diego yaz okullarına gelen öğrenciler ders saatlerinin dışında kalan zamanlarda masmavi sularda ve tertemiz kumsallarında eğlenceli vakit geçirebileceği gibi çevrede çok sayıda bulunan gezi ve eğlence merkezlerini de keşfedebilirler.


San Diego Yaz Okullarına Nasıl Başvuru Yapabilirim?

San Diego yaz okullarına kayıt yaptırmaya karar veren öğrenciler kurumların düzenlemiş olduğu online yeterlilik sınavına girmek durumundadırlar. Bu sınav ile adaylar en doğru seviye sınıfına kayıt olmaktadırlar. Okuldan gelen kabul kağıtları ile Amerika vizesine başvuracak öğrenciye tüm aşamalarda danışmanlık veren firma yardımcı olmaktadır. San Diego yaz okulu eğitimi sonunda her öğrenci sınava girerek bitime sertifikası almaktadır. Bu sertifikada öğrencilerin yabancı dil seviyeleri belirtilmektedir.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.