Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili


Gozo Yaz Okullarında Eğlenerek İngilizce Öğrenin

Güney Avrupa'da, Orta Akdeniz'de yer alan, Sicilya'nın güneyindeki adalar devleti Malta Cumhuriyeti’nin en büyük ikinci adası olan Gozo Adası, Güneydoğusundaki Malta Adasına sadece 5 kilometre uzaklıktadır. Ekonomisi tarım, çiftlik hayvancılığı ve balıkçılığa dayalı olan Gozo Adası doğal güzellikleri ve tarihi yerleri ile ön plana çıkmaktadır. Malta ile 30 dakikalık feribot mesafesinde olan Gozo Adasında bulunan Gozo yaz okulları İngilizce dil eğitimi nedeni ile aileler tarafından çocukları için son yıllarda oldukça fazla talep edilmektedir.


Gozo Yaz Okulları Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Gozo yaz kursları için ortalama yaş aralığı 13 - 17’dir. Genç profesyoneller tarafında da tercih edilen Gozo yaz okulları bünyesinde farklı seviyelerde yabancı dil eğitim programları da mevcuttur. Gozo yaz okulları dünya genelinden çok sayıda öğrenci kabul etmektedir. Bu sebeple öğrenciler pek çok farklı milletten kendi yaş gruplarından öğrenciler ile iç içe eğitim alarak farklı kültürlere de tanık olmaktadırlar. Ada kültüründe yaşayıp eğitim almak öğrencilere her zaman farklı bir vizyon kazandıracağı gibi öğrencilerin Akdeniz’in temiz sularında yaz aylarının sıcak günlerinde serinlemelerini sağlayacaktır.


Gozo Yaz Okullarında Konaklama Çeşitleri Nelerdir?

Malta yaz okullarına kayıt yaptırmaya karar veren öğrencilerin konaklaması için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bunlar aile yanı konaklama, yurt konaklaması olarak kendi içinde ayrılmıştır. Gozo yaz okullarına gelen öğrencilerin çoğunluğu yurt konaklamasını tercih ediyor olsa dahi aile yanı konaklaması da oldukça konforlu bir seçenektir. Yurt konaklaması tam pansiyon şeklinde açık büfe sabah kahvaltısını, öğlen yemeğini ve akşam yemeğini kapsamaktadır. Öğrenciler paylaşımlı – çok kişili odalarda ortak kullanıma ait banyo - tuvalet kullanarak konaklayabileceği gibi ek ücret karşılığında uygunluk var ise özel odalarda da konaklama yapabilmektedirler. Yurt binalarında bulunan çamaşırhane, aktivite ve spor salonları ortak kullanıma açıktır.


Gozo'da yurt konaklaması yapan öğrenciler kendi yaş gruplarından farklı milletlerden gelen öğrenciler ile birlikte çok fazla zaman geçirerek öğrendikleri yabancı dili çok fazla pratik yapma fırsatına sahip olmaktadırlar. Aynı zamanda sosyal zamanlarında kendi gibi öğrencilerle birlikte yurt binasına yakın mesafede bulunan spor salonunda vakit geçirip yeni arkadaşlıklar edinme fırsatı yakalamaktadırlar. Aile yanı konaklaması tercih eden öğrenciler eğitim kurumlarının onayladığı ve belirli dönemlerde kontrolden geçirilen ailelerin yanında tüm eşyaların eksiksiz olarak bulunduğu odalarda konaklamaktadırlar. Öğrenciler aile ile birlikte zaman geçirip evin mutfağını ortak kullandıkları gibi zaman zaman aile ile birlikte yemek yiyebilir ya da kendi yemeğini ayrıca pişirebilirler. Aile konaklaması yapan öğrencilerin en büyük avantajı eğitimleri boyunca tamamen ev konforunda konaklama yapabiliyor olmalarıdır. Aile bireyleriyle birlikte zaman geçiren öğrenciler herhangi bir durumda yanında konakladığı aileden de yardım alabilmektedirler. Aileler eğitim kurumlarına çok yakın mesafede olduğu için öğrenciler ulaşımda sorun yaşamamaktadırlar.


Gozo Yaz Okullarında Nasıl Bir Program Uygulanmaktadır?

Gozo yaz okulları kısa süreli eğitim sistemine sahip olduğu için oldukça yoğun bir program uygulanmaktadır. Maksimum 15 kişilik sınıflarda 45 dakikadan oluşan haftada 20 derslik genel İngilizce eğitimi verilmektedir. Eğitim modelinde başlangıç seviyesinden yoğun seviyeye kadar sınıflar bulunmaktadır. Gozo yaz kursları listesinde yer alan dil okullarında eğitim veren öğretmenlerin tamamının anadili İngilizcedir. Eğitimler minimum 2 hafta maksimum 4 hafta olacak şekilde yılın haziran ve eylül ayları aralığında verilmektedir. Sözlü ve yazılı olarak işlenen derslerin sonunda öğrencilere yapılan ufak sınavlarla dersin verimliliği ölçülmektedir. Eğitmenler belirli zamanlarda yapılan seviye sınavları ile ilerleme gösteren öğrencileri üst seviye sınıflarına transfer edebilecekleri gibi ilerleme gösteremeyen öğrencileri de alt seviye sınıflarına transfer edebilmektedirler. Bu durum öğrencilerin daha yüksek motivasyon ile eğitimlerine yönelmelerini ve daha yüksek başarı göstermelerini sağlamaktadır.


Gozo Yaz Okulları Ne Gibi İmkanlar Sağlamaktadır?

İngilizce öğrenmek için uzun zaman harcayamayacak kısa süreye sahip öğrencilerin yabancı dilin kullanıldığı ülkenin kültürü ve o yabancı dili anadili olarak kullanan insanların içinde zaman geçirebilmesi en doğru yöntemdir. Gozo yaz okullarına gelen öğrenciler hem haftanın yedi günü öğrenmek istedikleri yabancı dili kullanarak hem de farklı bir kültürün içerisinde zaman geçirerek kısa sürede yüksek verim alacaklardır. Aynı zamanda farklı bir kültürün içerisinde zaman geçiren öğrencilerin artan öz güvenleri ileri yaşlardaki eğitim hayatlarında ve kariyer hayatlarında kendi yaşıtlarının arasında fark yaratmalarını sağlayacaktır. Eğitim dışında kalan sosyal zamanlarda öğrenciler adanın bulunduğu konum sayesinde Akdeniz’in temiz sularında serinleyebilir ve aynı zamanda uzun tertemiz kumsallarında keyifli vakit geçirebilirler. Öğrenciler eğitim kurumlarının da düzenlemiş olduğu tarih ve kültür turlarına katılarak adanın kültürünü yakından öğrenebilirler. Tüm bunların dışında birlikte eğitim aldıkları öğrenciler ile ada içerisinde bulunan kafe, restoran gibi güzel vakit geçirip yerel lezzetleri de deneyimleyebilirler.


Gozo Yaz Okullarına Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Öncelikle öğrenci adaylarının eğitim kurumlarının düzenlemiş olduğu yabancı dil yeterlilik sınavına girmeleri gerekmektedir. Bu sınavlar online sistem üzerinden danışman firma aracılığı ile yapılmaktadır. Sınav sonucuna göre seviyesi belirlenen ve okuldan kabul edilen öğrenci yine danışman firma yardımı ile vize işlemleri için gereken evraklar tamamlanır. Eğitim süresi biten öğrenciler yine eğitim kurumunun düzenlemiş olduğu bitirme sınavına girerek seviyelerinin belirtildiği sertifika ile ülkelerine geri dönmektedirler.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.