Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

Kanada Yaz Okulları


Kanada Yaz Okulları İle İngilizcenin Tam Zamanı

Yüz ölçümü bakımından dünyanın en büyük 2. ülkesi olarak geçen Kanada, Amerika kıtasının en kuzeyinde bulunan ülkedir. İklim özelliği olarak kışları çok soğuk ve uzun geçmesine rağmen yaz aylarında oldukça sıcaktır. Kanada yaz okulları İngilizcenin anadil olmasından dolayı İngiltere ve Amerika’dan sonra en çok tercih gören ülke olma özelliğine sahiptir. Ülkemizde anadilimiz Türkçeden sonra öncelikli olarak İngilizce eğitime ağırlık verilmesi sebebiyle yaz aylarında kısa dönemli olarak genç öğrencilerin yabancı dil becerilerini geliştirebilmeleri için yurt dışı dil okulları aileler ve öğrenciler tarafından çok fazla talep görmektedir. Yaz tatilini değerlendirerek Kanada yaz okulları bünyesinde yer alan okullarda eğitim alan öğrenciler yoğun İngilizce kullanımı sebebiyle kısa sürede çok fazla ilerlemiş olacaklardır.


Kanada Yaz Okulları Hakkında Merak Edilenler

Ülkemizde eğitim dönemi bitiminde eş zamanlı olarak Kanada yaz okulları eğitim dönemleri başlamaktadır. Bu sebeple 12-17 yaş grubu öğrencilerin yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirmeleri için Kanada yaz okulları oldukça avantajlıdır. Kanada’nın eğitim bakımından çok fazla gelişmiş bir ülke olması sebebiyle dünya genelinde oldukça fazla öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Özellikle Toronto, Vancouver ve Montreal şehirlerinde çok sayıda bulunan yaz okulları oldukça kaliteli eğitim vermektedir. Bu şehirler Kanada’nın özellikle ticaret bakımından en gelişmiş ilk üç şehri olma özelliğine sahiptir. Ancak bunların dışında da yaz okullarının bulunduğu şehirler bulunmaktadır. 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan Kanada, zengin bitki örtüsü ve sahilleri ile yaz okulu için gelen öğrencilere birbirinden farklı aktiviteler sunmaktadır.


Kanada Dil Okulları Konaklama Çeşitleri Nelerdir?

Kanada yaz okulları eğitim dönemlerinde öğrencilerine yurt konaklaması sağladığı gibi aile yanı konaklama seçeneği de sunmaktadır. Eğitim kampüsünde konaklama yapan öğrenciler çok farklı milletlerden gelen öğrenciler ile kaynaşarak farklı kültürleri öğrenebilecekleri gibi 7/24 İngilizce pratik yapma şansına sahip olacaklardır. Yurtlarda kalabalık gruplar halinde konaklama yapılabileceği gibi özel odalarda tek kişi konaklama da yapılabilmektedir. Aile yanında konaklama seçeneğinden faydalanmak isteyen öğrencilerin konaklama yapacakları aileler belirli dönemlerde eğitim kurumları tarafından denetimden geçmektedirler. Aile yanında konaklama yapacak öğrencilere aileler tüm mobilya ve eşyaların eksiksiz bulunduğu bir oda vermektedir. Bazı konaklama paketlerinde aileler öğrencilere sabah kahvaltısı gibi günün bir öğününü ikram etmektedirler. Kampüs konaklaması yapan öğrenciler kampüs bünyesinde bulunan yemekhanelerden; sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeği servislerinden faydalanmaktadırlar. Konaklama birimlerinde ayrıca özel duşlar ve çamaşır hizmeti için ortak kullanıma ait çamaşırhaneler bulunmaktadır. Öğrenciler bu hizmetlerden rahatlıkla yararlanabilmektedirler.


Kanada Yaz Okullarında Nasıl Bir Program Uygulanmaktadır?

Kanada yaz okulları bünyesinde yer alan okullarda yoğunlaştırılmış dil eğitimi verilmektedir. Haftalık ortalama 15-20 saat süren ders saatlerinde Kanadalı eğitmenler tarafından dil eğitimi verilmektedir. Dil bilgisi ve günlük konuşma pratiğinin bulunduğu eğitim programında her seviyeye ayrı ders planları uygulanmaktadır. Öğrenciler eğitim süreleri boyunca öğrencilere belirli aralıklarla küçük sınavlar yapılarak eğitimdeki ilerlemeleri yakında takip edilmektedir. Gereken durumlarda seviyelerine göre sınıf değişikliği yapılabilen eğitim sisteminde amaç öğrencilerin daha fazla motive şekilde eğitimlerine devam etmelerini sağlamaktadır. Yoğunlaştırılmış eğitim programının sonunda kalan serbest zamanlarda öğrenciler eğitim birimlerinin bulunduğu kampüslerde bulunan aktivite alanlarından faydalanabilirler. Kimi kampüste kapalı ve açık spor alanları bulunduğu gibi bazı kampüslerde de yüzme havuzları bulunmaktadır. Öğrencilerin günlük hayata adapte olabilmeleri için ve çevrede bulunan çok sayıda kültürel aktiviteden faydalanabilmeleri için grup aktiviteleri okullar tarafından organize edilmektedir.


Kanada Yaz Okulları Öğrencilere Ne Gibi İmkanlar Sağlamaktadır?

Öğrencilerin öğrenmek istedikleri yabancı dili günlük yaşantılarında kullanabilmeleri o yabancı dili daha kısa sürede öğrenebilmelerini sağlamaktadır. Bu sebeple öğrenilmek istenen yabancı dil kendi ülkesinde daha kolay şekilde hem kulak dolgunluğu sebebi ile hem de 7/24 kullanım zorunluluğu sebebiyle aileler tarafından çok fazla talep edilmektedir. Ailelerinden uzak ve kültürlerinden çok farklı bir ülkede erken yaşta dil eğitimi almak kullanım zorunluluğu sebebiyle öğrencilerin kalan eğitim sürelerinde ve ilerleyen yaşlardaki profesyonel iş yaşamları için diğer adayların yanında fark yaratmalarını sağlamaktadır. İngilizce gibi dünya genelinde geçerliliği ilk sırada olan bir yabancı dili erken yaşta profesyonel beceri düzeyinde öğrenmek öğrenciler için oldukça büyük bir avantaj olacağı gibi bu yabancı dili bir de Kanada gibi gelişmiş bir ülkede öğrenmek vizyon bakımından çok büyük değerler katmaktadır. Eğitim dönemi boyunca öğrencilerin tüm ihtiyaçları ve soruları için ulaşılabilir bir öğrenci işleri her okulda bulunmaktadır.


Kanada Yaz Okulları İçin Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Kanada yaz okulu için eğitim danışmalığı tüm adaylara sağlanmaktadır. Eğitim bitimine ve ülkeye dönenen kadar danışmanlık firması tarafından öğrencinin tüm talepleri ve ihtiyaçları karşılanmaya devam etmektedir. Her bütçeye uygun şekilde planlanan programlar istenen yabancı dil eğitimini aynı kalitede karşılamaktadır. Yaz okulları için belirli bir yaş sınırlaması olan Kanada’ya dil eğitimi için gelecek öğrencilerden başlangıç seviyesinde bile olsa İngilizce bilgisi talep etmektedir. Gidilecek şehir ve okul seçimi yapıldıktan sonra öğrenciler seviyelerin belirlenmesi için ve doğru programa yerleştirilebilmeleri için kurumların düzenlemiş olduğu İngilizce yeterlilik sınavına girmek durumundadırlar. Danışmanlık firması tarafından yapılan sınavdan sonra gelen sonuca göre seviyesi belirlenen öğrencinin tüm vize ve kayıt işlemleri firma tarafından organize edilip takip edilmektedir. Tüm ödemeler ve evrak işlemleri tamamlandıktan sonra öğrenci vizesi alınmış öğrenciler eğitimlerine başlamak için belirlenen tarihte okulda olmak durumundadırlar. Eğitimden bir gün önce yapılan oryantasyon ile öğrencilerin kampüs yaşamına adapte olmaları sağlanmaktadır. Öğrenciler eğitimler tamamlandıktan sonra eğitim kurumu tarafından verilecek sertifika için sınava tabi tutulmaktadırlar. Sınav sonucunda verilen sertifikada eğitimi bitiren öğrencinin seviyesi belirtilmektedir.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.