Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

Brighton Yaz Okulları


Brighton Yaz Okulları ile İngilizce Zamanı

Londra yaz okulları, Cambridge yaz okulları ve Oxford yaz okullarından sonra İngilizce öğrenmek için en çok tercih edilen seçeneklerden biri de Brighton yaz okulları. İngiltere’nin güneydoğusunda, Manş Denizi kıyısında yer alan Brighton, ılıman bir sahil şehri. Londra’ya trenle sadece 50 dakika mesafede yer alan şehir, hareketli bir yaşantıya sahip ve kumsallarıyla da son derece ünlü. Dünyanın farklı ülkelerinden hem turizm hem de eğitim amacıyla tercih edilen Brighton, yaz okulları ile de bir hayli revaçta. Hem bambaşka bir kültürü tanımak hem eğlenceli bir yaz tatili yapmak hem de İngilizce öğrenmek için Brighton yaz okullarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Brighton yaz okullarında dil eğitimi almak aynı zamanda öğrencilere farklı bir deneyim de sunuyor. Kapsamlı bir dil eğitiminin yanı sıra, yeni yerler keşfetme ve sosyalleşme imkanı da beraberinde sunulan avantajlar arasında. İngiltere yaz okulları sayesinde İngilizcenizi geliştirirken, kişisel gelişiminize de büyük bir katkı sağlamış olacaksınız. Özellikle kariyer anlamında size büyük bir katkı sağlayacak olan Brighton yaz okulları ile her zaman bir adım önde olacağınızı bilmenizi isteriz. İngiltere dil okulları arasından bir seçim yapamıyorsanız, bu anlamda Brighton yaz okullarını düşünebilirsiniz. Her şeyden önce, öğreneceğiniz dilin anavatanında yaşamak, daha sağlıklı pratik yapmanıza da olanak tanımış olacak. Daha önce hiç İngilizce eğitimi almamış olabilir ya da var olan İngilizcenizi daha iyi bir seviyeye taşımak isteyebilirsiniz. Bu açıdan baktığımızda sizi sosyal olarak da üst sıralara taşıyacak bir yer ve okul seçmeniz gerekiyor. Hızlı ve etkili bir İngilizce eğitimi sağlayan Brighton yaz okulları, size beklediğiniz tüm fırsatları sunuyor.


Brighton Yaz Okulları Fiyatları

İngiltere’de dil eğitimi görmek isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de Brighton yaz okulları fiyatları elbette. Aslında Brighton yaz okulları fiyatlarını en fazla etkileyen unsurlar eğitimlerin kaç gün ya da kaç hafta sürdüğü, sunulan eğitimin kalitesi, konaklama, yeme-içme gibi kalemler belirliyor diyebiliriz. Genellikle Brighton yaz okulları fiyatlarına kayıt ücreti, yurt konaklaması, ders kitapları, yemekler, sağlık sigortası, havalimanı transferleri dahil olabiliyor. Kimi fiyatlar aktivite ve gezileri de kapsayabiliyor. Genellikle Brighton yaz okulları fiyatlarının ortama £1900-£5000 arasında değiştiğini söyleyebiliriz.


İngiltere'de İngilizce Öğrenmenin Faydaları Nelerdir?

Daha kalıcı ve akıcı bir İngilizce öğrenmek için, o ülkeye gitmeli ve o kültür içerisinde belli bir süre yaşamanız öneriliyor. Söz konusu yaz okulu olunca da İngiltere yaz lkursları bunun için doğru bir adres oluyor. Akıcı ve kalıcı bir İngilizce de size pek çok iş fırsatını beraberinde getirecektir. Ayrıca farklı bir ülkede tek başınıza yaşamanın da kişisel gelişiminize bir hayli katkı sağlayacağı apaçık ortada bir durum. Özellikle sahil kenarında yer alması ve çok fazla eğitim alternatifini bir arada sunması dolayısıyla da Brighton yaz okulları, İngilizce öğrenmek isteyenler için doğru bir adres olacaktır.


Brighton Yaz Okullarının Süresi Ne Kadar?

Brighton yaz okullarının süresi 2 ila 5 hafta arasında değişiyor. Minimum 2 ve maksimum 5 gibi düşünebilirsiniz. Eğitim tarihleri ise genellikle haziran ve ağustos ayları arasında gerçekleşiyor. Haftada ise 20 ders şeklinde planlanıyor.


Brighton Yaz Okullarının Konaklama Seçenekleri Neler?

Brighton yaz okulları için çok sayıda konaklama alternatifi mevcut. Bunlar ise genellikle yurt, aile yanı ve butik otel seçeneklerinden oluşuyor. Ancak Brighton yaz okulları öğrencileri genellikle İngiliz kültürünü daha yakından tanımak için aile yanını tercih ediyorlar. Bu sayede yiyecek-içecek gibi masraflardan da tasarruf etmiş oluyorlar. Yurt ise genellikle ücrete dahil olduğundan çok daha az maliyetli olabiliyor. Yurt seçeneğinin bir diğer avantajı ise diğer ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaşlık kurabilme fırsatı. Siz de kendinize göre bir konaklama seçeneğini tercih ederek vakit kaybetmeden Brighton yaz okullarındaki eğitiminize başlayabilirsiniz.


Brighton Yaz Okullarının Programları Nasıl?

Brighton yaz okullarında genellikle 13-17 yaş grubu için programlar hazırlanıyor. Çoğu Brighton yaz okulunda programlar haftada 20 ders şeklinde ilerliyor. İlk gün öğrencilerin sınıflarını belirlemek için bir seviye tespit sınavı yapılıyor. Sınıflar çok kalabalık olmamakla birlikte, programda yer alan dersler genellikle konuşma ağırlıklı gerçekleştiriliyor. Bazı Brighton yaz okullarında dersler dışında aktivite ve geziler de programa dahil ediliyor.


Brighton Hakkında

250 bin nüfusa sahip olan Brighton İngiltere’nin güneydoğusunda, Manş Denizi kıyısında yer alan bir sahil kenti. Londra’ya trenle 50 dakika ve Gatwick Havalimanı’na ise 30 dakika mesafede yer alan şehir, kumsalları ve hareketli hayatı ile oldukça popüler. Brighton yaz okulları ise dünyanın dört bir yanından öğrenciyi eğitim için şehre çeken önemli bir etken.

Brighton’da yaz okulu dışında çok sayıda enstitü, kolej ve dil okulu yer alıyor. Bu anlamda yaklaşık 40.000 öğrenciye ev sahipliği yapan şehrin genç bir nüfusa sahip olduğunu söyleyebilmek mümkün. Sahil şeridinde yer alan pek çok mekan da şehrin dinamizmine katkıda bulunuyor.

Pek çok festivalin de organize edildiği Brighton’da en ünlü festival ise her yıl mayıs ayında gerçekleşen Brighton Festivali. Birleşik Krallık sınırları içerisinde düzenlenen en büyük ikinci festival olma özelliği taşıyan festivalde; tiyatro, akrobasi, görsel sanatlar ve müzik dallarında pek çok etkinlik düzenleniyor. İngiltere’deki en büyük sanat festivali unvanına sahip olan Brighton Fringe Festivali ise yine mayıs ayında organize edilen bir diğer festival olarak göze çarpıyor.


Brighton’da Gezilecek Yerler

Brighton tam bir müze şehri. Bu anlamda Brighton gezilecek yerler arasında çok sayıda müzenin yer aldığını söyleyebiliriz. Bu müzeler; Museum and Art Gallery, Brighton Toy and Model Museum, Booth Museum of Natural History ve Brighton Fishing Museum. Tüm bunların yanı sıra Brighton gezilecek yerler arasında bulunan The Grand Hotel’i, Brighton Pier’i ve Brighton Saat Kulesi’ni görmeyi de ihmal etmeyin. Geçmişte kraliyet ailesine ait olan, günümüzde ise halka açık bulunan The Royal Pavillion’u da gezi listenize dahil edebilirsiniz.

Brighton, alışveriş yönünden de oldukça zengin bir şehir. Özellikle şehir merkezinde yer alan The North Laine bölgesini mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu bölgede çok sayıda mağaza ve restoran tarzında mekan bulunuyor.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.