Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

Canterbury Yaz Okulları


Canterbury Yaz Okulları ile Akıcı İngilizce Öğrenin

İngiltere’nin güneydoğusunda bulunan ve Kent Kontluğu’na bağlı olan Canterbury, tarihi ve dini açıdan önemi fazlasıyla yüksek bir İngiltere şehri. Chaucer’in Canterbury Tales isimli eserine de konu olan şehir, günümüzde İngilizce öğrenmek için dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri ağırlıyor. İngilizceyi ana dili gibi öğrenmek ya da var olan İngilizcesini geliştirmek, daha akıcı ve kalıcı bir İngilizceye sahip olmak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen Canterbury yaz okulları, İngiliz kültürünü yakından tanımaya da olanak sağlıyor. İngiltere yaz okullarının aksine Canterbury yaz okulları, 8-12 ve 13-17 yaş arası öğrencilere eğitim veriyor. Genel İngilizce programının sunulduğu Canterbury yaz okulları etrafında çok sayıda konaklama yapılabilecek yer de bulunuyor. Canterbury yaz okullarından birinde eğitim aldığınız süre boyunca güvenli ve sakin bir şehirde olma imkanına da sahip olacaksınız. İngilizce derslerinin yanı sıra pek çok aktivite gezilerin de organize edildiği Canterbury yaz okullarında, öğrencilerin 24 saat gözetmen denetiminde olduğunu da belirtmek gerek. Genellikle tarihi binalarda eğitim veren Canterbury yaz okulları, istediğiniz akıcı ve kalıcı İngilizceye sahip olmanızı sağlayacak tüm donanıma sahipler. Eğer İngiltere yaz okulları arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız, Canterbury yaz kursları sizin için doğru bir tercih olabilir.


Canterbury Yaz Okulları Fiyatları Ne Kadar?

Canterbury yaz okulu fiyatları hem tercih edilen okula hem yapılacak konaklama tipine hem de alınacak eğitim süresine değişkenlik gösteriyor. Genellikle yurt konaklaması, Canterbury yaz okulları fiyatlarına dahil oluyor mesela. Bunun dışında aylık konaklama ücreti 800-900 Sterlin arasında değişiyor. Canterbury yaz okulları fiyatları ise ortalama 2300-5600 Euro arasında seyrediyor diyebiliriz. Canterbury yaz okulu fiyatlarına; okul kayıt ücreti, ders kitapları, tüm yemekler, sağlık sigortası, gidiş-dönüş havalimanı transferleri, öğleden sonra yapılan aktiviteler ve düzenlenen geziler dahil oluyor çoğu zaman. Canterbury’de günlük cep harçlığı olarak da 10-15 Sterlin yeterli olacaktır.


Canterbury Yaz Okulları Ne Kadar Sürüyor?

Canterbury yaz okullarının süresi aslında öğrencinin tercihine göre değişiyor diyebiliriz. Genellikle 2-3-4-5 haftalık seçenekler sunan Canterbury yaz okullarında, bütçenize göre bir eğitim süresi belirlemeniz mümkün.


Canterbury Yaz Okulları Konaklama Seçenekleri Neler?

Canterbury yaz okullarında konaklama, öğrencinin istek ve beklentilerine göre değişiyor aslında. Genel olarak Canterbury’de sunulan konaklama olanakları arasında aile yanı, öğrenci apartmanları ve öğrenci yurtları geliyor. Eğer İngiliz kültürünü yakından tanımak ve daha çok pratik yapma düşüncesindeyseniz, aile konaklama türü sizin için doğru bir tercih olacaktır. Aile yanı konaklama tipinde öğrenciler tek ya da çift kişilik odalarda kalmanın yanı sıra, bu konaklama tipinde sabah ve akşam yemekleri de dahil ediliyor. Eğer biraz daha kendi ayaklarınız üzerinde yaşadığınızı hissetmek istiyorsanız o zaman öğrenci apartmanlarını düşünebilirsiniz. Tek kişilik oda, özel ya da ortak banyo seçeneklerini bulunan bu apartmanlarda, daha çok kendinizi evinizde gibi hissetmeniz amaçlanıyor. Öğrenci yurtları ise hem dünyanın dört bir yanından öğrencilerle tanışıp dostluk kurma hem de ekonomik olmaları açısından tercih edilebilir.


Canterbury Yaz Okulları Programları Nasıl?

Haftada 20 ders olmak üzere Genel İngilizce programının sunulduğu Canterbury yaz okulları programları, daha çok 8-12 ve 13-17 yaş grubuna yönelik olarak tasarlanmış durumda. Programa başlamadan önce seviye tespit sınavına giren öğrenciler, aldıkları sonuçlara sınıflarına yerleştiriliyor. Sınıfların maksimum 15-20 kişiden oluştuğu Canterbury yaz okullarında genellikle her ders ortalama 50 dakika sürüyor. Daha çok konuşma becerisi kazandırmak üzerine kurulu olan Canterbury yaz okulu programlarına, birçok aktivite ve çeşitli bölgelere düzenlenen geziler de dahil ediliyor.


Canterbury Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

İngiltere’nin güneydoğusunda, Londra’ya yalnızca 1,5 saatlik mesafede yer alan Canterbury, oldukça iyi korunmuş bir tarihi dokuya ev sahipliği yapıyor. Bu özelliği ile adeta bir Ortaçağ şehrini andıran Canterbury, Stour Irmağı’nın hemen yanı başında bulunuyor. Şehrin nüfusunun büyük bir kısmını öğrenciler oluşturuyor diyebiliriz. Dolayısıyla şehirdeki sosyal hayat fazlasıyla hareketli ve renkli. Tabi bunda en büyük etken Canterbury’nin Kent Üniversitesi’ne ev sahipliği yapması. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de bulunan Canterbury, bünyesindeki yaz okullarıyla da dünyanın dört bir yanından öğrenci ağırlamaya devam ediyor.


Canterbury Gezilecek Yerler Neresidir?

İngilizce öğrenmek için tercih ettiğiniz Canterbury yaz okullarında eğitim gördüğünüz süre boyunca gezmenizi önerdiğimiz birkaç yer bulunuyor. Bunların başında ise 597 yılına uzanan tarihi ve Gotik mimarisiyle dikkat çeken Canterbury Katedrali geliyor. Bu kilise, İngiltere’nin ilk kilisesi olma özelliği taşıyor aynı zamanda. Bununla birlikte antik şehir suru manzarasıyla görsel bir şölen yaşatan Westgate Gardens da Canterbury gezilecek yerler arasında bulunuyor. Westgate Gardens, yeşilliklerin ortasından akan bir ırmağa da ev sahipliği yapıyor. Canterbury yaz okullarındaki deneyiminin devam ederken 200’den fazla hayvan türünü görebileceğiniz Wingham Wildlife Park’ı ve Roma Dönemi’nden kalma çok sayıda eserin sergilendiği Canterbury Roma Müzesi’ni de ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.