Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

St. Julians Yaz Okulları


St. Julians Yaz Okullarında İngilizce Zamanı

St. Julians Orta Akdeniz’de bulunan Sicilya’nın güneyindeki adalar devleti Malta’nın bir kasabasıdır. Turizm odaklı merkezlerin bulunduğu sahil kesimde yer alan St. Julians eğitim bakımından da oldukça ilerlemiş bir yerleşim yeridir. Güvenli bir şehir olan St. Julians hem tatil hem de eğitim için doğru bir adrestir. Malta yaz okulları son yıllarda ailelerin çocukları için yaz tatillerinde tercih ettiği eğitim yerleridir.


St. Julians Yaz Okullarında Konaklama Çeşitleri Nelerdir?

kayıt yaptırmaya karar veren öğrencilere iki farklı şekilde konaklama paketi sunulmaktadır. Bunlardan biri aile yanı konaklama bir diğeri ise tam pansiyon öğrenci yurdu konaklamasıdır. Aile yanı konaklaması yapmak isteyen öğrencilere St. Julians yaz okulları tarafından belirli dönemlerde kontrollerden geçen ve eğitim kurumları tarafından onaylanmış aile evleri sunulmaktadır. Aile yanında konaklama yapacak öğrencilere tüm mobilyaların eksiksiz bulunduğu bir oda verilmektedir. Kimi zaman bu oda başka bir öğrenci ile paylaşımlı olabilmektedir. Aile yanında konaklama yapan öğrenci için evin mutfağı ortak kullanıma açıktır. Öğrenci dilediği zaman mutfağı kullanabileceği gibi kimi zaman da aile ile birlikte yemek yiyebilir.


Aile yanında konaklama yapan öğrenciler kendilerini evlerinde gibi hissetmektedirler. Bunun sebebi tamamen ev konforunda aile ile konaklama yapmalarıdır. Öğrenciler zaman zaman oluşabilecek problemlerde aileden destek alabilmektedir.

Aile evleri St. Julians yaz okullarına oldukça yakın mesafede olduğundan dolayı öğrenciler okul ulaşımında sıkıntı yaşamamaktadır. Bir diğer konaklama şekli olan öğrenci yurtlarında öğrenciler kendi gibi St. Julians yaz okullarında eğitim almaya gelmiş olan öğrencilerle konaklamaktadırlar. Öğrenciler yurt odalarını, banyo ve tuvaletleri diğer oda arkadaşları ile paylaşmak durumundadırlar. Yurtlar çoğu zaman kampüs içerisinde olduğu gibi eğitim kurumuna yakın mesafede de olabilmektedir. Yurtlarda öğrenciler tam pansiyon olarak konaklama yapmaktadırlar. Yani sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeği servisi St. Julians yaz okulları tarafından açık büfe olarak servis edilmektedir. St. Julians Yaz Okulları bu sebeple diğer konaklama şekillerine göre daha ekonomik olmaktadır. St. Julians yaz okullarında yurt konaklaması yapan öğrenciler yabancı dillerini daha çok pratik yapıp kullanma imkanına sahiptirler. Öğrenciler yurt binasında bulunan çamaşırhane ve sosyal alanları ortak kullanmaktadırlar.


St. Julians Yaz Okullarında Nasıl Bir Program Uygulanmaktadır?

St. Julians Yaz Okullarında 2 haftadan 10 haftaya kadar seçenekli dil eğitim programları bulunmaktadır. Genel İngilizce, yoğun İngilizce gibi program uygulanan St. Julians Yaz Okullarında dersler 45 dakika olup haftada 20 ders eğitim verilmektedir. St. Julians Yaz Okullarında eğitmenlerin anadilleri İngilizcedir. Bu sayede öğrenciler eğitim boyunca İngilizce konuşmak durumundadır. Yazılı ve sözlü olarak eğitim verilen St. Julians Yaz Okullarında belirli aralıklarla öğrencilere seviye sınavları yapılmaktadır. Sınav sonucunda seviyesi düşen öğrenci alt seviye sınıflarına transfer edilmektedir. Seviyesi yüksek çıkan öğrenci ise üst seviye sınıfına transfer edilebilmektedir. Bu sistem ile öğrenciler daha yüksek motivasyon ile eğitimlerine devam etmektedirler.


St. Julians Yaz Okulları Ne Gibi İmkanlar Sağlamaktadır?

Yaz aylarında okulları tatile girdiğinde kısa süre içerisinde mevcut İngilizce bilgilerini daha üst seviyeye çıkartmak ya da sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için St. Julians Yaz Okulları oldukça doğru bir adrestir. Kısa süre içerisinde St. Julians kültürü ile iç içe ve yoğun İngilizce pratiği ile öğrenciler istedikleri verimi alabilmektedirler. Dil eğitiminin dışında daha önce hiç tanımadıkları bir kültürün içerisinde erken yaşta ailelerinden uzakta bulunmaları kişisel gelişimleri ve öz güvenleri için çok etkilidir. Ülkelerinde döndüklerinde okul hayatlarında ve ileri vadeli profesyonel iş hayatlarında bu eğitimin avantajlarından çok fazla yararlanacaklardır. St. Julians Yaz Okulları öğrencilerin kendi yaş grupları ile iletişimlerinin gelişmesi açısından da verimlidir. Eğitim saatleri dışında St. Julians Yaz Okulları aracılığı ile düzenlenen geziler ve aktiviteler ile öğrenciler eğlenceli vakitler geçirip bulundukları şehri ve ülkeyi daha yakından keşfedebilmektedirler.


St. Julians Yaz Okullarına Nasıl Başvuru Yapılır?

St. Julians yaz okulları listesine yer alan eğitim kurumlarına kayıt yaptırmak isteyen öğrencinin öncelikle danışmanlık firması aracılığı ile eğitim kurumunun düzenlediği seviye sınavına girmesi gerekmektedir. Kimi zaman bu sınav eğitimi kurumu tarafından öğrencilerin kampüse gittikleri gün de yapılabilmektedir. Yapılan seviye sınavına göre öğrencilerin kayıtları eğitim alacakları sınıfa göre yapılmaktadır. St. Julians Yaz Okullarına kabul onayı geldikten sonra öğrenciler yine danışmanlık firması aracılığı ile Schengen vizesine başvuru yapabilecekleri gibi kendileri de başvuru yapabilirler. St. Julians Yaz Okulları eğitim dönemi bitiminde öğrenciler tekrar seviye sınavına tabi tutar. Bu sınav sonucunda verilen sertifikada öğrencilerin seviyeleri yazmaktadır.


St. Julians Yaz Okulları Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

St. Julians yaz okulları yılın haziran ve eylül ayları arasında açık olan İngilizce eğitim kurumlarıdır. Genellikle 13-17 yaş aralığında bulunan gençlere eğitim veren St. Julians yaz kursları minimum 2 hafta maksimum 10 hafta süren eğitim programlarına sahiptir. Dünya genelinde pek çok milletten öğrenci kabul eden St. Julians yaz okulları çok kültürlü eğitim kurumları olmalarından dolayı öğrencilerin farklı kültürleri yakından tanımasına imkan sağlamaktadır. Bu sayede öğrenciler farklı kültürler yakından tanımaktadır. Aynı zamanda farklı milletlerden gelen öğrenciler kendi içlerinde anlaşabilmeleri için İngilizceyi çok fazla kullanarak pratik yapma imkanına sahip olmaktadırlar. Derslerin tamamen yabancı eğitmenler tarafından işlendiği St. Julians Yaz Okullarında eğitim sistemi yazılı ve sözlü şekilde ilerlemektedir.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.