Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

Cambridge Yaz Okulları


Cambridge Yaz Okullarında İngilizce Öğrenme Zamanı

Teknede seyahat ederek şehrin tüm güzelliklerini izleyebileceğiniz Cambridge’de dil eğitimi almak istemez misiniz? Evet diyenleri duyar gibiyiz. Cambridge yaz okulları, Türkiye’de okulların tatil olduğu yaz aylarında öğrencilerin İngilizce ihtiyacını karşıladığı gibi, gezi turları ve daha birçok aktivite de düzenleyerek onlara unutulmaz bir deneyim sunuyor. Dünyanın en önemli üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan Cambridge hakkında en bilinen şey bu üniversitenin şehre eğitim alanında kattığı ündür. Yaz aylarında kolejlerin bahçelerinde Shakespeare oyunları sergileniyor. Bu festival sırasında Cambridge yaz okulları eğitiminiz başlamış olursa mutlaka birine katılın deriz.

İngilizce öğrenmek için yapılabilecek en iyi şey İngiltere’de bir süre yaşamak ve dil pratiği yapmaktır. Cambridge yaz okulları da öğrencilere daha çok konuşma becerisini geliştirme yönünde eğitim veriyor. Aynı zamanda Cambridge’de gezilecek yerler turu da yapabilen öğrenciler, hem bu sosyalleşme fırsatları ile diğer öğrencilerle iletişim kurma hem de şehri yakından tanıma şansını elde ediyor. Cambridge yaz okulları İngilizce eğitiminiz boyunca sportif, kültürel ve sanat bazlı aktivite seçeneklerini her zaman bulabilirsiniz. Cambridge yaz okulları eğitimi için öğrenciler ilk gün seviye tespit sınavına tabi tutulurlar ve kendi seviyelerine uygun sınıflarda eğitim görmeye başlarlar.


İngilizce Öğrenmenin Faydaları Nelerdir?

İngilizce öğrenmenin faydaları, özellikle eğitim hayatına yurt dışında devam etmek isteyen öğrenciler için kendini göstermektedir. Bunun için İngilizce biliyor olmak en önemli şarttır. Sadece yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için değil, herkes için İngilizce biliyor olmak büyük bir avantaj sağlar. Dünyanın neresine giderse gitsin İngilizce bilen birini bulmak, İngiliz kültürüne ait eserleri kendi dilinde tanımak, eğitim ve kariyer hayatında İngilizce bilmenin faydalarından yararlanmak gibi birçok konuda İngilizce bilmenin önemi ortaya çıkıyor. Cambridge yaz okulları İngilizce dil bilgisinin yanı sıra konuşmaya yönelik eğitim vererek öğrencileri İngilizce iletişim kurabilecek şekilde eğitmektedir.


Cambridge Yaz Okullarında Dil Eğitimi Almanın Önemi Nedir?

Elementary ve üzeri seviyedeki öğrencileri kabul eden Cambridge yaz okulları, öğrencilere seviyesine göre eğitim vererek İngilizce konuşabilmelerini sağlamaktadır. Cambridge yaz okulları genellikle sabah saatlerinde İngilizce dersleri verirken, öğleden sonra temalı dersler vererek aktiviteler düzenlemektedir. Cambridge yaz okulları eğitiminde öğrenciler, gezi olmayan günlerde dil aktivitelerine katılır. Cambridge yaz okullarında dil eğitimi almanın önemi, verilen eğitim ve öğrencilere sunulan aktivitelerin yanı sıra dileyen öğrenciler ücret karşılığında belirli tarihlerde yapılan IELTS sınavına girme imkanı sunmasında da kendisini gösterir.


Cambridge Yaz Okullarının Süresi Ne Kadar?

Ortalama 16 kişilik sınıflarda eğitim veren İngiltere yaz okullarının süresi yaz aylarında minimum 1 hafta, maksimum 6 hafta veya minimum 2 hafta, maksimum 8 hafta gibi seçenekler şeklindedir. Haziran ve Ağustos ayları arasında eğitim veren Cambridge yaz okulları 13-16, 16-19 gibi çeşitli yaş gruplarına hizmet vermektedir. Haftada 20 ders, 15 saat ya da haftada 28 ders, 21 saat şeklinde eğitim veren Cambridge yaz okulları fiyatları hakkında bilgi alarak kaliteli bir eğitim almak ve Cambridge’i tanımak için bu deneyime adım atabilirsiniz.


Cambridge Yaz Okulları İçin Konaklama Çeşitleri Neler?

Cambridge yaz okulları konaklama çeşitleri okulda tam pansiyon şeklindedir. Üniversiteye ait geleneksel yurt odalarında konaklayan öğrenciler tek kişilik paylaşımlı, duşlu-tuvaletli odalarda kalmaktadır.


Cambridge’de Dil Eğitimi Veren Yaz Okullarının Programları Neler?

Cambridge yaz okulları tarafından sunulan genel İngilizce programının yanı sıra özel olarak hazırlanmış “Cambridge University Discovery” temalı dersler ve düzenlenen aktiviteler de öğrenciler için yapılmaktadır. Öğrencilere program sonunda sertifika verilmektedir.


Cambridge Hakkında

Cambridge yaz okulları için İngiltere’ye gelenler Cambridge hakkında araştırma yaptığında bu kentin aynı zamanda kültürel ve tarihsel bir kent olduğunu görürler. Birçok müze, kütüphane Cambridge yaz okulları eğitimi sırasında gezip görmeleri için öğrencileri bekliyor. Cambridge İngiltere’nin özellikle üniversitesi ile tanınan şehirlerinden biridir. Cambridge hakkında bilinen şeylerden biri de Silicon Fen olarak bilinen yüksek teknoloji bölgesinin kalbi olmasıdır. Ayrıca kentin güney tarafındaki Addenbrooke Hastanesi'nin bacası ve merkezde bulunan St John's Koleji Şapel Kulesi, Cambridge denince akla gelen ilk görüntülerdendir.


Cambridge Gezilecek Yerler

Cambridge yaz okulları için İngiltere’ye gelenler şehirdeki birçok gezilecek yeri görme fırsatını yakalıyor. Londra'nın kuzeyinde yaklaşık 105 km uzaklıkta olan Cambridge’de gezilecek yerler aynı zamanda şehrin çevresindeki çok sayıda kasaba ve köyden de oluşur. Cambridge’deki kolejler Cambridge gezilecek yerler listesinde önemli bir yere sahiptir. Bu kolejlerin etrafında nehir boyunca devam eden yeşil alan Backs de Cambridge’de gezilecek yerler arasında en doğal güzelliktir diyebiliriz. Buradaki büyüleyici manzarada harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Cambridge gezilecek yerler listesindeki önemli yapılardan bir diğeri de Backs’den de görülebilen King’s College’dir. 1448 yılında VI. Henry’nin kraliçesi Margaret tarafından yaptırılan Queen’s College’in Cam Nehri üzerinde bulunan Matematik Köprüsü yapılışında hiç çivi kullanılmadığı için bu ismi alarak Cambridge’de gezilecek yerler arasında en ilginç noktalardan biri olmaya hak kazanıyor.

1352’de kurulan Corpus Christi College’deki St. Benet Kilisesi de Cambridge’de gezilecek yerler arasında görülmeye değer yapılardan biridir. 1511’de kurulan St. John’s College’deki The Hall, ilk olarak bir yemek salonuymuş. 1602 yılında eklenen Second Court Third Court da Cambridge gezilecek yerler listesinde kendisine yer bulmalı. Cambridge aynı zamanda tarihiyle de bilinen bir kent. Cambridge Bilim ve Teknoloji Müzesi de bu alanda ilgisi olanlara göre. Aynı zamanda Arkeoloji ve Antropoloji Müzesi de tarih öncesi dönemlerden kalan çok sayıda objeyi de ziyaretçilerine sunuyor. Fitzwilliam Müzesi de Cambridge’de gezilecek yerler arasında en önemli müzelerdendir. St. Mary Kilisesi, Round Kilisesi (Yuvarlak Kilise), Anglesey Abbey ve At Yarışı Müzesi de Cambridge’de görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.