Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

New York Yaz Okulları


New York Yaz Okulları ile İngilizce Öğrenin

New York, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu’nun arasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık metropolitan bölgesi olarak geçer. New York, aynı zamanda ticaret, finans, medya, sanat, moda, araştırma, teknoloji, eğitim ve eğlence sektörlerine de önemli katkısı olduğu için küresel kent olarak anılmaktadır. Bir göçmen kenti olan New York’ta yaklaşık olarak 170 ayrı dil kullanılmaktadır. Ancak İngilizce hem ülke genelinde en çok kullanılan dil hem de İngilizce ülkenin ana dili. Bu sebeple de Amerika yaz okulları listesinde oldukça fazla okul yer almaktadır. Ülkemizde yabancı dil eğitimine oldukça fazla önem verilmektedir. Aileler çocuklarının yaz tatillerinin de verimli geçmesi ve dil öğrenmelerini hızlandırmaları için son yıllarda New York yaz okullarını çok tercih etmektedirler


New York Yaz Okulları Hakkında Genel Bilgiler Nedir?

Yaş ortalamasının genellikle 12-17 yaş aralığında tutulduğu New York yaz okulları, ülkemizde eğitim – öğretimin tatile girmesi ile eş zamanlı olarak eğitim dönemine başlamaktadır. New York yaz okulları dünya genelinden çok sayıda öğrenci kabul ettiği için Türkiye’den giden öğrenciler pek çok farklı kültürden öğrenci ile iç içe konaklama ve eğitim alma fırsatı yakalanmaktadır. Bu sayede öğrenciler aynı zamanda çok sayıda milletin kültürüne yakından tanıklık etmekte ve arkadaşlık bağı kurabilmektedir. İngilizce öğrenmek isteyen adayların yoğun bir şekilde yabancı dili kullanması, kısa sürede çok daha fazla verim almasını sağlamaktadır. Bu sebeple İngilizcenin en kolay şekilde öğrenilmesinin yolu, bir süre o kültürün ve toplumun içinde yaşamaktan geçmektedir. Eğitime oldukça önem veren ve dünya genelinde eğitimi kabul gören New York yaz okulları kısa sürede en iyi verimi almak için doğru adrestir.


New York Yaz Okulları Konaklama Çeşitleri Nelerdir?

New York yaz okulları listesinde yer alan okullardan birinde eğitim almaya karar verdiğinizde, aile yanı konaklama ve kampüs içi, kampüs dışı yurt konaklaması gibi seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. Kampüs içi ya da kampüs dışı yurt konaklaması yapan öğrenciler genellikle paylaşımlı oda ve banyo, tuvalet seçeneklerinden faydalanmaktadır. Yurt odaları genellikle 2-4 kişilik konaklamalara müsaittir. Ancak arzu eden öğrenciler farklı fiyatlandırma seçenekleri ve uygunluk durumuna göre özel oda ve banyo tuvalet seçeneklerinden de yararlanabilir. New York yaz okulları yurt konaklamalarında öğrencilere sabah ve akşam öğünlerini servis edilmekte, aynı zamanda çamaşırhane kullanımı sağlamaktadır. Yurt konaklaması yapan öğrenciler kendi yaş grupları ile çok fazla iç içe kalacağı için arkadaşlık ilişkilerinde, paylaşımlarında sürekli olarak İngilizce konuşacak ve yabancı dil pratiklerini daha yoğun bir şekilde sosyal hayatlarında da yapmış olacaklar. New York yaz okullarında bir diğer konaklama seçeneği ise aile yanı konaklamadır. Eğitim kurumlarının birlikte çalıştığı ve düzenli olarak kontrollerden geçen aileler genellikle okul binası yakınlarında ikamet etmektedirler. Evlerinde konaklama yapacak öğrenciye tüm mobilyaların eksiksiz olarak bulunduğu özel oda verilmektedir. Kimi aileler öğrenciler ile birlikte yemek yerken, öğrencinin evin mutfağını da özgürce kullanmasına müsaade etmektedir. New York yaz okullarında aile yanı konaklaması yapan öğrenciler hem ev konforunda konaklama yapmış olur hem de ihtiyaç durumunda ailelerden her zaman yardımcı olmalarını talep edebilmektedirler. Günlük hayatta İngilizce pratik için de oldukça elverişli olan aile yanı konaklama seçeneği farklı kültürde öğrenciler ile iç içe yaşamak istemeyen öğrenci adayı için en uygun konaklama şeklidir. Çünkü New York yaz okullarında aile yanı konaklaması için seçilen aileler kültür seviyesi yüksek yerel halktan oluşmaktadır.


New York Yaz Okullarında Nasıl Bir Program Uygulanmaktadır?

New York yaz okulları oldukça yoğun geçen eğitim programları ile ön plana çıkmaktadır. 2 haftadan 12 haftaya kadar yaz okulu programları bulunan dil okullarında haftada ortalama 20-25 saat ders verilmektedir. Okullarda tamamı Amerikalı öğretmenler tarafından hem yazlı hem de sözlü olarak temel seviyeden ileri seviyeye kadar eğitim verilmektedir. Öğrencilere verilen eğitim sırasında belirli aralıklarla ufak deneme sınavları da yapılarak ilerlemeleri takip edilmektedir. Yapılan sınav sonucunda ilerleme görülen öğrenci daha üst seviye sınıflarına kaydırılırken başarısı düşen öğrenci daha düşük sınıflara transfer edilebilmektedir. Bu teknik ile öğrencilerin daha yüksek motivasyon ve doğru eğitim biçimi ile en doğru eğitimi almaları öngörülmektedir.


New York Yaz Okulları Öğrencilere Ne Gibi İmkanlar Sağlamaktadır?

İngilizce öğrenmenin en kolay ve kısa yolu mümkün ise o toplumun içinde vakit geçirmek olduğu için New York yaz okulları bunu öğrencilerine en iyi şekilde sunmaktadır. 7/24 sürekli İngilizce konuşması gereken yaz okulları öğrencilere hem öz güven hem de vizyon sağlamaktadır. Genç yaşta ailelerinden uzak bir şekilde, hiç bilmedikleri bir kültürün içinde kısa süre de olsa dil eğitimi için bulunmaları öğrencilere farklı bir bakış açısı ve bireysellik kazandırmaktadır. Bu kazandıkları özellikler kalan eğitim hayatlarında ya da profesyonel iş hayatlarında diğer adayların yanında fark yaratmalarını sağlayacaktır. New York yaz okullarına gelen öğrenciler eğitim saatlerinin dışında kalan zamanlarını kampüs içinde ya da dışında kendi yaş grupları ile oldukça keyifli bir şekilde geçirebilirler. Bazı kampüslerde bulunan açık - kapalı yüzme havuzları, spor alanları, öğrencilerin özgürce vakit geçirmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda şehir merkezinde gezilecek pek çok yer için okullar da belirli tur programları düzenlemektedir. Bu sayede öğrenciler New York ve çevresini kolaylıkla gezebilmektedir.


New York Yaz Okullarına Nasıl Başvuru Yapılabilirim?

Öncelikle öğrencilerin seviyelerinin belirlenmesi ve doğru programa kayıt olabilmeleri önemlidir. Bunun için de New York yaz okulları tarafından adayların seviye belirleme sınavlarına girmeleri talep edilmektedir. Bu sınavlar eğitim kurumu tarafından yapılmaktadır. Online olarak yapılan sınav neticesinde kayıt işlemleri tamamlanan öğrenci, okul kabul evrakları ile öğrenci vizesine başvuru yapmak durumundadır. Bu süreçte danışmanlık firmaları öğrencilere baştan sona hizmet etmektedir. New York yaz okullarında eğitimini tamamlayan öğrencilere ülkelerine dönmeden tüm eğitim müfredatlarını kapsayan sınav yapılmaktadır. Bu sınav sonucunda çıkan seviyeye göre de öğrenciye bir eğitim sertifikası verilmektedir.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.