Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

Bournemouth Yaz Okulları


Bournemouth Yaz Okulları ile İngilizceyi Ana Diliniz Gibi Öğrenin

Özellikle 13-17 yaş arası için tercih edilebilecek en iyi İngilizce yaz okulları Bournemouth’ta yer alıyor diyebiliriz. İngiltere’nin güney kıyısında yer alan ve oldukça hoş bir iklime sahip olan Bournemouth, İngilizceyi tam bir İngiliz edasında konuşabilmek isteyenler için harika öğrenim fırsatları sunan bir sahil kasabası. Uzun kum plajları ve yemyeşil parklarıyla ünlü olan Boutnemotuh, Londra’ya 170 km uzaklıkta yer alıyor ancak ulaşım son derece kolay. İngiltere’nin en fazla güneş alan bölgesi olarak bilinen Boutnemouth, yaz okullarıyla da dünyanın dört bir yanından sayısız öğrenci ağırlıyor. Bournemouth yaz okullarını tercih eden öğrenciler, İngilizceyi ana dilleri gibi öğrenmelerinin yanı sıra, bambaşka bir kültürle tanışmanın ayrıcalığını da yaşamış olacaklar. Öğrencilerine oldukça farklı deneyimler sunan Bournemouth yaz okulları, sadece ders değil, sağladıkları çeşitli aktivite olanaklarıyla da sosyalleşme imkanı da sağlıyorlar. Bu sayede öğrenciler, kendi kişisel gelişimlerine de büyük bir katkı sağlamış oluyorlar. Kişisel gelişim ve sosyalleşme imkanlarının yanı sıra, Bournemouth yaz okullarını tercih eden öğrenciler, gelecek kariyerleri için büyük bir yatırım yapmış olacaklar. Eğer İngiltere yaz okulları arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız, sahip olduğu tüm bu olanaklarla Bournemouth yaz okullarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Peki, Bournemouth yaz okullarına kimler başvurabilir? İngilizce öğrenmek isteyen ya da İngilizcesini geliştirmek isteyen 13-17 yaş grubu tüm öğrenciler Bournemouth yaz okullarına başvurabilirler. Öğrencilerin tüm beklentilerini fazlasıyla karşılayan Bournemouth yaz okulları, hızlı ve etkili bir İngilizce eğitimi için size gereken tüm koşulları sağlıyor.


Bournemouth Yaz Okulları Fiyatları Nasıl?

Bournemouth yaz okulları fiyatlarının seçilen okula göre değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Genellikle Bournemouth yaz okulları fiyatlarının haftalık ortalama 150-250 Euro’dan başladığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra konaklama tipi de Bournemouth yaz okulları masraflarına etki eden bir durum. Buradaki masraflar da konaklama türüne göre değişmekle birlikte haftalık ortalama 150-300 Euro arasında diyebiliriz. Bournemouth’ta diğer yaşam maliyetleri, özellikle Londra’ya göre oldukça uygun. Maksimum aylık 600-800 Sterlin’le bu masraflar çok rahat bir şekilde giderilebilir.


Bournemouth’ta İngilizce Öğrenmenin Faydaları Nelerdir?

Bournemouth yaz okulları, dünyanın dört bir yanından öğrenci ağırlıyor ve bununla birlikte sosyalleşme olanağı da sunuyor. Dolayısıyla burada öğrenim görmek, daha etkili, akıcı ve kalıcı bir İngilizceyi beraberinde getiriyor. Bu anlamda Bournemotuh yaz okullarının doğru bir adres olduğunu söyleyebiliriz. Genç yaşta bu denli etkili bir İngilizceye sahip olmak da, ileride pek çok iş fırsatını beraberinde getirecektir. Eğitimden kalan zamanların kaliteli aktivitelerle doldurulduğu Bournemouth yaz okullarında, öğrenciler kişisel gelişimlerine de büyük katkı sağlamış olacaklar.


Bournemouth Yaz Okullarının Süresi Ne Kadar?

Bournemouth yaz okullarının süresi ortalama 24 hafta sürüyor diyebiliriz. Eğitim tarihleri ise genellikle haziran ve ağustos ayları arasında gerçekleşiyor. Haftada ise 15-16 saat ders şeklinde planlanıyor. Kalan zamanlarda ise çeşitli aktiviteler ve geziler organize ediliyor.


Bournemouth Yaz Okullarının Konaklama Seçenekleri Neler?

Bournemouth yaz okullarında genellikle ders alanlarına 5-10 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan öğrenci yurtları bulunuyor. Yurt odalarında tek kişi ya da çift kişi kalabilmek mümkün. Genellikle ortak banyolu olan bu yurtlar, tam pansiyon sistemi ile çalışıyor. Bir diğer konaklama seçeneği de aile yanında konaklamak diyebiliriz. Bazı Bournemouth yaz okullarının, üniversite kampüslerinin yurt odalarında konaklama imkanı da var.


Bournemouth Yaz Okullarının Programları Nasıl?

Bournemouth yaz okullarında genellikle 13-17 yaş grubundaki öğrencilere, haftada ortalama 20 ders genel İngilizce programı sunuluyor. Bournemouth yaz okulları programları, etkili İngilizce derslerinin yanı sıra, şehrin imkanlarından yararlanma fırsatı da sunuyor öğrencilerine. Bazı Bournemouth yaz okullarında özel programlar da bulunuyor. Tüm Bournemouth yaz okulları programlarına çeşitli aktiviteler ve geziler de dahil ediliyor. Öğrencilerin 24 saat gözetim altında tutulduğu Bournemouth yaz okullarında, tüm İngilizce seviyesinde öğrenciler öğrenim görebiliyor. Program bitiminde öğrencilere özel sertifikaları taktim ediliyor.


Bournemouth Hakkında

Bournemouth, İngiltere’nin güney kıyısında yer alan bir sahil kenti. Ülkenin diğer şehirlerine göre Bournemouth’un oldukça ılıman bir iklime sahip olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde yaklaşık 190.000’lik bir nüfusa sahip olan Bournemouth, aynı zamanda yaşam giderlerinin de en düşük olduğu İngiltere şehirlerinden biri olma özelliği taşıyor. Londra’ya otobüsle sadece iki buçuk saat mesafede yer alan şehir, iki üniversiteye ve çok sayıda yaz okuluna ev sahipliği yapıyor.

1810 yılında kurulan Bournemouth şehri, o dönemlerde sağlık ve turizm merkezi olarak ekonomisini sağlıyordu. Günümüzde ise turizm ve eğitim, bu şehrin en önemli iki bel kemiği diyebiliriz. Dolayısıyla Bournemouth’un yaz aylarında nüfusu hem İngiltere’nin diğer şehirlerden hem de dünyadaki diğer ülkelerden gelen turist ve öğrencilerden ötürü neredeyse iki katına çıkıyor diyebiliriz.

Pek çok konser alanına, puba, bara, otele, gece kulübüne ve restorana ev sahipliği yapan Bournemouth’ta, her yıl Bournemouth Food and Drink Festival, Bourne Free Karnavalı ve The Arts by the Sea Festival olmak üzere 3 büyük festival organize ediliyor.


Bournemouth’ta Gezilecek Yerler

Öğrenim için Bournemouth yaz okullarını tercih eden öğrenciler, aynı zamanda bu güzel şehri keşfetme imkanına da sahip oluyorlar. Bournemouth gezilecek yerler arasında; merkezde yer alan St. Peter ve St. Stephen Kiliseleri, Boscombe’daki St. Clemment Kilisesi yer alıyor diyebiliriz. Bu 3 önemli tarihi yapının yanı sıra, Bournemouth’ta uluslararası ödül almış çok sayıda park ve bahçeyi de ziyaret edebilirsiniz. Sayısız su altı canlısına ev sahipliği yapan Oceanarium ile RussellCotes Museum da, Bournemouth gezilecek yerler arasında bulunuyor. Ayrıca mavi bayraklı 12 km’lik sahil şeridi de eğlenmek isteyen öğrencileri bekliyor.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.