Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

Oxford Yaz Okulları


İngilizceye Merhaba: Oxford Yaz Okulları

Bir öğrenci için yaz tatilini yurt dışında dil eğitimi alarak geçirmek kadar güzel bir şey olabilir mi? Hele ki İngilizce öğrenmek açısından İngiltere’ye gidiyor olmak bir öğrencinin belki de en büyük hayalidir. Oxford gibi tarihi bir şehirde eğitim görme imkanı bulan öğrenciler, Oxford yaz okulları tarafından düzenlenen turlarla İngiltere’nin diğer şehirlerini görme şansını da yakalar. Londra’ya tren ile bir iki saat uzaklıkta yer alan Oxford dil okulları için İngiltere’ye gittiğiniz zaman Londra’yı da kolaylıkla gezebileceğiniz görülmesi gereken bir şehir. Daha çok kolejleri ile meşhur olan Oxford’da gezilecek yerler sadece bununla sınırlı kalmıyor. Tarihi anlamda önemli bir geçmişe sahip olan Oxford hakkında birçok şeyi öğrenebileceğiniz sayısız müze var. Kiliseler ve botanik parklar da şehrin tüm ruhunu yansıtıyor.


Oxford Yaz Okulları Eğitim Programları Nasıl?

Akademik hayatını İngiltere’de devam ettirmek isteyenler buna yönelik programları İngiltere yaz okulları tarafından sunulan eğitimlerde bulabilir. Öğrencilere genel İngilizce eğitimlerinin yanı sıra ücretsiz English Plus seçenekleri de sunan Oxford yaz okulları, onlar için aynı zamanda bir yaz tatili olacak. Program sonunda sertifika alan öğrenciler Oxford yaz okulları ile aynı zamanda düzenlenen turlara da eğitmen gözetiminde katılırlar. Oxford yaz okulları İngilizce eğitimini birçok yaş grubuna vermektedir. Örneğin 14-17 yaş grubundaki öğrencilere eğitim sunulduğu gibi Oxford yaz okulları tarafından 10-12/13-17 yaş grubundaki öğrencilere de eğitim sunulmaktadır.


İngilizce Öğrenmenin Faydaları Nelerdir?

İngilizce öğrenmenin faydaları, özellikle akademik kariyerini yurt dışında devam etmek isteyenler için önem gösteriyor. İngilizce biliyor olmak, yurt dışında iyi bir eğitim almanın anahtarı. Ancak aynı zamanda böyle bir hedefi olmayanlar için de İngilizce bilmek avantaj sağlıyor. Sadece eğitim hayatında değil, öğrencilerin ilerideki kariyer hayatına yönelik de büyük faydalar sağlayan İngilizce, Oxford yaz okulları verdiği eğitimle yaz aylarını kaliteli bir zaman geçirmek açısından da vazgeçilmez kılıyor.


Oxford Yaz Okullarında Dil Eğitimi Almanın Önemi Nedir?

15 kişilik sınıflarda haftada 15-20 saat verilen eğitimleriyle ve düzenlenen sportif, sosyal aktiviteler, geziler ile Oxford yaz okulları genel İngilizce anlamında öğrencileri kısa sürede geliştiriyor. Oxford yaz okulları tarafından öğrencilere seviye tespit sınavı yapılır ve kendi seviyelerindeki sınıflarda eğitim almaya başlarlar. Daha çok konuşma becerisini geliştirmeye yönelik olan eğitimler, öğrencilerin aktif olarak İngilizce konuşmasına büyük katkı sağlar.

Oxford Yaz Okullarının Süresi Ne Kadar?

Haziran - Ağustos arasında minimum 2 hafta, maksimum 8 hafta alınabilen eğitimler olduğu gibi minimum 2 hafta, maksimum 5 hafta olan eğitimler de mevcut. Yani genel olarak Türkiye’de okulların tatil olduğu yaz aylarında 2 ile 8 hafta arasında değişen eğitimleri Oxford yaz okulları arasından seçtiğiniz okulda bulabilirsiniz.


Oxford Yaz Okulları İçin Konaklama Çeşitleri Neler?

Oxford yaz okulları için konaklama, okulun yakınlarında rezidansta veya üniversitede tam pansiyon kapsamında, paylaşımlı duşlu tek kişilik odalarda yapılmaktadır.


Oxford’da Dil Eğitimi Veren Yaz Okullarının Programları Neler?

Öğrenciler Oxford yaz okulları eğitimleri boyunca kendi seviyelerinde genel İngilizce öğrenirken, telaffuza yönelik eğitim görürler. Aynı zamanda English for Leaders, English Plus opsiyonları, University Study Taster, Exam Skills, Performing Arts, Intensive Academic, Summer Medical Programme, Super Intensive IELTS gibi programlar da Oxford yaz okulları tarafından öğrencilere sunuluyor. Oxford yaz okulları fiyatları hakkında bilgi alarak yaz aylarını en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz bu deneyim için adım atabilirsiniz.


Oxford Hakkında

İngiltere’nin güneydoğusundaki Oxford yaz okulları açısından olduğu kadar kültürel anlamda da zengin bir şehir. Dünyadaki en önemli üniversitelerden birini barındıran Oxford yaz okulları için yılın her zamanında dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri ağırlamaktadır. Bu nedenle tam bir öğrenci şehri olmuştur. Tarihi 8. yüzyıla kadar uzanan Oxford yaz okulları için geldiğinizde aynı zamanda eşsiz mimarisiyle de cezbedici bir şehir olarak sizi büyüleyecek. Oxford hakkında konuşulduğu zaman herkesin aklına gelen Oxford Üniversitesi için dünyanın önde gelen akademisyenleri birçok ülkeden buraya gelmektedir. Oxford hakkında bilgi verildiği zaman şehir merkezinin turistler için oldukça çekici olduğunu duyarız. Aynı zamanda alışveriş tutkunları için de birçok yer bulunuyor.

Nisan aylarında ısınmaya başlayan şehir yaz aylarında 21-25 derece sıcaklığa ulaşır. Sonbaharı ise tam bir İngiltere şehrinde olduğunuzu hissedecek şekilde yaşarsınız. Bu nedenle Oxford yaz okulları için geldiğinizde İngiltere’nin havasını göz önünde bulundurarak giyindiğiniz zaman, Oxford gezilecek yerler turunuzu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle Oxford hakkında merak ettiklerinizi öğrenebileceğiniz müzeler oldukça fazla. Şehirde ayrıca her ekim ayında müzik festivali düzenleniyor.


Oxford Gezilecek Yerler

Blackwells Kitabevi, Oxford'da gezilecek yerler arasında turistleri kendine çeken oldukça popüler bir yerdir. Ayrıca gezebileceğiniz diğer yerler şunlar; Ashmolean Müzesi, Pitt Rivers Müzesi, Somerville College, Bodleian Kütüphanesi, Carfax Kulesi, Oxford Botanik Bahçesi, Sheldonian Tiyatrosu, Aziz Mary Kilisesi. Harry Potter sevenler de, Oxford’da gezilecek yerler turunda filmden birçok sahnenin çekildiği yerleri görebilecek. Ülkenin en büyük üniversite kütüphanesi olan Bodleian mutlaka görülmesi gereken bir yer. Bünyesinde 9 milyon eser barındıran bu kütüphane Oxford yaz okulları için İngiltere’ye gidenlerin gezi turunda ilk sıralarda olmalı. İngiltere’nin en eski üstü kapalı pazar yerine de ev sahipliği yapan Oxford yaz okulları eğitiminizden arta kalan zamanda gezilecek yerler arasında size burayı da sunuyor. Bu üstü kapalı pazar yeri çiçekçileri, çikolata dükkanları ve kafeleriyle High Street üzerinde.

Meryem Ana Üniversite Kilisesi, 13. yüzyıldan kalma muhteşem bir yapıdır. Barok mimari tarzını hissedebileceğiniz bu kutsal mekan kulesi ile daha da ünlenmiştir. Şehrin en yüksek eski yapısı olan bu kuleye çıkarak Oxford şehir manzarasını izleyebilir ve fotoğraflayabilirsiniz. Mimar Christopher Wren’in tasarladığı Sheldonian Tiyatrosu, 1669 yılında tamamlanmıştır ve Oxford gezilecek yerler listesindeki en meşhur noktalardan biri olan tiyatro binasının her türlü hakkı Oxford Üniversitesi'nindir.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.