Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

Vancouver Yaz Okulları


Vancouver Yaz Okullarında İngilizce Öğrenin

Yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük ikinci ülkesi olma özelliğine sahip Kanada’nın batısında bulunan Vancouver farklı etnik grupların yaşadığı bir liman şehirdir. Farklı etnik ve dilsel çeşitliliği olan şehrin büyük bir kesimi anadil olarak İngilizceyi kullanmaktadır. Yaşam kalitesi açısından dünyanın ilk beş şehrinden biri olan Vancouver aynı zamanda eğitim açısından da çok gelişmiştir. Bu sebeple aileler çocuklarının İngilizce dil eğitimleri için Kanada Yaz Okullarını son yıllarda çok fazla talep etmektedir.


Vancouver Yaz Okulları Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Vancouver Yaz Okulları haziran ayından ağustos ayına kadar açık olan İngilizce eğitim hizmeti veren kurumlardır. Dünya genelinde pek çok farklı kültürden öğrenciye ev sahipliği yapan Vancouver Yaz Okulları öğrencilerin aynı anda farklı kültürlere tanık olmasını ve öğrenmesini sağlamaktadır. Farklı milletlerden gelen öğrencilerin anlaşabilmesi için ortak eğitim dili olan İngilizce’nin yoğun bir şekilde kullanılması öğrenciler için avantaj oluşturmaktadır. Bir yabancı dilin kısa sürede ve en iyi şekilde öğrenilebilmesi çok fazla pratik yapmak ile bağlantılı olduğu için Vancouver Yaz Okulları öğrenciler için en doğru adrestir.


Vancouver Yaz Okullarında Konaklama Çeşitleri Nelerdir?

Vancouver Yaz Okulları listesinde yer alan dil okullarında eğitim almak isteyen öğrencilere, öğrenci yurtlarında tam pansiyon konaklama paketi de beraberinde sunulmaktadır. Kampüs içerisinde yer alan yurtlar kimi zaman eğitim kurumlarına yakın mesafede de bulunmaktadır. Vancouver Yaz Okulları bünyesinde bulunan yurt konaklamalarında öğrenciler iki veya daha çok kişi ile konaklama yapabileceği paylaşımlı odalarda ya da en fazla iki öğrenci olacak şekilde de konaklama yapabilme imkanlarına sahip olmaktadırlar. Tuvalet ve banyolar bu öğrenci yurtlarında genellikle ortak kullanımlıdır. Tam pansiyon yurt konaklamalarında öğrencilere sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeği ücretsiz açık büfe olarak servis edilmektedir. Yurtlarda bulunan çamaşırhaneler, spor salonları, eğer varsa açık hava spor sahaları öğrencilerin ücretsiz olarak kullanımına sunulmaktadır. Vancouver Yaz Okullarında yurt konaklamaları güvenlik ve sosyalleşme bakımından oldukça avantajlı olduğu için çok fazla talep görmektedir.


Vancouver Yaz Okullarında Öğrencilere Nasıl Bir Program Uygulanmaktadır?

Genellikle 10 - 17 yaş aralığındaki gençlere eğitim veren Vancouver Yaz Okulları listesinde yer alan eğitim kurumlarındaki dil öğretim programları 2 haftadan 6 haftaya kadar süren seçeneklere sahiptir. Maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim verilen Vancouver Yaz Okulları bünyesindeki eğitmenlerin tamamının anadilleri İngilizce’dir. Ders saatleri yaklaşık olarak 45 dakika dürmektedir. Yazılı ve sözlü pratiğin yoğun olduğu derslerde öğrencilerin yoğun bir şekilde İngilizceyi kullanmaları hedeflenmektedir. Vancouver Yaz Okullarında öğrenciler belirli aralıklarla işlenmiş olan derslere göre seviye belirleme sınavlarına sokulmaktadırlar. Sınavların sonucuna göre öğrenciler üst seviye sınıflarına geçirilebildiği gibi alt seviye sınıflarına da kaydırılabilmektedirler. Bu uygulama ile öğrencilerin motivasyonlarının artması ve daha verimli eğitim almaları hedeflenmektedir.


Vancouver Yaz Okullarında Öğrencilere Ne Gibi İmkanlar Sağlanmaktadır?

Bir yabancı dilin kolay öğrenilebilmesi için o ülkenin kültürü ve insanları ile iç içe zaman geçirmek her zaman için en önemli faktördür. Vancouver Yaz Okulları öğrencilerin eğitim süreleri boyunca sosyalleşmeleri ve bu süreçte yabancı dillerini kullanabilmeleri için haftanın 3 günü çeşitli yerlere turlar organize etmektedirler. Bunu dışında hafta sonu tüm gün süren aktivite gezileri de yapılmaktadır. Bu gezilere katılan öğrenciler bulundukları ülkenin tarihini, kültürünü ve toplumunu daha yakından görme, onları tanıma imkanına da sahip olmaktadırlar. Erken yaşta ailelerinden uzakta bilmedikleri bir ülkede eğitim alan ve bu tür aktivitelerde bulunan öğrencilerin kazanımlarından biri olan yüksek özgüven ile ülkelerine dönmektedirler. Erken yaşta kazanılan bu özgüven gerek eğitim hayatlarında gerekse kariyer hayatlarında diğer adaylarının yanında fark yaratmalarını sağlamaktadır.


Vancouver Yaz Okullarına Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Vancouver Yaz Okulları listesinde sıralanan eğitim kurumlarına kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin öncelikle bir danışmanlık firmasından destek almaları gerekmektedir. Öğrencinin kayıt olmak istediği okulun online sistem üzerinden uyguladığı seviye belirleme sınavına girmesi gerekmektedir. Kimi zaman bu sınav eğitimin ilk günü okul tarafından da yapılabilmektedir. Sınav sonucuna göre seviye sınıfına kaydı yapılan öğrenci yine danışmanlık firması aracılığı ile vize işlemlerine başvuru yapmaktadırlar. Vize işlemleri tamamlanan öğrenci gitmiş olduğu ülkenin havalimanında eğitim kurumunun sağlamış olduğu transfer hizmeti ile okula ulaşabilmektedir. Vancouver Yaz Okulları eğitim dönemi sonunda öğrencileri tekrar sınava tabi tutmaktadırlar. Bu sınav sonucunda öğrencilerin eğitim almış oldukları yabancı dile olan yetkinlikleri ve seviyeleri belirlenmektedir. Verilen bitirme sertifikasında tüm bu detaylar yer almaktadır.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.