Kişisel Gelişim ve Vizyon İçin Yabancı Dil Öğrenin

2019-09-16

Kişisel Gelişim ve Vizyon İçin Yabancı Dil Öğrenin

16.09.2019 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 2 dakika.

Hiç dikkat ettiniz mi, bir veya birden fazla yabancı dil bilen insanlar, her zaman özgüveni daha yüksek bireylerden oluşuyorlar. Akabinde çoğu iyi bir kariyer sahibi de oluyor. Genelde bu insanlar, gıpta edilen ve saygı duyulan kişiler de oluyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise sadece yabancı dil biliyor oluşları. Çünkü yabancı dil bilmek, sandığınızdan çok daha fazla katkı sağlıyor kişiliğinize.

 

1 – Yabancı Dil Öğrenmek Beyni Geliştiriyor

 

Siz yeni şeyler öğrendikçe, aslında farkında olmadan beynimizin öğrenme merkezini de günden güne geliştiriyorsunuz. Dolayısıyla sadece dil öğrenmekle kalmıyor, zekânızı da büyütmüş oluyorsunuz.

 

2 – Problem Çözme Yeteneğini Geliştiriyor

 

Yabancı dil öğrenmek beyni geliştirdiği için, karşılaştığınız problemleri daha iyi algılamış oluyorsunuz. Haliyle çözümü de sizin için daha kolay oluyor.

 

3 – Alzheimer Hastalığını Önlüyor

 

Yapılan araştırmalara göre, bir veya birden fazla dil bilen insanların Alzheimer hastalığına yakalanma riski diğer insanlara göre oldukça düşük. Hatta genetik olarak ailede bu hastalığa sahip bir birey olsa bile, dil bilen insanlar bu hastalığı ertelemiş oluyor.

 

4 – Sesleri Algılama Yeteneğini Geliştiriyor

 

İkinci bir dil konuşabilen ve yazabilen kişiler, duydukları sesleri daha kolay ve hızlı bir şekilde algılıyor. Özellikle farklı tipteki sesleri ayırt etme konusunda oldukça yetenekli oluyorlar.

 

5 – Dikkat Dağınıklığını Önlüyor

 

Dil öğrenme sürecinde, konsantrasyonda da zamanla iyileşmeler meydana geliyor. Özellikle dikkat dağınıklığını büyük ölçüde önlüyor.

 

6 – Hafızayı Güçlendiriyor

 

Sadece anıları hatırlama kısmında değil, dil bilmek; hesaplama, okuma ve diğer hayati beceriler konusunda hafızayı fazlasıyla güçlendiriyor.

 

7 – Aynı Anda Birden Fazla İş Yapabilir Hale Getiriyor

 

Dil bilmek, sizi aynı anda birden fazla iş yapma beceresi de kazandırıyor. Hatta bu işleri aynı hızda yapabilir hale geliyorsunuz.

 

8 – Bakış Açısını Değiştirir

 

Dil öğrenmek, dünyaya farklı pencerelerden bakabilmeyi sağlıyor. Kendi kültürünüzü başkasının gözünden de görebiliyorsunuz. Dolayısıyla dünyayı daha iyi algılar hale geliyorsunuz.

 

9 – Yepyeni Fırsatlar Sunuyor

 

Bir veya birden fazla dil bilmek, kariyer fırsatları açısından kişiye çok güzel imkanlar sunuyor. Bununla birlikte terfi imkanlarını da arttırıyor. J

SİZE ULAŞALIM