Erken Yaşta Yurtdışı Deneyiminin Size Katacağı 7 Şey

16 Eylül 2019

Erken Yaşta Yurtdışı Deneyiminin Size Katacağı 7 Şey

16.09.2019 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 3 dakika.

Dil eğitimine erken yaşta başlamak, hatta bu eğitimi yurtdışında almak, size tahmin edeceğinizden çok daha fazla avantaj sağlar. Özellikle erken yaşlarda alınan dil eğitimi, yabancı dili çok daha kısa sürede tamamlamanıza olanak tanır. Dil öğrenmenin kariyerinize sağlayacağı fayda elbette ki tartışılmaz bunun bir de kişinin karakterine yansıyacağı çok sayıda olumlu etkisi mevcut

1 – Kişiye Özgüven Katar

Erken yaşta yurtdışı deneyimi elde etmenin sağladığı ilk avantajlardan biri çok daha kısa sürede dili kavrama ve öğrenme ve kişiye özgüven sağlaması. Düşünün ki bulunduğunuz ülkede tek başınıza hayatınızı idame ettiriyor olacak ve belki sorunların üstesinden tek başınıza geleceksiniz. Bu da size müthiş bir özgüven ve girişkenlik katmış olacak.

2 – Çok Kültürlülüğü Öğrenirsiniz

Dil eğitimi için yurtdışına gittiğinizde öğreneceğiniz şey sadece yabancı dilden ibaret olmayacak. Farklı kültürleri tanıyacak, o kültürle iç içe yaşayacaksınız. Kendi kültürünüzün yanı sıra, o kültüre de adapte olmaya çalışacaksınız. Kültürlerarası karşılaştırmalar yapabilecek ve bu sayede çok kültürlülüğü öğrenmiş olacaksınız.


3 – İngilizce’yi Ana Dili İngilizce Olan Eğitmenlerden Öğreneceksiniz

Bu durum, Türkiye’de dil öğrenmekten bir takım temel farklarla ayrılıyor. İngilizce yaşam diliniz ve iletişim diliniz haline geliyor, sürekli İngilizce kullanmaya maruz kalıyorsunuz, dolayısıyla öğrenmeme gibi bir şansınız kalmıyor. Ayrıca öğreniminizi hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Sonuç olarak da İngilizceyi yerinde öğrendiğiniz için de daha kalıcı oluyor.

4 – Farklı Kelime ve Kalıpları Öğrenebilirsiniz

Eğer aile yanında konaklamayı tercih ederseniz, belki de günlük yaşamda karşılaşmayacağınız kelime ve cümle kalıplarını öğrenebilirsiniz. Hatta normal yaşamda ihtiyacınız olmayacağını düşündüğünüz kelimeleri de bu şekilde dağarcığınıza kazandırabilirsiniz.

5 – İnsani Bağlarınız Gelişir

Kendi ailenizden uzakta olmanız, diğer insanlara olan yaklaşımınızı da değiştirecek. Orada sizin gibi ailesinden uzak çok sayıda öğrenci ile tanışacaksınız. Haliyle bir zaman sonra birbirinizin ailesi konumunda olacaksınız. Bu da zamanla insani bağlarınızı geliştirecek ve hayatınız boyunca iletişim halinde olacağınız kalıcı yeni dostluklar edineceksiniz.


6 – Özgürlükçü Bir Birey Olursunuz

Tek başınıza hayatınızı sürdürmek size özgürlükçü ve dışadönük bir karakter kazandıracak. Hatta bu sayede sosyal çevre edinme konusunda bir hayli başarılı olduğunuzu gözlemleyeceksiniz.

7 – Çok Sayıda Kişisel Deneyim Elde Edersiniz

Toplu taşıma kültüründen tek başınıza yemek yapmaya, aksanınızın gelişmesinden bol bol seyahat etme imkanına kadar aklınıza gelebilecek her türlü konuda kişisel deneyimi sahibi olacaksınız. Bu da döndüğünüzde çok farklı meziyetleriniz olduğunu keşfetmenizi sağlayacak.


Tüm Bu Deneyimleri EduGate ile Elde Edebilirsiniz

64 ülkede 500’den fazla ofisi bulunan HIS iştiraki olan EduGate, sorunsuz bir yurtdışı deneyimi için en doğru adreslerden. Yurtdışı eğitim danışmanlığı konusunda en az 10 yıllık tecrübeye sahip olan EduGate ile erken yaşta yurt dışı deneyimi elde etmenin avantajlarına sahip olabilirsiniz.

EduGate Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Ayrıcalıkları içeriğimizi okuyarak konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza onayı veriyorum.