Yurt Dışında Üniversite Eğitimi İçin En İyi 5 Ülke

2019-07-02

Yurt Dışında Üniversite Eğitimi İçin En İyi 5 Ülke

02.07.2019 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 3 dakika.

Üniversiteyi yurt dışında okumak, şüphesiz hayatınızın geri kalanına müthiş olumlu etkiler bırakacaktır. Bu kararın ardından, hangi ülkede, hangi üniversiteyi tercih etmeliyim sorusu kalıyor geriye. EduGate olarak sizlere, bu konuda çığır açmış 4 ülkeden bahsedeceğiz. Üniversitelerinin kalitesi ve sosyal yaşantılarıyla sizlere çok fazla şey katacak bu 4 ülkeden birini seçebilir ve kariyeriniz için büyük bir adım atabilirsiniz.

 1 – İngiltere

 Avrupa yaşam kalitesinin en yüksek olduğu ülkelerden biri olan İngiltere, eğitim kalitesi ile de tercih edilmesi gereken ülkeler arasında bulunuyor. İngiltere’de üniversite okumak için gerekenler ise yeterli düzeyde İngilizce ve lise diploması. Lisans eğitimi 3 yıl sürüyor. Ancak bu süre tıp, diş hekimliği, eczacılık ve mimarlık gibi bölümlerde değişebiliyor. İngiltere’de üniversite okumak için yıllık 12.000 ila 22.000 Sterlin’e ihtiyacınız var. En popüler şehirler ise Londra, Brighton, Bristol, Cambridge, Newcastle, Nottingham, Liverpool ve Glasgow.

 İngiltere üniversiteleri için tıklayın. (https://www.edugate.com.tr/u/ingiltere/universite)

2 – Amerika

 Amerika’da üniversite olanakları oldukça fazla ve her bütçeye hitap eden cinsten. Amerika’da üniversite eğimi almak için 2 yol bulunuyor; 4 yıllık lisans eğitimi ve 2 yıllık yüksekokul eğitimi. 2 yıllık yüksekokul eğitimine gitmek daha kolay elbette. 4 yıllık lisans eğitimi için ihtiyacınız olan yıllık miktar 12.000-25.0000 Dolar arasında değişiyor. Yüksekokullarda ise bu miktar 7.000-15.000 arasında. En popüler şehirler ise; New York, Boston, San Francisco, Seattle, Chicago ve Los Angeles.

 Amerika üniversiteleri için tıklayın. (https://www.edugate.com.tr/u/amerika/universite)

3 – Kanada

 Son yıllarda eğitim kalitesi ile göze çarpan Kanada’da üniversiteye göre 2 yabancı dilde eğitim mevcut; İngilizce ve Fransızca. Bununla birlikte Kanada’da eğitim şekli de ikiye ayrılıyor. 4 yıllık lisans eğitimi ile 2 ya da 3 yıllık ön lisans eğitimi alabiliyorsunuz. Kanada’da yıllık lisans eğitimi içinihtiyacınız olan miktar ise 16.000 ile 30.000 Kanada Doları arasında

 Kanada üniversiteleri için tıklayın. (https://www.edugate.com.tr/u/kanada/universite)

 4 – Macaristan

 Avrupa’daki coğrafi konumu, İngilizce lisans eğitimi seçenekleri, ekonomik yaşam ve eğitim maliyetleri ile Macaristan, üniversite seçeneklerinin oldukça yoğun olduğu bir ülke. Macaristan üniversitelerinin çoğu Budapeşte’de bulunuyor ve eğitim ücretleri ise yıllık 3500 Euro’dan başlıyor.

 Macaristan üniversiteleri için tıklayın. (https://www.edugate.com.tr/u/macaristan/universite)

 5- Polonya

Uluslararası öğrencilerinin tercih ettiği en popüler ülkelerden biri olan Polonya, lisans ve yüksek lisans program çeşitliliği ile ön plana çıkıyor. Ekonomik yaşam koşulları, İngilizce eğitim seçenekleri, Nobel ödüllü pek çok akademisyenin eğitim verdiği köklü üniversiteleri ile Avrupa’nın cazip eğitim ülkelerinden. Polonya’da lisans eğitimi yıllık 2500 Euro’dan başlıyor.

 Polonya üniversiteleri için tıklayın. (https://www.edugate.com.tr/u/polonya/universite)

SİZE ULAŞALIM