Bir İngiltere Gezisi: Londra'da Neler Yapılır?

2018-06-20

Bir İngiltere Gezisi: Londra'da Neler Yapılır?

20.06.2018 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 3 dakika.

Londra'da gezilecek yerler ve yapılması gereken onlarca şey var. Dünyanın en ilgi çekici kentlerinden birisi olan Londra'da neler yapılır merak ediyor musunuz? Öyleyle gelin sizler için derlediğimiz Londra'da neler yapılır içeriğimize göz atmaya başlayın. Keyifli okumalar.

1) Buckingham Sarayı'nı Ziyaret Edin

Londra'da gezilecek yerlerin ilk durağı Kraliçenin resmi konutu da olan Buckhingam Sarayı olabilir. Gösterişli ve şaşalı devlet odalarını keşfedin ve Galler Prensi'nin 70. doğum gününü kutlayarak bu yılki özel sergiyi kaçırmayın. 2018 yılında, Buckingham Sarayı 21 Temmuz - 30 Eylül arasında ziyaretçilere açıktır.

2) Londra'yı Bir De Onunla İzleyin: London Eye

Londra'nın siluetinin önemli simgelerinden birisi de London Eye'dır. Her biri 10 ton ağırlığında ve 25 kişiye kadar taşıyabilen 32 kapsülü ile Londra'nın en iyi görüntülerini sunmaktadır. Sadece 30 dakika içinde, Londra'nın en ünlü yerlerinden 55'den fazla unutulmaz bir bakış açısı ile nefes kesen bir deneyim için orada olmalısınız!

3) Sea Life London: Muhteşem Deniz Yaşantısı

SEA LIFE Londra'da masmavi denizin tadını çıkarın . Akvaryumda köpekbalıkları, vatozlar, yılan balıkları ve palyaço balıkları da dahil olmak üzere 400'e kadar deniz canlısı çeşidi bulunur. Çarpıcı yeşil deniz kaplumbağalarını görün ve sinirinizi camdaki "köpekbalığı yürüyüşü" nde test edin.

4) Dünyanın En iyi Müzelerinden Birisi Olan Madame Tussauds London'ı Yakından Görün

Madame Tussauds'da, dünyanın en ünlü yüzlerinden bazılarıyla karşılaşacaksınız. Shakespeare'den Lady Gaga'ya, gösteri, spor, siyaset ve hatta kraliyetin efsane isimleriyle tanışacaksınız. Usain Bolt ile bir poz verin, One Direction'a yaklaşın ya da Kraliçe ile bir hatıranız olsun.

5) Churchill War Rooms

Churchill ve savaş zamanı hükümetinin İkinci Dünya Savaşı'nı yönettiği yeraltı merkezini keşfedin. Londra’nın kalbinde, Westminster İstasyonu’nun yakınında yer almaktadır.

6) Muhteşem Film Setlerini Yakından Görün: Warner Bros. Stüdyo Turu