İngiltere’de Dil Eğitimine Gideceklere Tavsiyeler

20 Haziran 2019

İngiltere’de Dil Eğitimine Gideceklere Tavsiyeler

20.06.2019 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 3 dakika.

Yabancı dil öğrenmenin en etkili yollarından biri de o dili yerinde öğrenmektir. Zira o dili kullanmaya mecbur kaldığınızda, öğrenmekten başka çare olmadığını bilirsiniz. Özellikle İngilizce’yi anadiliniz kadar iyi konuşabilmek istiyorsanız, İngiltere’nin en doğru ülkelerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Kaliteli eğitim kurumları ve sosyal imkanları ile İngiltere, bu anlamda size çok şey katacaktır. Kararınızı İngiltere’den yana kullandıysanız, sizin için sıraladığımız bu tavsiyelere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

1 - Şehrinizi Seçerken Beklentilerinizi Göz Önünde Bulundurun


İngiltere’de dil okulları pek çok şehirde hizmet veriyor. Ancak en çok tercih edilenler Brighton, Bournemouth, Bristol ve Londra olarak öne çıkıyor. Burada biraz da sizin beklentileriniz önemli. Mesela şehir hayatını yaşamak istiyorsanız Londra’yı tercih etmelisiniz. Bristol ve Brighton ise daha fazla öğrenci ile kaynaşabileceğiniz şehirler mesela. Eğer karar vermekte zorlanıyorsanız EduGate danışmanların size seve seve yardımcı olacaktır.

2 - Havaalanında Bu Sorulara Karşı Hazırlıklı Olun


Vizenizi aldınız, dil eğitim tarihiniz belli oldu. Havaalanına indikten sonra pasaport görevlisinin terletecek sorularına hazır olun. “Neden İngiltere’ye geldiniz, nerede konaklayacaksınız, tam adresini verir misiniz, dönüş tarihiniz nedir, biletiniz yanınızda mı” gibi bu ve buna benzer sorularla karşılaşacaksınız. Cevaplarını önceden hazırlamanızda fayda var.

3- Ülkeye Girerken Bu Belgeler Yanınızda Olsun


Vizeniz olsa dahi, ülkeye giriş yapmanızı onaylayacak kişinin pasaport memuru olduğunu unutmayın. Dolayısıyla havaalanında ve dil eğitimi aldığınız süre boyunca geçerli vizesi olan pasaportunuz, okul kabul belgeniz, eğer varsa ki olsa iyi olur yurt dışı sağlık sigortanız ve okul davetiyesi üzerinde belirtilmemişse konaklama belgeniz mutlaka yanınızda bulunsun.

4 - Aile Yanında Kalın