İngiltere Dil Okulları Neden İyi Bir Seçenek?

2019-11-26

İngiltere Dil Okulları Neden İyi Bir Seçenek?

26.11.2019 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 4 dakika.

İngiltere, İngilizce dilinin doğum yeri ve bu dili günlük hayatın içinde tarihi ve güncel kullanımları, farklı aksanları, kısacası tüm renkleriyle yaşatıyor. Her yanı tarih dolu bu ülke, kültürüyle ve gelenekleriyle gençlere heyecan veriyor. İngiltere’nin, İngilizce konuşulan diğer ülkelere kıyasla neden dil okulu için gidilmesi gereken iyi bir yer olduğunu biliyor musun? Aradığın cevaplar burada.

İngilizceyi yaşayarak öğren


İngiltere’de eğitim almanın en büyük avantajı, günlük yaşamın her anında İngilizceye farklı aksanları ve diyalektleri ile maruz kalmak. Dildeki dinleme ve konuşma yeteneğini geliştirmek için bu harika bir fırsat. Nereye gidersen git, ne yaparsan yap İngilizce işin içine dahil olacak. Örneğin, bir İngiliz ailenin yanında kalıyorsan, alışverişe gittiysen ya da dışarıda yemek yiyeceksen İngilizce duyacak ve konuşacaksın. Bu da sınıfın dışında da devam eden sürekli, kendiliğinden bir eğitim ve sınıfta öğrendiklerini uygulama fırsatı bulmak anlamına geliyor. Dil sürekli kendini yenileyen canlı bir varlık gibidir, toplumun geçirdiği bütün değişiklikler dile yansır ve bazen yeni neslin söylediği bazı kelimeleri bir önceki nesil bile anlamayabilir. İngiltere’de, günlük yaşamdaki diyaloglarında yeni kelimeler öğrenme, sokakta konuşulan en güncel İngilizce kelimelerle karşılaşma şansı bulacaksın.

İngiltere'nin zengin tarihini keşfet


İngiltere tarih ve kültür açısından çok zengin bir ülke. Ülkede İngiliz monarşisinden William Shakespeare’e, Stonehenge’den Beatles’a ve Harry Potter’a, kimisi popüler kültüre de dahil olan, keşfedilecek pek çok kültürel ve tarihi sembol var. İngiltere’de eğitim almak, yeni bir dil öğrenmenin yanı sıra bu binlerce yıllık zengin kültürü de tanıma şansı veriyor. Bazı öğrenciler ülke içinde James Bond, Love Actually ya da Paddington gibi popüler filmlerin çekildiği mekanları bile ziyaret ediyor.

Dünyanın her yerinden arkadaşlar edin

Her yıl dünyanın çok çeşitli noktalarından binlerce öğrenci İngiltere’ye dil öğrenmeye geliyor. Bu, farklı kültürlerden ve geleneklerden arkadaşlar edinmek, ufkunu genişletmek için de çok iyi bir fırsat. Günümüzün global ortamında hızla gelişen ve değişen teknolojiye ve kültüre entegre olabilmek, geride kalmamak için dünya vatandaşı olmak gerekiyor. Dünya vatandaşı olmanın en önemli gerekliliklerinden biri İngilizce öğrenmek, bir diğeri ise farklı kültürlere açık olmak. İngiltere gibi çok kozmopolit bir ülkede dünyanın farklı ülkelerinden arkadaşlara sahip olmak bu anlamda sana çok şey katacak.

Yeni bir ülke tanı

İngiltere eğitim için ideal bir yer olmasının yanı sıra seyahat etmek için de çok güzel bir ülke. İngiltere dil okulları en kaliteli ve güncel İngilizce eğitimini sunarken, ülkede derslerden geri kalan zamanlarda gezmek için modern ve hareketli şehirlerden doğal güzelliğe sahip kırsal kesime ve sahillere kadar herkese uyan destinasyonlar var. Öğrenciler yeni arkadaşlarıyla sosyalleşirken İngiltere’yi de beraber keşfedebilir ve İngilizce yeteneklerini yolda geliştirebilirler. Görülmesi gereken meşhur noktaların yanı sıra, ülkede çok çeşitli restoranlar, mağazalar, kafeler, müzeler ve sanat galerileri de keşfedilmeyi bekliyor. Akşamüstü çayına gitmek, West End’de bir müzikal izlemek, sahilde “fish and chips” yemek ve farklı dünya mutfaklarının sunulduğu restoranları keşfetmek gençlerin en sevdiği aktiviteler arasında yer alıyor.

Özgüven ve bağımsızlık kazan


Yabancı bir ülkede eğitim almak ve evden uzak kalmak gençlerin öz güvenini, bağımsızlıklarını, iletişim ve sorumluluk alma becerilerini geliştiriyor. Bunlar da gelecekte iş yaşamında çok işine yarayacak özellikler. İngilizce dünyada tüm iş alanlarında en çok aranan dil. Sağlam bir kariyerin temellerini atmak istiyorsan dil eğitimine önem vermen gerekiyor. İngiltere'de dil okullarında bu dili en iyi şekilde öğrenirken aynı zamanda edindiğin deneyimlerle kişiliğini güçlendirme şansı bulacak ve geleceğe daha emin adımlarla hazırlanacaksın.

İngilizceyi yerinde öğrenmek istiyorsan ve nereden başlayacağını, nasıl hareket edeceğini bilemiyorsan Edugate sana yol göstermek etmek için var! Yurt dışı eğitim programlarını hemen incele, geleceğine yön çiz.


SİZE ULAŞALIM