Londra'ya Yolunuz Düşerse

2018-06-20

Londra'ya Yolunuz Düşerse

20.06.2018 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 2 dakika.

Londra'yı ziyaret etmek için bir çok sebep var. Ancak biz bu yazıda Londra'da mutlaka deneyimlemeniz gereken 8 madde derledik.

1) Buckingham Sarayı

Kraliçenin resmi Londra konutunu ziyaret edin. Abartılı Devlet Odalarını keşfedin ve Galler Prensi'nin 70. doğum gününü kutlayarak bu yılki özel sergiyi kaçırmayın. 2018 yılında, Buckingham Sarayı 21 Temmuz - 30 Eylül arasında ziyaretçilere açıktır.

2) London Eye

Londra'nın siluetinin önemli bir özelliği. Her biri 10 ton ağırlığında ve 25 kişiye kadar taşıyabilen 32 kapsülü ile Londra'nın en iyi görüntülerini sunmaktadır. Sadece 30 dakika içinde, Londra'nın en ünlü yerlerinden 55'den fazla unutulmaz bir bakış açısı ile nefes kesen bir deneyim için orada olmalısınız!

3) Sea Life London

SEA LIFE Londra'da masmavi denizin tadını çıkarın . Akvaryumda köpekbalıkları, vatozlar, yılan balıkları ve palyaço balıkları da dahil olmak üzere 400'e kadar deniz canlısı çeşidi bulunur. Çarpıcı yeşil deniz kaplumbağalarını görün ve sinirinizi camdaki "köpekbalığı yürüyüşü" nde test edin.

4) Madame Tussauds London

Madame Tussauds'da, dünyanın en ünlü yüzlerinden bazılarıyla karşılaşacaksınız. Shakespeare'den Lady Gaga'ya, gösteri, spor, siyaset ve hatta kraliyetin efsane isimleriyle tanışacaksınız. Usain Bolt ile bir poz verin, One Direction'a yaklaşın ya da Kraliçe ile bir hatıranız olsun.

5) Churchill War Rooms

Churchill ve savaş zamanı hükümetinin İkinci Dünya Savaşı'nı yönettiği yeraltı merkezini keşfedin. Londra’nın kalbinde, Westminster İstasyonu’nun yakınında yer almaktadır.

6) Warner Bros. Stüdyo Turu