Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Almanın 10 Faydası

28 Ocak 2021

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Almanın 10 Faydası

28.01.2021 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 4 dakika.

Yurtdışında eğitim almaya karar vermek son derece heyecan vericidir, ancak istenilen hedefe ulaşma süreci ise öğrencilere biraz karmaşık görünebilir. İyi bir yurtdışı eğitim danışmanı, bu noktada size en doğru bilgiyi vermek için eğitimli ve hazırdır. Peki doğru bir yurt dışı eğitim danışmanlığı almanın öğrenciler için başka ne gibi faydaları bulunur? Gelin bu sorunun cevabını birlikte bakalım.

1- Doğru Yönlendirme ve Destek

Profesyonel bir yurtdışı eğitim danışmanları, her yıl yurtdışında eğitim görmeleri için çok sayıda öğrenci gönderir ve bu süreçlerde uzmandırlar. Yurtdışında eğitim süreci hakkında şüpheleriniz ne olursa olsun, her zaman size yardımcı olmaya hazırdırlar. Örneğin güvenilir olmayan web sitelerinde yurt dışı eğitimine dair ipuçları aramak yerine, sorularınızı doğrudan aynı şeyleri onlarca kez tecrübe etmiş için birine sorabilirsiniz. Eğitim sürecinizin başından sonuna kadar danışmanların rehberliğinden faydalanabilirsiniz.

2- Dünyadaki Üniversitelerle Bağlantı İmkanı

Yurtdışı eğitim danışmanlarının dünyanın dört bir yanındaki en iyi üniversitelerle bağları vardır. Katıldıkları birçok uluslararası eğitim fuarında hayalinizdeki üniversitelerin ve dil okullarının temsilcileriyle doğrudan görüşmenizi bile sağlayabilirler. Seçiminizi önce birkaç kurumla kişisel olarak konuşmak isterseniz, danışmanınızdan bu konu hakkında yardım isteyebilirsiniz. 

3- Size En Uygun Okulların Listesi

Onlarca hatta yüzlerce eğitim kurumunu internette araştırma yaparken görmüşsünüzdür.   Hedefinize ve bütçenize göre size en uygun eğitim kurumu listesine kolaylıkla ulaşmak, seçimizi yaparken büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bu noktada yurtdışı eğitim danışmanınıza  tercihlerinizi ve niteliklerinizi söyleyebilirsiniz. Danışmanlar size en uygun, ve kişiselleştirilmiş bir eğitim kurumu listesi sunacaklardır.


4- Üniversite Kabul Süreçlerinde İletişim

Bu maddemiz yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencileri aydınlatacaktır. Örneğin seçtiğiniz üniversite tarafından belirlenen uygunluk kriterlerini karşılamazsanız bu konuda neler yapabilirsiniz? Eğitim danışmanları, bu tarz kriterleri karşılamak veya başka yollarla bunu telafi etmek için size fikirler verecektir. 

5- Evrak İşleri Hakkında Destek

"Başvuru süresi ne zaman, gideceğim kurum hangi evrakları istiyor?" Bu soruları okurken bile ikileme düştünüz, değil mi? İyi bir eğitim danışmanı, ABD, İngiltere, Kanada ve İrlanda gibi en çok tercih edilen ülkelerdeki farklı türde başvuru süreçleri hakkında sahiptir. Bu yüzden kafa karıştırıcı evrak işleri hakkında zaman kaybetmezsiniz. 

6- Başvuru Hakkında Bilgi Sahibi Olma Avantajı

"Beni kabul edecekler mi, başvuru süresi neden bu kadar uzadı?" gibi sorular, okullara başvurunuzu gönderdikten sonra aklınıza gelecek birkaç sorudan biridir. Gerçek stres ise öğrenciler için bu süreçten sonra başlar. Çoğu üniversite veya dil okulunun web sitesinde bir başvuru durumu izleme sayfası yoktur. Yani, onlardan bir posta alana kadar beklemeniz gerekir. Ancak yurtdışında eğitim danışmanıyla çalışıyorsanız, başvurunuzun ilerleyişi hakkında güncel bilgiler edinebilirsiniz. En iyi üniversitelerle ve en iyi dil okullarıyla bağlantısı olan eğitim danışmanları, başvurunuzla ilgili olarak doğrudan üniversitelerle iletişime geçecektir.


7- Finans ve Bütçeleme Konusunda Rehberlik

Ücret, öğrencilerin yurtdışında eğitim sürecinin büyük bir parçasıdır. Öğrenim ücretinden yaşam maliyetine kadar, size eğitim hayatınız boyunca lazım olacak miktarı ön görmek kafa karıştırıcı gelebilir. Özellikle mali konular hakkında yurt dışında daha iyi bir eğitim hayatınız olması için yurtdışı eğitim danışmanları sizinle burslar, eğitim kredileri ve eğitiminizi finanse etmenin diğer yolları hakkında bilgi alışverişi yapabilir.

8- Vize Süreciniz Kolaylaştırma

Üniversite başvuru süreçleri gibi vize işlemleri de ülkeden ülkeye değişmektedir. Göçmenlik bürosu memurları da genellikle oldukça katıdır ve eksik belgeler veya uygunsuz davranış gibi nedenlerle vizenizi reddedebilirler. Yurtdışı eğitim danışmanları, gerekli tüm belgeleri bir araya getirmenize ve uygun vize için başvurmanıza yardımcı olacaktır.


9- Eğitime Başlamadan Önce Rehberlik

Başka bir ülkeye yolculuk, yurtdışı eğitim yolculuğunuzun hayati bir parçasıdır. Bu aşamada ailenizi özleyeceğiniz için heyecanlanabilir ve belki de üzüntü duyabilirsiniz. Bu tür son derece karmaşık duyguların etkisi altındayken, bavul kontrol listenizi, belge kontrol listenizi, sağlık sigortası belgeleriniz gibi şeyleri takip etmek biraz zor olabilir. Danışmanlar tam da bu noktada yanınıza almanız gereken önemli şeyleri hatırlatacak ve hayatınızın yolculuğuna hazırlıklı olmanızı sağlayacaklardır.

10- Yeni Bir Ülkeye Uyum Sağlarken Yol Göstericilik

İyi bir yurtdışı eğitim firmasında yardım ve destek öğrencinin kayıt olmasıyla son bulmaz. Eğer yurtdışındayken kendinizi kötü hisseder ve yeni atmosfere uyum sağlamakta zorlanıyorsanız, her zaman yurtdışında eğitim danışmanını arayabilirsiniz. Arkadaş edinmeniz, ders programınız ve hatta yarı zamanlı işlere başvurmanız için size hızlı ipuçları ve püf noktaları vereceklerdir.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza onayı veriyorum.