Doğru Yurt Dışı Eğitim Danışmanı Nasıl Bulunur?

2020-07-23

Doğru Yurt Dışı Eğitim Danışmanı Nasıl Bulunur?

23.07.2020 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 5 dakika.

Yurt dışı eğitimi konusu, uzmanlık isteyen bir konudur. Türkiye’de birçok yurtdışı eğitim danışmanlık firması bulunmaktadır. Bir danışmanlık firmasından eğitim alan öğrenciler, danışmanlık firmasının sunduğu birçok avantajdan da faydalanabilirler. Peki doğru yurt dışı eğitim danışmanı nasıl bulunur ve profesyonel yurt dışı eğitim danışmanı sizlere neler sunmalıdır? Gelin bu soruya cevap olacak içeriğimize hep birlikte bakalım.

Danışman Firma Mutlaka O Ülke Konusunda Bilgi Sahibi Olmalıdır

Güvenilir yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti veren firmalar, kayıt yaptığı okullarda yer alan ülkeler hakkında detaylı bilgilere sahip olmalıdır. Bir yurt dışı eğitim danışmanı; önerdiği okulu mutlaka ziyaret etmiş ve araştırmış olmalıdır. Bu tarz konuları önceden araştırmanız, firmanın deneyimli olup olmadığı hakkında size de fikir verecektir. Eğer öğrencileri kayıt ettiği okulları daha önce ziyaret etmemiş ve bilgi sahibi olmayan bir firmaya danışırsanız, yanlış yönlendirme tehlikesiyle karşı karşıyasınız demektir.

Bilgili Bir Yurtdışı Eğitim Danışmanı Doğru Ülke ve Şehir Seçiminde Yardımcı Olur

Yurtdışı eğitimi boyunca negatif durumlarla karşılaşmamak için, öğrencilerin; ülke, okul, program, şehir ve konaklama seçimleri konusunda hassas olması önemlidir. Örnek vermek gerekirse; kalabalık ve hareketli yaşam alanlarını seven öğrenciler şehir merkezindeki okullara, ılıman iklimden hoşlanan öğrencilerin ise deniz ile iç içe olan şehirlere yönlendirilmesi öğrencinin hemen adapte olmasını sağlayacaktır. Öğrenci için konaklama alternatifleri üzerinde durulurken aynı zamanda yabancı dil pratiği yapma imkanı ve öğrencinin beklentileri gibi koşullarında göz önünde bulundurulması gerekir. Bu gibi detayları en doğru şekilde öğrenciye aktarmak profesyonel bir yurtdışı eğitim danışmanın en çok dikkat ettiği konular arasında yer alır.Yurtdışı Eğitim Danışmanı Öğrenciyi Okul ve Program Seçiminde Yönlendirir

Yurt dışında öğrencilerin ihtiyaçlarına ve taleplerine uygun çok sayıda dil okulu veya yüksek öğrenim kurumu vardır. Üstelik bu eğitim kurumları her ülkede ve her okulda farklı okullar, farklı eğitim modellerinde öne çıkarlar. Örneğin akademik kariyer için o ülkedeki okuldan 1-2 tanesi öne çıkarken; IELTS, TOEFL gibi sınavlar için başka bir ülkedeki apayrı bir okul daha kaliteli bir eğitim veriyor olabilir. Doğru yurt dışı eğitim danışmanı; yurtdışında dil eğitimi ya da yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin yabancı dil seviyesinin yeterli olup olmadığı hangi yabancı dil seviye tespit ve akademik yeterlilik sınavları alması gerektiği konularında detaylı bir şekilde bilgilendirir. Okulların talep ettiği sınavlar ile ilgili prosedür, başvuru süreci ve gerekli olan hazırlık aşamasına kadar pek çok konuda destek olmak yine güvenilir yurtdışı eğitim danışmanlık firmaları tarafından gerçekleşmektedir.

Doğru Yurtdışı Eğitim Danışma Firması Vize Başvurusunda Yardımcı Olur

Özellikle yurtdışı eğitim danışmanlık firmaları, temsilciliğini ve aracılığını yaptığı eğitim kurumları dünyanın dört bir yanına yayıldığı için birçok farklı ülkenin vize prosedürleri hakkında bilgi sahibidirler. Böylelikle eğitim almak isteyen öğrencilerin, vize dosyalarının eksiksiz hazırlanması konusunda destek olduklar. Üstelik yurtdışı eğitim danışmanları, güncel vize uygulamalarına göre öğrencileri uyarmakta ve yönlendirmektedirler.Güvenilir Yurtdışı Eğitim Danışmanı Öğrenciyi Her Konuda Bilgilendirir

Öğrencilerin her işlemi tamamlanıp, sıra yolculuk öncesi hazırlığa geldiğinde yurtdışı eğitim firmaları öğrencilere destek olmaktadır. Öğrencinin yurtdışına eğitim için gittiğinde istenmeyen durumlarla karşılaşmaması için yanında götürmesi gereken belgeleri, kıyafetleri ve hatta bavulunu kaybederse yapacağı işlemlere kadar pek çok konuda da yolculuk öncesi önemli hatırlatmalarda bulunan yine yurtdışı eğitim firmalarıdır. Üstelik eğitime giden öğrenciler ülkeye vardıklarında konaklamadan ulaşıma destek sağlanmasına kadar yapılması gereken yasal prosedürler bulunuyorsa bu bilgiler öğrencilere yurtdışı eğitim danışmalık firmaları tarafından sağlanmaktadır.

Yurtdışı Eğitim Danışmanları Özel Olarak Ücret Almazlar

Yurtdışı eğitim danışmanları okul kayıt sırasında ek ücret almazlar. Okullardan gelen fiyatların üzerine kendi kazançlarını da koymazlar. Danışmanlık firmaları okullara ödediğiniz ücretlerden komisyon alırlar ya da okullar onlara yıllık toplu bir temsil bedeli öderler. Bu sebepten ötürü eğitim kurumu size vereceği fatura tutarının aynını danışman firmadan ister. Örnek vermek gerekirse; İngiltere dil okulları için kayıt oldunuz ve 2000 Sterlin tutarında fatura tutarınız var. Siz okula bireysel olarak da başvursanız ya da danışman firma ile de ilerleseniz aynı tutarı ödersiniz. Yurtdışındaki eğitim kurumları bireysel başvurular üzerinden ek bir indirim sağlamaz. Ödemelerinizi mutlaka okullara kendiniz yapmaya, danışman firmalara okul ödemesi yapmamaya dikkat etmelisiniz.Danışmanlar Sizi Yurtdışındaki Eğitim Kurumlarının İndirim ve Bursları Hakkında Bilgilendirirler

Doğru yurt dışı eğitim danışmanı nasıl bulunur sorunun cevabı, firmanın güvenilir olmasında gizlidir. Güvenilir eğitim danışmanlığı firmaları, beraber çalıştıkları eğitim kurumlarının uyguladığı indirimlerden haberdar olurlar. Örneğin burslu okumayı düşünen öğrenciler için bu okulların burs koşullarını ve ne oranda burs almalarının mümkün olduğu konusundaki bilgileri öğrencilere hiçbir ücret talep etmeden sunarlar.

Yurtdışı Eğitim Danışmanı Sizinle İletişim Kurmak İçin Her Zaman Hazırdır

Güvenilir yurt dışı eğitim danışmanlığı firmaları, uzaklık ve saat farkı gibi nedenlerden ötürü ortaya çıkabilecek iletişim sorunlarından etkilenmeden, her an öğrencilerine destek olurlar. Bu gibi durumlarda yurtdışı eğitim danışmanları, acil durumlarda kendileriyle en kolay iletişim kurabileceği kişilerdir.

EduGate Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, 70'den fazla ülkede 555'ten fazla ofisi bulunan bir HIS Travel markasıdır. EduGate markası olarak 1 Ocak 2018 tarihinden beri dünya üzerinde 500'ün üzerinde kendine ait ofisi bulunan ve 130‘un üzerinde çalışanı ile HIS Travel bünyesinde Bağdat Caddesi'nde hizmet vermekteyiz. Sizler de Japon kalite anlayışıyla güvenilir yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti almak isterseniz, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

SİZE ULAŞALIM