Florya T.

İngiltere / ELC Eastbourne

Florya T.

İngiltere / ELC Eastbourne

Bu yazıyı yurtdışında ve özellikle İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenler için bir nebze yardımcı olmak adına yazıyorum. Daha önce 2 defa bir başka firmadan danışmanlık alarak Eastbourne’a geldim. İkisinde de aynı okulu tercih ettim ancak bu seçimimden sonra çok pişman olduğumu söylemeliyim. Çünkü gittiğim yer adıyla kendini dünyaya duyurmuş çok büyük bir şirket olduğu için çok pahalıydı ve bilinen bir isim olmasına rağmen berbat bir eğitime sahipti. Üstelik hocalar İngiliz dahi değildi. Tabi ki bunu İngilizceniz başlangıç seviyesinde iken anlamıyorsunuz ve ikinci gidişimde de yine aynısı olsun, bildiğim yer olsun diyorsunuz ☺. Ben bu hatayı yaptım sizde yapmayın, daha iyi araştırın, öyle isme kanmayın paranızı ve de zamanınızı boşa harcamayın diye söylüyorum. 

Öncelikle ikinci gelişimde uğradığım hüsran sonucunda, etrafımda başka dil okullarına giden Türkler olduğunu keşfettim ve onların okuluna giden birçok tanıdığım başta benim seviyemin altındayken bir süre sonra neredeyse benden iyi olduklarını ve benim yerimde saydığımı gördüm. Gittikleri okulun adı ELC Eastbourne’idi ve benim okulumdan küçüktü, fakat hocaları IELTS sınavında sizi sınav yapan hocalardı ya da eşdeğerdi. Leeds Beckett Üniversitesine girebilmek için IELTS sınavına hazırlanıyordum ve bilin ne oldu? ‘Geçemedim’. Sonrasında bu okuldan arkadaş edindiğim bir Türk ile iletişime geçtim ve bana Volkan Gülen’ in numarasını verdi. ☺  Durumumu anlattım, boşa giden zamanıma ve parama çok üzüldü ve elinden geldiğince bana yardımcı olacağını söyledi ve fazlasıyla da oldu. Vize sürecini, belgeleri gereken, niyet mektuplarını çok iyi biliyordu ve tüm gerekli bilgileri kendi elleriyle niyet mektuplarıyla belgeleyip hazırladı. Hiç bir işini şansa bırakmadı ve ben 5 gün içinde vizemi aldım. 

Bu okulun şöyle bir güzel yanı var kaldığınız evler genellikle merkeze ve okula çok yakın bu demek oluyor ki otobüs, tren ya da taksiye para harcamıyorsunuz. Ev sahipleriniz o kadar uzun süredir bu işi yapıyorlar ki hiçbir sorun çekmiyorsunuz. Mesela benim yanlarında konakladığım aile 35 yıldır bu işi yapıyor, odanız tek kişilik rahatsınız, sevdiğiniz sevmediğiniz yemeklere dikkat ediyorlar ve beni yakın olmasına rağmen okula arabayla bırakıyorlar. ☺ Tabi ki bu güzel aileye Volkan Bey’in de yardımlarıyla sahip oldum. Kendisi nazı geçen birisi burada ve sürekli iletişim halinde okulla. Londra’ya indikten sonra taksiye hiç gerek yok. Gatwick Havalimanı’na iniyorsunuz havalimanının içinden trene geçiyorsunuz biletinizi alıp ortalama 15 pound, eğer uygulamasını indirip önden alırsanız daha da ucuz ☺. Okul harika bir eğitim veriyor size ben aşırı memnunum. Bence en iyi okulda ELC Eastbourne’da. Size Eastbourne seçmenizi tavsiye ederim çünkü diğer şehirlere göre en ucuz ve en güzel İngiliz aksanı duyacağınız bir şehir burası. Okul sizin her türlü sorununuzla ilgileniyor. 

Bu arada Volkan Bey sizinle iletişim halinde sürekli iyi misiniz sorun var mı diye soruyor ve ilgileniyor arada bir İngiltere’ye geliyor. Kısacası EduGate size bu konuda en güzel yardım edebilecek ve doğru yönlendirebilecek en başta gelen kurum. Siz onlara bırakın zaten her şey 5 günde hallolmuş oluyor. Ve sonunda IELTS sınavından aldığım güzel bir puanla Leeds Beckett Üniversitesine kabul edildim ve şu an eğitim hayatıma burada devam ediyorum.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.