Hasret C.

İngiltere / ELC Brighton

Hasret C.

İngiltere / ELC Brighton

Okuduğum üniversitede eğitim dili İngilizce olduğu için dilimi geliştirmem gerekiyordu ve bu yüzden yurt dışında bir dil okuluna gitmemin faydalı olacağını düşündüğüm için  yaz tatilimi bu şekilde değerlendirme kararı aldım. Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine EduGate Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık ofisine gittim. Volkan Bey’in yaklaşımı ve güven verici konuşmasından sonra yurt dışına onun aracılığıyla gitme kararı aldım. Görüşmeden önce aklımda sadece İngiltere'ye gitme düşüncesi vardı çünkü anadili İngilizce olan bir ülkeye gitmemin daha faydalı olacağını düşünüyordum. Volkan Bey’den hangi şehre gitmem konusunda yardım aldım. Benim için hangi şehirlerin daha iyi olacağı konusunda beni yönlendirdi. Vize konusunda Volkan Bey’in yönlendirmeleri sayesinde ve bir sorunla karşılaştığım zaman hemen yardımcı olduğu için vize başvurumda de bir sıkıntı yaşamadım. Konaklama için aile yanını seçtim, çünkü her gün pratik yapabileceğim birilerinin olması ve o ülkede yaşayan insanların kültürlerini tanıma şansına sahip olmanın daha avantajlı olacaktı.


Brighton'a gittiğimde ciddi bir sorun ile karşılaşmadım sadece ilk 1-2 hafta alışma sürecim oldu. Konakladığım ailenin bana karşı olan yaklaşımı çok iyiydi. Her akşam kesinlikle aileyle birlikte yemek yiyordum ve yemek yerken pratik yapma fırsatım oluyordu.  Temmuz ayında yoğunluktan dolayı okulla ilgili biraz sıkıntılar yaşadım fakat sonrasında bu sorunumu okul müdürü ile konuşarak hallettim. Konuşma dersleri de eğlenceli geçiyordu yeni kişilerle tanışma fırsatımız oluyordu ve bu benim konuşma anlamında gelişmemi sağladı. Oxford, Bournemouth ve Brighton'da yaşadığım için birçok kez Londra'ya gitme şansım oldu. Bu seyahatlerimde tren kullandım çünkü Brighton'ın konumunun avantajı tren ile her yere kolaylıkla ve ucuz bir şekilde ulaşımının olmasıydı. İngiltere'nin pahalılığı sizin harcama şeklinize göre de değişebilir. Konakladığım aile akşam yemeklerini genellikle güzel yaptığı için ben yemeğe fazla para harcamadım. 2 ayda 1500 £ harcamam oldu. Ben Brighton'da kaldım ve çok memnundum bir daha gidecek olsam yine Brighton'ı tercih ederim. Çünkü gerek hava şartları olsun gerek sosyal yaşamı olsun gerek de ekonomik anlamda diğer şehirden daha iyiydi. Ayrıca küçük bir şehir olması sebebi ile şehri kolay öğreniyorsunuz ve diğer insanlarla daha kolay kaynaşıyorsunuz.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.