Fatma B.

İngiltere / ELC Bristol

Fatma B.

İngiltere / ELC Bristol

Merhaba ben Fatma, Erzurum Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji Ve Genetik Bölümü mezunuyum. Üniversite bittikten sonra İngilizce eğitimi için yurt dışına gitmeye karar verdim. Çünkü İngilizce öğrenmenin hem günlük hayatta, hem de iş hayatında ne kadar önemli olduğunu biliyordum.

İlk başta yurtdışına çıkmak ile ilgili kafamda soru işaretleri vardı. Çünkü daha önce hiç yurt dışına çıkmamıştım ve yabancı dil bilmediğim için biraz çekiniyordum. Görüştüğüm danışmanlık firmalarından edindiğim bilgileri hem aileme, hem de öğretmenlerime aktarıp onlarla fikir alışverişinde bulundum. En sonunda yakın arkadaşlarımın ve aile dostumuzun da tavsiyesi ile EduGate Yurtdışı Eğitim ile ilerlemeye karar verdim. Volkan Bey ile önce telefonda görüştük ve daha sonra Skype üzerinden konferans görüşmesi gerçekleştirdik. Aklımda ne varsa annemle birlikte hepsini sorduk. Volkan Bey yaptığı tatmin edici açıklamalarla kafamdaki soru işaretlerini tamamen ortadan kaldırdı. Daha sonra ülkeye, sonra şehre ve okula karar verdik. En başta duyduğum kaygıların yerini İngiltere’ye gitme heyecanı almıştı ☺

Burada bir şeye değinmek istiyorum. Ben İstanbul’da yaşamıyordum ve açıkçası en başta il dışında olduğum için iletişim yönünden nasıl olur diye düşünmedim değil. Fakat çekindiğim gibi olmadı, Volkan Bey ile ilk tanıştığım andan itibaren benimle çok güzel ilgilendi. Şahsen ben evrak işleriyle çok uğraşırız sanıyordum. Evrak kısımlarını ailemle hallettiler. Ben sadece diploma fotokopisi ulaştırdım kendisine. Her şey dediği tarihte ve dediği şekilde gerçekleşti.

Burada çok mutluyum. Volkan Bey’in ayarlamış olduğu bir aile ile kalıyorum. İlk başta uyum sağlamak anlamında biraz sıkıntı çekebilirsiniz, sonuçta ailenizden ve sevdiklerinizden ayrısınız ve bilmediğiniz bir ülkede, tanımadığınız insanlarla yaşamaya başlıyorsunuz. Fakat kesinlikle alışıyorsunuz. Ailemden çok memnunum. Beni çok sıcak karşıladılar.

Son olarak şunu da ekleyeyim; Volkan Bey işinde oldukça titiz, sizden istediği evrakları kendisinin istediği zaman aralığında teslim etmeniz dışında başka bir şey istemiyor sizden. Enerjisi çok yüksek ve kesinlikle empati yapabiliyor. Sunum tarzı oldukça anlaşılır ve verdiği bilgilerle yurtdışında nelerle karşılaşacağınızı zihninizde canlandırabiliyorsunuz. Bu uzun ve zorlu süreçte titizlik ve profesyonellik ile çalışan biriyle yol almanız bu sürecin hem eğlenceli, hem de daha az stresli bir şekilde geçmesini sağlayacaktır. Unutmadan söyleyeyim, Volkan Bey ile birlikte geldik İngiltere’ye, kendisi de öğrencileri ziyaret etmek için İngiltere’ye gidecekti. Tarihlerini bana göre ayarladı ve havalimanından konaklayacağım aileye kadar birlikte gittik ☺ Şu ana kadar her şey çok güzel gidiyor. Sizler de yurtdışında dil eğitimi almak istiyorsanız EduGate Yurtdşı Eğitim danışmanlarıyla ve Volkan Bey ile görüşmenizi öneriyorum. İngiltere’den sevgiler..

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.