Burak C.

İngiltere / ELC Brighton

Burak C.

İngiltere / ELC Brighton

Herkese merhaba,

Ben Burak Can, Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunuyum. Okuldan mezun olduktan sonra yurtdışında İngilizce eğitimi almak istiyordum. Hem doktora eğitimim için hem de İngilizceyi okumak, anlamak ve konuşmak istiyordum. İnternet üzerinden araştırmalar yaptım, tatmin edici ve ilgisiz buldum, sonrasında bir aile dostumuzun tavsiyesi ile EduGate Yurtdışı Eğitim Ve Danışmalık ile tanıştım. Bu arada ilk defa yurtdışına gideceğim için stresliydim, biraz heyecanlıydım ve İngilizce seviyemin yeterliliği konusunda çekincem vardı.  Volkan Bey ile telefonla konuştuk, Skype bağlantıları yaptık ve kafamdaki bütün soru işaretlerini giderdi ve gerçekten İngiltere’ye gitmek istiyordum. Başka bir şehirde yaşıyordum ve bu hiç sorun olmadı. Bana gidebileceğim okullar ve şehirlerle alakalı broşür ve sunumlar gönderildi, gidebileceğim şehirler hakkında tavsiyelerde bulunuldu ve sonrasında gideceğim şehri belirledik(Brighton), Volkan Bey konaklama konusunda da aile yanında kalmanın daha faydalı olacağını tavsiye etti ve doğru bir karar olduğunu gidince anladım. 3 aylık(12 hafta) bir programa karar verdik. Kısa bir sürede vize işlemlerine başvurduk ve gerçekten vize konusun da kendisinden çok destek aldık. Vize dosyamı hazırladıktan sonra İstanbul’a gittim, kendisiyle görüşmek ve başvurumu yapmak için ve sonrasında vizemin gelmesini bekledik. Volkan Bey gideceğim günden birkaç gün önce Brighton’a gitmiş olan arkadaşlarla bir araya getirdi bizi ve gitmeden içim rahatlamıştı ve rahat bir şekilde İngiltere’ye gittim.

Aile, okul, Brighton ve İngiltere yaşamı hakkında her şey bana anlatıldığı gibi oldu.  Aile ve okuldan çok çok memnun kaldım.  ELC Brighton gerçekten çok kaliteli ve güzel bir okul, öğretmenler ve öğrenciler gerçekten çok iyiler ve çok sıcak karşıladılar. Okul aktiviteleri çok ve diğer öğrencilerle tanışmamız için olanaklar sağlıyorlar. Yeni insanlarla tanışmak yeni kültürler öğrenmek için gerçekten çok faydalı ve güzel bir deneyim. Hayata bakış açınızın değişeceğini düşünüyorum.  

Konaklama yaptığım aile gerçekten çok iyiydi, yurtta kalmadığım için pişman olmadım. Başkasının yanında kalmak zor olabiliyor ama dil pratiği için güzel bir tercih. Yılbaşı tatilinde de Brighton’da kaldım ve güzel bir tatil geçirdim burada. Brighton konusunda da Volkan Bey’in önerisiyle doğru bir karar olduğunu gidince anladım. Hareketli bir şehir, yapabileceğiniz aktiviteler çok fazla, Londra’ya çok yakın ve havası dışında her şey güzeldi. 

İngilizce seviyem konusunda da şunu diyebilirim, gittiğim ilk 2 hafta düzgün bir şekilde konuşamıyordum ama eksiğim sadece konuşmadaymış ve sonunda güzel bir İngilizce seviyesiyle döndüğüme inanıyorum. Konuşma ve akademik kariyer anlamında faydalı olduğunu söyleyebilirim. Brighton’da kaldığım 3 ay boyunca güzel bir şehir ve güzel arkadaşlıklar edindim, hayatımın en güzel günlerini geçirdim diyebilirim. Türkiye’ye geleli az bir zaman oldu ama gitmeyi tekrar düşünüyorum. Bu kadar güzel olabileceğini düşünmemiştim giderken. Bu güzel deneyim için Volkan Bey’e ve EduGate Yurtdışı Eğitim ve Danışmalık ailesine çok teşekkür ediyorum. 

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.