Alara T.

İngiltere / Kaplan International

Alara T.

İngiltere / Kaplan International

Merhabalar, ismim Alara. Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenciyim. Bu yazıyı benim gibi dil okuluna gitmeyi düşünen arkadaşları bilgilendirmek amacıyla yazıyorum. Umarım yararı olur ☺.

Bu yaz İngiltere’nin Bournemouth şehrine İngilizce seviyemi geliştirmek için gittim. Dil okuluna gitmek uzun zamandır düşündüğüm ve istediğim bir şeydi. Sonunda karar verdim ve araştırmaya başladım. Seçimimi Kaplan International School’dan yana kullandım. Kararımdan sonra okul aracılığı ile EduGate ve Volkan Bey ile iletişime geçtim. İyi ki de geçmişim ☺.

İlk görüşmemize babamla gittim. Açıkçası kafamızda bir sürü soru işareti vardı ve hangi ülkeye gitmek istediğime bile tam anlamıyla karar verememiştik. Volkan Bey, yaptığı sunumla tüm sorularımıza cevap verdi adeta. İlk görüşmemizin sonunda İngiltere, Bournemouth’a karar vermiştik bile. Volkan Bey İngiltere için aile yanı tavsiyesinde bulunup kararı bize bıraktı ve bizim de aklımıza yattı. O kültürü tanımak ve daha çok konuşma pratiği yapmak için aile yanında kalmanın daha iyi olacağını düşündük.

Her şey planlandığımız ve konuştuğumuz gibi gitti. Volkan Bey vize işlemleri için de hiç bir sorun çıkmadan bize yardımcı oldu. Vizeyi de kolayca aldıktan sonra her şey hazırdı. Yola çıktığımda inanılmaz heyecanlı ve kaygılıydım. İndiğimde her şey Volkan Bey’in anlattığı gibi gelişti ve söylediği adımları takip ettim. Kolayca Bournemouth’a ulaştım. Ailemle tanıştığım an içim rahatlamıştı. Onlara hemen ısınmış ve her şeyin güzel olacağını hissetmiştim. Benim için her şeyi önceden hazırlamışlardı ve o an gerginliğim geçti. Bana okula nasıl gideceğimi ve çevreyi gösterdiler. İlk günden sonrası o kadar hızlı geçti ki, 2 ay gibi uzun bir süre birden uçup gitti.

Hayatımın en güzel anılarını biriktirdim. Güzel arkadaşlıklar edindim. Kısacası çok eğlenip İngilizce dil bilgimi de geliştirdim. Okuldaki dersler güzel ve yararlıydı. Aynı zamanda eğlenceliydi de. Öğretmenlerime ve arkadaşlarıma kısa zamanda alışıp sevdim. Okulun birçok aktiviteleri ve gezileri de oldu. Çoğuna katıldım. Birkaç kez Londra’ya gittim. Bunun dışında Brighton ve Bath şehirlerine de gitme şansım oldu. Genellikle otobüsü kullandım. Ama tren de çok pratik ve rahat bir ulaşım aracı.

Bournemouth,  küçük, sevimli ama eğlenceli bir yer. Sahili kesinlikle görülmeye değer. Küçük bir şehir olduğu için bütçenizi ayarlamak da haliyle daha kolay oluyor. Burada edindiğim arkadaşlarla hala internet üzerinden konuşmaya devam ediyorum, bu bile güzel bir tecrübe benim için.

Bu süreçte bana yardımcı olan ve her şeyin mükemmel olmasını sağlayan EduGate ve Volkan Bey’e teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Her şeyin sonunda asla dönmek istemiyordum ve tercihimin bir kez daha doğru olduğunu anlamış oldum.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.