Selma K.

Malta / IELS Language School

Selma K.

Malta / IELS Language School

Merhabalar. Ben Selma Korkmaz. İstanbul’da yaşıyorum. 5 yıldır özel sektörde Satış Yöneticisi olarak çalışıyorum. Yurt dışı kaynaklı çalıştığımız için İngilizce bilmek birinci şartımızdır diyebiliriz. Zaman zaman yurt dışında seminerlerimiz oluyor bazen de İstanbul’da, yurtdışından gelen misafirlerimizi ağırlıyoruz. Özetle İngilizceyi akıcı olarak konuşmamız gerekiyor. 

Benim İngilizce seviyem Intermediate düzeyindeydi. Fakat hem seviye atlamak, konuşmamızı geliştirmek ve biraz da yurt dışı tecrübelerimize bir yenisini daha eklemek için yurt dışında 1 aylık eğitim almaya karar verdik. Nişanlımla birlikte girdiğimiz bu yolda karşımıza çıkan en büyük şans Volkan Bey oldu. Ben internetten araştırırken tesadüfen buldum. İki firma ile telefonda görüştüm, Volkan Bey’le yüz yüze görüştükten sonra ikinci firmayla görüşmedim bile ☺. Yaklaşımı, her şeyi kontrol altında tutması, kısacası yurt dışı ile ilgili gerçekçi bir şekilde yaklaşımı onu seçmemizdeki en önemli nedenlerden birisi oldu. Malta’ya hep birlikte karar verdik. Zaten İngilizce seviyemin Intermediate, nişanlımın İngilizce seviyesinin de Upper-Intermediate olmasından dolayı bolca konuşma için bir fırsat hem de tatil yapmak adına Malta bizim için iyi bir seçenekti. İngilizce seviyesi Beginner durumda olanlar için çok uygun değil, bu benim fikrim. Okul seçimini Volkan Bey’e güvenerek yaptık. Oraya gidince gördük ki iyi ki IELS Language School Malta olmuş seçimimiz. Konaklama için biz hotel tercih ettik. Hotelin adı, Day's Inn Hotel & Residence. Artık vize işlemlerine başlayabiliriz dedik ve Volkan Bey yine her şeyi bizim için düşünerek benim temin etmem gereken belgelerin listesini verdi ve 2 gün içinde belgeleri toparlayıp kendisine verdim, karşılığında harika bir şekilde düzenlenmiş, sırasıyla listelenmiş ‘’Vize Başvuru Dosyası’’ verdi ☺. Vize de hiç bir problem çıkmadan sonunda Malta’ya gittik. Okulun transferi vardı, hava limanına indiğimizde bizi karşıladılar ve otele yerleştirdiler. Bu arada biz Eylül ayında gittik, bu sebeple çok fazla Türk yoktu hatta sınıfta tek Türk bendim ☺. Otel çok güzeldi, temizdi, her gün çarşaflar, havlular vs. değişiyordu. Otel Sliema’daydı, okul yürüyerek 4 dk. sürüyor zaten. Okuldan da çok memnun kaldık. Okulun yönetimi, öğretmenleri çok ilgili ve çok disiplinli. Ben yoğun eğitimi tercih etmiştim. Fazladan konuşma derslerim vardı. Bana çok katkısı oldu. Öz güvenim geldi, karşı tarafı daha iyi anlamaya başladım. Bir ayda gerçek anlamda faydasını gördüm. Gidecek olanlara tavsiyem yabancı arkadaşlar edinirseniz sizin için çok daha faydalı olur. Türkçe zaten yeterince konuşuluyor, bir aylık süremde kendime çok yakın Brezilyalı arkadaş edindim. Hala konuşuyoruz. Hatta bir WhatsApp grubu kurduk oradan da yazışıyoruz. Malta tarihi, evleri, havası, denizi, iklimi ile şahane bir ada ülkesi. Çok fazla gezmeye vakit bulduk, hem kendimiz, hem de grupça. Zaten okul, akşamları ve hafta sonları gezi düzenliyor. Onlarda katılarak bol bol konuşma yapabilirsiniz. Tatil açısından benden tam puan aldı, denizi ve koyları muhteşem. Şunu da belirtmeliyim ki diğer ülkelere ve dil okullarına göre fiyatı oldukça uygundu. Gezdiğim yerleri de anlatan birkaç resim eklemek istedim aşağıda. Hiç bir sorunla karşılaşmadan çok keyif aldığımız 1 ay geçirdik.

Volkan Bey’e sonsuz desteği, samimiyeti ve gerçekçiliği için çok teşekkür ederim. Bu yolda en büyük şansımız Volkan Bey oldu. 

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.