Yurtdışı Eğitim Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Şey

2019-11-26

Yurtdışı Eğitim Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Şey

26.11.2019 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 4 dakika.

Yabancı dilini geliştirmek ve farklı kültürlerden birçok insanla tanışmak istiyor, fakat harekete geçmeye çekiniyor musun? Bu konuda bazı ön yargıların ve tereddütlerin olması gayet doğal. Ancak, hayatında yepyeni bir sayfa açmak ve her anlamda kendini geliştirmek için harika bir adım atacağından emin olabilirsin. Yurtdışında eğitim almak, her yaştan ve eğitim düzeyinden insan için eşsiz tecrübelerin kapısını açar. Üstelik sanılanın aksine, bu tecrübeyi doğru bir programlama ve uzman tavsiyeleri sayesinde oldukça uygun fiyatlara yaşaman mümkün! İhtiyacın olan tek şey, bu konuda biraz daha bilgi edinmek ve cesur olmak. Senin için hazırlanmış bu 10 maddelik listeyle yurt dışında eğitim hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsin!

1) Yabancı Dilini Geliştirmenin En Pratik ve Etkili Yolu


Yurtdışında eğitim almanın en büyük avantajlarından biri, yabancı dilinin oldukça hızlı bir şekilde gelişmesi! Yurtdışında geçirdiğin süre boyunca, öğrenmek istediğin yabancı dili konuşan insanlar, yalnızca derslerde değil her an yanında olacak. Üstelik bu dil, birçoğunun ana dili olduğu için çok daha akıcı ve doğru bir şekilde telaffuz ve anlama becerisi kazanacaksın.

2) Asla Yalnız Olmayacaksın


Ana dilini hiç bilmediğin ya da çok az bildiğin bir ülkeye gitmek de seni asla korkutmasın. Orada tıpkı senin gibi eğitim almaya ve yabancı dilini geliştirmeye gelmiş sayısız insan olacak. Böylece birçok insanla yardımlaşarak ve iletişim kurarak çok daha hızlı bir şekilde dil öğrenebilirsin.

3) Özgeçmişin ve Kariyerin İçin Büyük Bir Adım


Yabancı dilinin oldukça gelişmiş olması ve yurtdışında eğitim almış olman özgeçmişinde de harika görünür. Yurt dışındaki birçok dil okulu, kurs programını başarıyla bitiren öğrencilere bir katılım sertifikası verir. Bu sertifika, iş hayatında ve başvurularında da oldukça işe yarayabilir. 

4) Yeni ve Birbirinden Renkli İnsanlarla Tanış


Yurtdışında eğitim almanın sana sosyal anlamda da birçok katkısı var! Bu süreçte birbirinden farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen insanlarla tanışabilirsin. Yurtdışı eğitim programlarının ve okullarının, gelen öğrencilerin sosyalleşebilmesi ve daha kolay arkadaş olabilmesi adına hazırladığı yoğun aktivite programları var. Böyle programlara katılarak hayatın boyunca sürdürebileceğin arkadaşlıklar kurabilirsin.

5) Alanında Uzman Eğitmenler


Hangi okulu ve programı seçersen seç, alanında uzmanlaşmış eğitmenlerden ders alacaksın. Böylece yalnızca birkaç haftada ya da ayda bile oldukça verimli bir eğitim süreci geçirebilirsin. Öğrendiğin bilgilerin pratiğini sürekli yapabileceğin için, aklında kalmaları da oldukça kolay olur.

6) Daha Güçlü Bir Öz Güven


Yurtdışında geçirdiğin sürece boyunca öğrendiklerin ve kurduğun iletişimler, geleceğini de oldukça etkiler; çünkü geri döndüğünde, yurt dışında tek başına oldukça keyifli zaman geçirmiş ve birçok insan tanımış olacaksın! Hem farklı ülkeleri gezmek hem de yeni diller öğrenmek konusunda öz güvenin de oldukça artacağı için, bundan sonra yaptığın planlarda çok daha cesur davranabilirsin. 

7) Hayatına Yepyeni Bir Soluk Kat


Özellikle hayatın monotonluğundan ve keşmekeşinden sıkıldıysan, yurt dışında eğitim almak senin için mükemmel bir fırsat! Böylece sıradanlaştığını düşündüğün her şeyden bir süreliğine uzaklaşırken bu süre boyunca kendini geliştirebilirsin. 

8) Yurt Dışında Çalışma Olanakları

Eğer gelecekte kariyerini yurt dışında sürdürmek istiyorsan, yurt dışında eğitim almak senin için ilk adım olabilir. Böylece gelecekte yaşamak istediğin ülkeyi ve bu ülkenin insanlarını yakından tanımanın yanı sıra eğitim alırken çalışmaya başlama fırsatı da bulabilirsin.

9) Seyahatlere Çıkmaktan Korkma


Yurtdışında eğitim aldığın süre boyunca, dilediğin şekilde geçirebileceğin birçok boş vaktin de olur. Bu zaman dilimleri içinde farklı şehirleri gezebilir, arkadaşlarınla birçok tura katılabilirsin.

10) Edugate ile Keyifli ve Konforlu Bir Yolculuğa Çık

Yurtdışı eğitim sürecini Edugate ile planlayarak kusursuz bir yolculuk ve eğitim süreci geçireceksin. Kafandaki tüm soru işaretlerini alanında uzman danışmanlarla paylaşabilir, hayallerindeki yurt dışı eğitim programını kolaylıkla bulabilirsin!


SİZE ULAŞALIM