Yurt Dışı Yaz Okulları Hakkında Merak Edilen 6 Madde

2019-06-14

Yurt Dışı Yaz Okulları Hakkında Merak Edilen 6 Madde

2019-06-14

Son yıllarda, özellikle ebeveynlerin bilinçlenmesi ile birlikte yurt dışı yaz okullarına olan talep günden güne artmaya devam ediyor. Elbette bu konuda hala daha endişe duyan aileler de yok değil. Ancak bilinmelidir ki, çocuğunuzun hem çok eğlenceli hem de son derece verimli bir yaz tatili geçirmesinde yaz okullarının rolü oldukça büyük. Yurt dışında başta İngiltere ve Amerika olmak üzere Kanada, İrlanda, Malta, Fransa ve daha pek çok ülkede hizmet veren yaz okulu bulunuyor.

 1 – 8-19 Yaş Arası Öğrenci Kabul Ediliyor

 Yurt dışında yaz okuluna gönderme yaşı gittikçe erken bir aralığa düşmeye başladı. Bunun nedeni çocuk ne kadar erken yaşta yabancı dil öğrenirse, o kadar kalıcı bir bilgi seviyesine sahip olması. Yurt dışında yaz okulu yaş aralığı ülkeden ülkeye değişmekle birlikte genellikle 8-19 yaş arası öğrenciler yaz okullarına kabul ediliyor. Küçük yaş grubundaki öğrencilerin ebevenyleri ile birlikte kampta kalmaları, 10 yaşından sonraki çocukların ise gönüllü aileler yanında kalmaları tavsiye ediliyor.

 2 – Haziran ve Eylül Dönemini Kapsıyor

Yaz okullarında ders dönemi genellikle Türkiye’de okulların kapandığı ve açıldığı tarihler arasına denk geliyor. Bu da haziran ve eylül dönemini kapsadığı anlamına geliyor. Elbette bu durum da ülkeden ülkeye değişiklik gösterebiliyor ancak genel olarak yurt dışı yaz okullarında ders dönemi belirttiğimiz tarihler arasında öğrenci kabul ediyor.

 3 – Öğrencilere Yeni Hobiler de Kazandırılıyor

Elbette ki asıl amaç yabancı dil öğrenmek. Fakat çocukların yeteneklerini geliştirecek faaliyetler de yapılıyor yurt dışı yaz okullarında. Sanattan spora ve bilime kadar pek çok alanda aktiviteler düzenleniyor. Elbette bu aktiviteler yaş gruplarına göre farklılık gösteriyor.

 4 – Yabancı Dil Hakimiyeti Güçlendiriliyor

Küçük yaşta yabancı dil öğrenmenin geleceğe yönelik avantajlarından defalarca bahsetmiştik. Yaz okulları da bu avantaja sahip olmak için en iyi adımlardan biri olarak kabul ediliyor. Özellikle yabancı dili doğru yerden öğrenmesi ile birlikte çocuk, okula döndüğünde o yabancı dile hakimiyetini de arttırmış oluyor.

 5 – Doğru Ülke ve Okul Seçimi Önemlidir 

Yurt dışı eğitimin her alanında bu konu büyük bir önem teşkil ediyor. Neticede ailelerin bütçeleri ve beklentileri de bu noktada devreye giriyor. Bu nedenle ebeveynlerin özellikle bu konuda profesyonel danışmanlık almaları gerekiyor. EduGate’in deneyimli danışmanları, çocuğunuzun verimli bir yaz tatili geçirebilmesi için sizi doğru okul ve ülke konusunda en iyi şekilde yönlendirebiliyor.

 6 – Danışmanlık Hizmeti Alınması Tavsiye Ediliyor

 


 

Sadece doğru ülke ve okul için değil, çocuğunuzun orada bulunduğu süre boyunca ihtiyaç duyabileceği her şey EduGate’in profesyonel hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Her biri en az 10 yıl tecrübeli olan EduGate danışmanları ile çocuğunuz verimli bir yaz tatili ve eğitim dönemi geçirmesine olanak tanıyabilirsiniz.

SİZE ULAŞALIM