Ülke Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

2019-06-24

Ülke Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

24.06.2019 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 2 dakika.

Yurt dışında eğitim almaya karar verdikten sonra, ikinci aşama bu eğitimi hangi ülkede alacağımızdır. Önceliğimiz her zaman görmek istediğimiz ülkeden yana oluyor. Neticede yıllardır o ülkeye gitmenin hayalini kuruyoruzdur. Tabi imkanlar, şartlar derken kafalar iyice karışmaya başlıyor. Size bu konuda en iyi fikri EduGate’in profesyonel danışmanları verecektir. Neticede bir profesyonelin yönlendirmesi ile kararınızı vermiş olacaksınız. Bununla birlikte göz önünde bulundurulması gereken birkaç küçük nokta daha var.

 1 – Maddi Olanaklar

Hayalini kurduğunuz ülkenin finansal koşulları ile sizinki bir olmayabilir. Bu nedenle kararınızı verirken öncelikle bütçenize en uygun seçenekleri gözden geçirmeniz gerekiyor.

2 – Beklentileriniz

Göz ardı edilmemesi gereken önemli bir unsurdur. Mesela hareketli bir yaşam istiyorsanız buna uygun bir şehirde öğrenim görmelisiniz. Daha sessiz ve sakin bir eğitim düşlüyorsanız o halde kasabalara yönelmelisiniz. Kararınızı verirken maddi olanakları yine de göz önünde bulundurmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

3 – Mevsimsel Özellikler

Gideceğiniz tarihlere göre alternatif ülkelerin, orada bulunacağınız tarihler arasında hava koşullarını da göz önünde bulundurmalısınız.