Yurt Dışı Eğitimi Alınabilecek En İyi 7 Ülke

2019-06-14

Yurt Dışı Eğitimi Alınabilecek En İyi 7 Ülke

2019-06-14

Yurt dışı eğitimi, bir insanın hayatında alabileceği en ciddi kararlardan biridir. Bununla birlikte hangi ülkede eğitim alınacağı da en önemli detaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Yurt dışında hangi ülkede eğitim alacağınıza karar verirken birkaç faktörü göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Elbette ki önceliğiniz yüksek kaliteli eğitim düzeyi olmalı. Sonrasında ise kariyer hedeflerinize ulaşmak, uluslararası öğrenci oranı, vize alımı gibi kriterler devreye giriyor. Biz de tüm bunları göz önünde bulundurarak, yurt dışında eğitim alabileceğiniz en iyi 7 ülkeyi sizler için listeledik.

 

1 – İngiltere

Seçkin ve kaliteli eğitim kurumları, sosyokültürel imkanları ile İngiltere, size bu anlamda pek çok şey katacak ülkelerden biri. Bunun yanı sıra İngilizce’nin de anavatanı. İngiltere’nin pek çok şehrinde dil eğitimi alabilirsiniz. Londra, Oxford, Cambridge, Bristol, Brighton, Manchester, Bournemouth ve Eastbourne en çok tercih edilen şehirler arasında bulunuyor.

2 – Amerika Birleşik Devletleri

Amerikan Rüyası dedikleri bu olmasa da bir yerden başlamak lazım. :) Öncelikle Amerika’da yurt dışı eğitimi diğer ülkelere daha az maliyetli. Bununla birlikte burada alacağınız eğitim ile kariyer hedeflerinize çok daha kolay ulaşabiliriniz. Elbette ki yüksek düzeyde kaliteli bir eğitim göreceğini de göz ardı etmemelisiniz. Kozmopolit bir ülke olan ABD’de, çok sayıda kültürle tanışma fırsatı da elde edebilirsiniz.

3 – Kanada

ABD’nin hemen kuzey sınırında bulunan Kanada, yurt dışı eğitimi için dünyanın en gözde ülkelerinden biri. Bu anlamda oldukça başarılı eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan Kanada’da, yaşam da son derece kolay. Kanada’ya eğitim almak için gideceklerin ziyaretçi ya da öğrenci vizesi alması gerekiyor. Eğer eğitim programınız 6 aydan kısa olacaksa ziyaretçi vizesi tercih edebilirsiniz. Kanada devleti, şu anda eğitim alan öğrencilere çalışma izni vermiyor. Bu bir bakıma avantajlı da. Bu sayede sadece eğitiminize kanalize olabilirsiniz.

4 – İrlanda

İngiltere’ye nazaran daha az maliyetli olan İrlanda, yurt dışı eğitimi için tercih edebileceğiniz ülkelerden biri. Öğrencilerin rahatlıkla yaşayabileceği bir ülke olan İrlanda’da eğitim kurumları ise genellikle Dublin’in merkezinde konuşlanmış durumda.

 5 – Almanya

Öğrenciler için yaşam şartlarının uygun seviyede olması, Almanya’ya tercih edilebilir kılan en önemli özelliklerden biri. Bununla birlikte eğitim kalitesi de Almanya’yı ilk sıralara taşıyor. Genellikle Frankfurt, Berlin ve Münih’teki eğitim kurumları tercih ediliyor.

6 – Fransa

Yurt dışında eğitim dendiğinde Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olan Fransa, özellikle Fransızca öğrenmek isteyenler için de önemli bir dil merkezi olarak görülüyor. Gelişmiş ve modern eğitim kurumlarıyla her yıl binlerce öğrenciyi misafir eden Fransa’da; Paris, Nice, Narseille ve Toulouse’daki eğitim kurumlarını tercih edebilirsiniz. Ülke; kültür, sanat, eğlence, moda ve iş alanlarında oldukça geniş imkanlara sahip.

 7 – Avustralya

Dünyanın en iyi 100 üniversitesinden 6’sına ev sahipliği yapan Avustralya, yurt dışı eğitimi konusunda dünyanın en iyi ülkeleri arasından gösteriliyor. Sidney, Melbourne ve Brisbane’deki eğitim kurumları en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Bununla birlikte eşsiz bir habitata da sahip olan Avustralya’da oldukça farklı bir hayat tecrübesi de elde edebilirsiniz.

Siz de bu ülkelerden birinde dil eğitimi almak istiyorsanız www.edugate.com.tr  adresinden size uygun dil okullarını seçerek eğitiminize başlayabilirsiniz.

SİZE ULAŞALIM