Yurt Dışı Eğitimi Alınabilecek En İyi 7 Ülke

14 Haziran 2019

Yurt Dışı Eğitimi Alınabilecek En İyi 7 Ülke

14.06.2019 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 3 dakika.

Yurt dışı eğitimi, bir insanın hayatında alabileceği en ciddi kararlardan biridir. Bununla birlikte hangi ülkede eğitim alınacağı da en önemli detaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Yurt dışında hangi ülkede eğitim alacağınıza karar verirken birkaç faktörü göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Elbette ki önceliğiniz yüksek kaliteli eğitim düzeyi olmalı. Sonrasında ise kariyer hedeflerinize ulaşmak, uluslararası öğrenci oranı, vize alımı gibi kriterler devreye giriyor. Biz de tüm bunları göz önünde bulundurarak, yurt dışında eğitim alabileceğiniz en iyi 7 ülkeyi sizler için listeledik.

1 – İngiltere

Seçkin ve kaliteli eğitim kurumları, sosyokültürel imkanları ile İngiltere, size bu anlamda pek çok şey katacak ülkelerden biri. Bunun yanı sıra İngilizce’nin de anavatanı. İngiltere’nin pek çok şehrinde dil eğitimi alabilirsiniz. Londra, Oxford, Cambridge, Bristol, Brighton, Manchester, Bournemouth ve Eastbourne en çok tercih edilen şehirler arasında bulunuyor.

2 – Amerika Birleşik Devletleri

Amerikan Rüyası dedikleri bu olmasa da bir yerden başlamak lazım. :) Öncelikle Amerika’da yurt dışı eğitimi diğer ülkelere daha az maliyetli. Bununla birlikte burada alacağınız eğitim ile kariyer hedeflerinize çok daha kolay ulaşabiliriniz. Elbette ki yüksek düzeyde kaliteli bir eğitim göreceğini de göz ardı etmemelisiniz. Kozmopolit bir ülke olan ABD’de, çok sayıda kültürle tanışma fırsatı da elde edebilirsiniz.

3 – Kanada

ABD’nin hemen kuzey sınırında bulunan Kanada, yurt dışı eğitimi için dünyanın en gözde ülkelerinden biri. Bu anlamda oldukça başarılı eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan Kanada’da, yaşam da son derece kolay. Kanada’ya eğitim almak için gideceklerin ziyaretçi ya da öğrenci vizesi alması gerekiyor. Eğer eğitim programınız 6 aydan kısa olacaksa ziyaretçi vizesi tercih edebilirsiniz. Kanada devleti, şu anda eğitim alan öğrencilere çalışma izni vermiyor. Bu bir bakıma avantajlı da. Bu sayede sadece eğitiminize kanalize olabilirsiniz.

4 – İrlanda

İngiltere’ye nazaran daha az maliyetli olan İrlanda, yurt dışı eğitimi için tercih edebileceğiniz ülkelerden biri. Öğrencilerin rahatlıkla yaşayabileceği bir ülke olan İrlanda’da eğitim kurumları ise genellikle Dublin’in merkezinde konuşlanmış durumda.

5 – Almanya