Malta'da Eğitim Almak İçin 7 Neden

2 Haziran 2021

Malta'da Eğitim Almak İçin 7 Neden

02.06.2021 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 3 dakika.

Tüm dünyada aşılanmanın hız kazanmasıyla beraber yurt dışı eğitimiyle ön plana çıkan ülkeler de normalleşme adımları atılıyor. Yurt dışında İngilizce öğrenmek için dünyanın en iyi dil okullarına sahip Malta’da da 1 Haziran 2021 tarihi itibariyle yüz yüze eğitim başladı.

Sadece öğrenciler için değil; dünyanın dört bir yanındaki seyahat severler için de popüler bir turizm destinasyonu olan Malta, nefes kesici manzaraları, uzun bir geçmişe sahip tarihi ve otantik kültürü ile de oldukça dikkat çekici. İngiliz Milletler Topluluğunda yer alan ve Avrupa Birliği üyesi olan ülke, İngiltere ile güçlü ekonomik bağlara sahip. Gelin şimdi hep beraber bu güzel Avrupa ülkesi Malta’da eğitim almak için 7 nedene birlikte bakalım.

1- Malta’nın Resmi Dili İngilizce ve Maltacadır

Özellikle İngilizce dil eğitimi sırasında anadili İngilizce olan bir ülkede okumak son derece önemlidir. Bu noktada Malta’da eğitim görmek oldukça avantajlıdır; çünkü Malta’nın resmi dilleri Maltaca ve İngilizcedir.

Bu içerik ilginizi çekebilir: Malta Eğitim Sistemi: Malta'da Okumak

2- Uygun Fiyatlı Dil Okulları İçin Malta İdeal Bir Tercihtir

Malta uygun maliyetli dil okulları ve konaklama seçenekleriyle de oldukça popülerdir. Malta’da yaşam, Avrupa Birliği’ndeki diğer ülkelere kıyasla daha düşük maliyetlere sahiptir. Bu da öğrenciler için büyük bir avantaj sağlar. Malta’da eğitim, konaklama, yemek, ulaşım ya da genel yaşam giderleri İngiltere ve Amerika’ya göre oldukça makul seviyelerde bulunur.


3- Malta, Dil Eğitimi Denildiği Zaman Akla İlk Gelen Ülkelerden Birisidir

Bir Akdeniz ülkesi olan Malta'da onlarca farklı dil okulu seçeneği bulunur. Dünyanın en popüler İngilizce dil kurslarının yer aldığı ülke bu yüzden son derece popülerdir. Ilıman iklimi sebebiyle de hem tatil yapma hem de dil kursuna gitme imkanı sunan Malta, uygun fiyatlı dil okulları seçeneklerine sahip olması nedeniyle de uluslararası öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilir.

4- Dünyanın En Güvenli Ülkelerinden Biri Malta’dır

Dünyanın en güvenli ülkeleri arasında Malta yer alır. Bir ada ülkesi olan Malta, Avrupa’daki en düşük suç oranına sahip ülkedir.

5- Schengen Vizesi Sayesinde Diğer Avrupa Ülkelerini de Görebilirsiniz

Malta’da dil okulu ya da üniversite okumak gibi bir düşünceniz varsa, Schengen bölgesi üyesi olan ülkede 3 aydan fazla okumak isteyen tüm AB ve AEA üyesi ülke öğrencileri vize almak zorundadır. AB üyesi olmayan öğrenciler içinse Malta’da okumak için kalış süresine bakılmaksızın vize istenmektedir.


6- Kültürle ve Aktivitelerle İç İçe Geçmiş Bir Ülke: Malta

Tarihi, arkeolojik alanları, güzel plajları ve kendine özgü orta çağdan kalma yapıları ile göz dolduran Malta, bugün 3 adet UNESCO Dünya Mirası alanına sahip ülke olarak ön plana çıkmaktadır. Bu ada ülkesi her ne kadar küçük olsa da çok sayıda heyecan verici tarihi bina ve manzara ziyaretçilerini bekler. Yüzyıllar boyunca, çok sayıda medeniyetin bıraktığı izlerin hala ayakta kaldığı dünyanın en eski yapılarını daha yakından deneyimlemek için Malta, harika bir yerdir. Bunun yanı sıra Malta’da da, mavi deniz ve güneşin mükemmel uyumuna tanıklık edersiniz. Yüzmek, yelken açmak, dalışa gitmek, sahilde bronzlaşmak Malta’ya gelen öğrenciler için en popüler aktiviteler arasındadır.

7- Malta Çok Kültürlü Bir Yapıya Sahiptir

Avrupa, İtalya ve Arap kültürlerinin harmanlandığını net bir şekilde görebileceğiniz Malta, öz kültürü bakımından Türk kültürüne yakın bir ülkedir. Halkının yardımsever ve güler yüzlü olması, Akdeniz’in sıcaklığını fazlasıyla hissetmenizi sağlar.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.