İrlanda’nın İkinci Büyük Kenti Cork

6 Nisan 2022

İrlanda’nın İkinci Büyük Kenti Cork

30.03.2022 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 3 dakika.

Yurtdışı eğitim kapsamında İrlanda dil okullarını araştırırken, karşınıza çıkacak şehirlerden birisi de şüphesiz Cork olacak. Cork İrlanda’nın ikinci büyük kenti olmakla birlikte, aynı zamanda başkent Dublin’e de rakip olma özelliği taşıyor. Bunun yanında İrlanda adasının üçüncü en kalabalık şehri diye diyebiliriz. Cork 17.yüyılda küçük bir sahil kasabasıyken, 20. Yüzyıldan itibaren dünya kentleri arasında kendine yer bulmayı başarmıştır. Yurtdışı yabancı dil eğitiminiz için tercihinizi İrlanda’nın Cork kentinden kullandığınızda, öğreniminize devam ederken, gezip görebileceğiniz tarihi sokaklar, tarihi yapılar ve eşsiz bir doğa sizleri bekliyor. Üstelik Cork’un İrlanda’nın geçmiş yıllarda Normanlara ve İngilizlere karşı yapılan birçok savaşta en önemli savunma noktası görevi gördüğünü de eklememiz gerekiyor. Her gezginin mutlaka görmesi gereken bir kent niteliğinde dikkatleri çeken Cork’ta eğitiminize küçük molalar verdiğinizde keşfedebileceğiniz yerleri detaylarıyla ele almaya ne dersiniz? Hazırsanız başlayabiliriz.

Cork’ta Eğitimime Kısa Bir Gezi Molası

Yurtdışı eğitiminizden vakit bulduğunuz dönemlerde, Cork’ta hiçbir şekilde sıkılmayacağınızın garantisini verebiliriz. Meşhur İngiliz Pazarı görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Cork’un en ünlü kapalı pazarı olma özelliği taşıyan İngiliz Pazarı, Victoria dönemini andıran sütunları ve tavanıyla son derece büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Buradaki satıcılar kentin yerel üretilen mallarını taze şekilde satışa sunuyor. Pek çok turist ve yerel halk tarafından ilgi gören İngiliz Pazarından et, yerel peynir ve çeşitli gıda ürünleri alıp, kendi yemeğinizi yapabilirsiniz. Bunun yanında, katedralleri ve kiliseleri de unutmamak gerekiyor.


Öğrenciler dil eğitimlerine mola verdikçe ağırlıklı olarak kendilerini katedrallerde buluyor. Aziz Finbarr Katehrali ve Shandon Kilisesi özellikle genç kesim tarafından ziyaretçi akınına uğruyor. Bir de University College’nin içerisinde konumlanan Lewis Gluckman Galerisi var. Toplamda 3 kattan oluşan galeride yılın belli dönemlerinde film gösterimleri, modern sanatlar, konferanslar ve bazı sanat dallarından meydana gelen sergiler ya da geçici sergiler düzenleniyor. Dil eğitimi için Cork’a gittiğinizde, eğitimden arta kalan zamanları dolu dolu geçireceğinizi anlamak mümkün. Ayrıca kentte yıl boyu gerçekleştirilen festivalleri de unutmuyoruz. Festivaller öğrenci kesim için adeta biçilmiş kaftan görevi görüyor diyebiliriz. Son olarak gece hayatı İrlanda’nın diğer kentlerindeki gibi Cork’ta da son derece aktif bir şekilde devam ediyor.

En İyi Dil Okullarından Cork English Academy

Yurtdışı eğitiminiz için Cork English Academy’i düşünürseniz, asla pişman olmayacağınızın garantisini verebiliriz. Cork English Academy, yurtdışı dil eğitimi kapsamında, General English, İntensive English, Business English, Cambridge FCE, Cambridge CAE ve İELTS paketleriyle programlar sunuluyor. Ayrıca okulda modern sınıflarda, öğrenci salonuna, bireysel çalışma odasından öğrenci bilgisayar odasına kadar her türlü imkân mevcut. Üstelik okula şehrin hemen hemen tüm noktalarından kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor. Bunun yanında okulda çok çeşitli sosyal aktivitelere katılmanız da mümkün. Öğretmenlerin size rehberlik edeceği Cork yürüyüşlerine kendinize yer bularak, şehri keşfedebilirsiniz. Cork English Academy hem eğitim kalitesi hem de sağladığı imkânlar dolayısıyla öğrencilerin yurtdışı eğitim tercihlerinde ilk sıralarda yer alıyor.

Cork’ta Yaşam Masrafları

Cork’ta yaşam masrafları İrlanda’nın pek çok kenti gibi ortalama düzeyin biraz daha üstündedir. Ekonomik bir eğitim süreci geçirebilmeniz adına konaklama seçeneklerinden hostel ya da yine birkaç kişi kalabileceğiniz öğrenci evlerini önerebiliriz. Özellikle hostellerin maliyet açısından öğrencileri önemli ölçüde rahatlattığını vurgulayabiliriz. Aynı şekilde öğrenci evleri de masrafların paylaşılmasından ve kendin pişir kendin ye imkanından dolayı sıklıkla tercih ediliyor.

Siz de Cork dil okulları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, buraya tıklayabilir dilerseniz de info@edugate.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.