İrlanda’nın En Önemli Sahil Bölgelerinden Bray

28 Nisan 2022

İrlanda’nın En Önemli Sahil Bölgelerinden Bray

28.04.2022 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 3 dakika.

Yurtdışı dil eğitimi denince akla gelen yerlerden birisi de İrlanda’nın Bray bölgesi oluyor. Çünkü burada eğitim ve yaşam şartları diğer kentlere kıyasla son derece uygun seçeneklere sahip.

Bray İrlanda, Wicklow’un kuzeyinde bir sahil kasabası diye biliniyor. Aynı zamanda doğu kıyısında Dublin şehir merkezinin de 20 km. güneyinde konumlanıyor. Yoğun nüfusu Bray’i İrlanda’nın en büyük dokuzuncu kenti haline getiriyor diyebiliriz. Bray başkent Dublin’e yakınlığı sayesinde de hem turistlerin hem de günübirlikçilerin uğrak noktalarından biri haline gelmiştir. Üstelik otelleri, pansiyonları, mağazaları, restoranları ve akşam eğlenceleri ile köklü bir tatil beldesi olması dolayısıyla da yurtdışı eğitimde tercih edilmesini kaçınılmaz kılıyor. Gezilip görülecek yerler bakımından da son derece zengin bir yelpaze sunan Bray’de neler var? Hep birlikte incelemeye ne dersiniz?

Bray’de Yurtdışı Eğitime Kısa Bir Gezi Molası

Yurtdışı eğitiminize kısa bir mola vermek istediğinizde Bray’deki turistik yerleri keşfe çıkabilirsiniz. Elizabethan Konağı ve Killruddery House görebileceğiniz tarihi bölgelerin başında geliyor. Ayrıca ulusal anıt diye nitelendirilen ve ortaçağ kilisesi olan Raheen-a-Cluig’i de unutmamak gerekiyor. Fassaroe Haçı, Kutsal Kurtarıcı Kilisesi, Bray Mesih Kilisesi ve Bray Metodist Kilisesi de diğer önemli yapılar arasında öne çıkıyor.


Bray’ın yürüyüş severler için bir üs olarak kullanıldığını biliyor muydunuz? Aynı zamanda sessiz kuğu kolonisi ile limandan güney ucundaki Bray Head üssüne uzanan bir mil uzunluğa sahip gezinti yolunu da bünyesinde bulunduruyor.

Bray festival ve etkinlikleriyle de öğrencilerin gönlünü kazanmayı başarıyor. Bray St. Patrick Karnavalı ve Geçit Töreninde, Aziz Patrick Günü’nü kutlayabilmek adına beş günlük bir etkinlik düzenleniyor. Bunun yanında sessiz film festivali diye bilinen Killruddery Bahçelerinde düzenlenen Killruddery Film Festivalini unutmamak gerekiyor. Üstelik her sene mayıs ayında gerçekleşen Bray Caz Festivalinde de caz ve dünya müzik sanatçılarının performanslarına şahit olmanız mümkün. Son olarak yıllık Bray Summerfest Temmuz ve Ağustos aylarında altı haftadan uzun sürüyor. Ücretsiz eğlence bünyesinde canlı müzik, spor etkinlikleri, marketler ve karnaval gibi aktivitelere katılmak güzel bir fikir olacaktır.

Bray’in Öne Çıkan Dil Okulu ATC Language Schools

İrlanda Bray yurtdışı dil eğitimi dediğinizde karşınıza çıkacak ilk kurum kuşkusuz ATC Language Schools olacaktır. İrlanda’nı önde gelen dil okullarından biri olan ATC Language Schools bünyesinde her yaştan ve İngilizce seviyesinden öğrenciler için İngilizce dil kursları mevcut. Sağlanan hizmet kalitesi büyük oranda önem taşıyor. Aynı zamanda okulda katılabileceğiniz pek çok sosyal aktivite bulunuyor. Voleybol, basketbol, tenis, futbol, rugby, hokey, yüzme ve masa tenisi bu aktivitelerden bazılarıdır.

ATC Bray, 1973 yılında İrlanda Bray’de güzelce restore edilmiş Dunluice House gibi dört bitişik Victoria binasında konumlanmış vaziyettedir. Deniz kıyısında yer alan okul başkent Dublin’e 35 dakikalık tren mesafesindedir.

Bray’da Yaşam Masrafları Nasıl?

Bray yaşam masrafları bakımından en uygun bölgelerden biridir. Dolayısıyla sık tercih edilmesi de kaçınılmazdır. Konaklamanın dışında tüm maliyetlerinizi göz önünde bulundurduğunuzda, bütçenizi aşmayacağını söyleyebiliriz. En uygun konaklama seçenekleri arasında da aile yanı öne çıkıyor. Bunun yanında paylaşımlı ev ve yurt seçenekleri de mevcut. Paylaşımlı evler de isminden anlaşılabileceği gibi masrafların öğrenciler arasında bölünmesinden dolayı, konaklamada tercih edilen alternatifler arasında yerini alıyor.

Siz de Bray dil okulları hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, buraya tıklayabilir dilerseniz de info@edugate.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.