Dil Okulu Seçerken Dikkat Edin

2018-09-12

Dil Okulu Seçerken Dikkat Edin

12.09.2018 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 4 dakika.

Uzun planlamalar, düşünceler ve münakaşalar sonucunda dil eğitiminizi yurt dışında almaya karar verdiniz. Peki; acaba hangi ülkeye gitmeliyim? Hangi eyalete daha kolay ayak uydururum? Hangi dil okulu benim ihtiyaçlarımı karşılamamda yardımcı olabilir? Nerede harcadığım zaman ve paranın karşılığını tam olarak alabilirim? Ve en önemlisi; Nerede mutlu olurum? gibi aklınıza takılan bin bir sorunun cevabını bulabildiniz mi?

Dil okulu seçiminizi yaparken sizlere yol göstermesini umduğumuz maddelere bir göz atmanızı öneririz!

İklim bulunduğunuz yere alışmanızda önemli bir etmendir.

Gideceğiniz ülkenin coğrafi konumu ve iklimi, bölgeye adapte olmanız ve belki de bulunduğunuz yeri sevmeniz adına oldukça önemlidir. Kuzey Avrupa ülkelerinin kapalı havası, Kanada’nın kış mevsimini daha sert ve uzun yaşaması, yaz insanlarını oldukça olumsuz bir moda sürükleyebiliyor.

Küçük şehirler adaptasyonu kolaylaştırırken, büyük şehirler çeşitlilik sağlıyor.

Özellikle İngiltere’nin küçük büyük her kasabasında hemen hemen bir dil okulu bulunmaktadır. Dil eğitimi için bu kasabalardan birini seçmeniz, insanlarla tanışmanızı kolaylaştırarak bulunduğunuz yere adapte olmanızı sağlayacaktır. Büyük şehirlere oranla daha sıcak ve samimi atmosferi buralarda yakalayabilirsiniz.

Büyük şehirlerin ise hareketli ve canlı yaşantısının yanında küçük kasabalar uzun dönemli eğitim süreçlerinde sıkıcı bir hal de alabilmektedir. Büyük şehirlerde dil eğitimi almak; çeşitli insan tipi tanımak, farklı kültürlerden arkadaşlar edinmek, çok daha fazla sayıda etkinliğe dahil olabilmek, daha gelişmiş imkanlar gibi olanaklar tanımaktadır.