Amerika Dil Okulları İçin Hangi Şehirler Tercih Edilebilir?

2020-01-21

Amerika Dil Okulları İçin Hangi Şehirler Tercih Edilebilir?

21.01.2020 tarihinde yazıldı. Ortalama okuma süresi 6 dakika.

Amerika dil okulları eyaletlerine göre farklılık gösteriyor. Çünkü her kültürden insanı bir araya getiren ülkenin her bir yakası, her bir eyaleti farklı özellikler taşıyor. İngilizce dil eğitimini bu ülkede almak isteyen öğrencilerin kafaları hangi ili ve eyaleti seçecekleri konusunda karışabilir. Gidenlere birbirinden farklı artı ve eksiler sunan bu şehirler hakkında seçim yapmadan önce ufak bir araştırma yapılması ve dil öğrenmek isteyen öğrencinin kendi yapısına en uygun şehir seçmesi en doğru karar olacaktır.


Öyle ki Amerika dil okulları şehirleri hakkında bu kozmopolit ülkenin her eyaletinde farklı yasalar, farklı iklim koşulları ve farklı kültür yapısında insanlar yaşaması sebebiyle gidenlere farklı katkılarda bulunacağını göstermektedir. Örneğin, güney kesimdeki kasaba hayatı ile bir New Yorker’ın burada yaşamayı tercih edenlere katacağı şeyler farklıdır.

Boston, New York, Los Angeles, San Diego, San Francisco, Chicago gibi eyaletlerde bulunan dil okulları en çok tercih edilen Amerikan dil okulları arasında bulunuyor. Siz de eğitim almak istediğiniz okul türüne göre seçim yapabilirsiniz.

Amerika’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

⦁ Amerika’ya gittiğinizde çok kültürlülük sebebiyle kısa zamanda farklı aksanlara dair çok şey öğrenebilirsiniz.

⦁ Her gün sıklıkla duyduğunuz dil sebebiyle öğrendiğiniz dile daha çabuk adapte olabilir ve kolaylıkla uyum sağlayabilirsiniz.

⦁ Amerika’da yurt dışı dil eğitimi aldığınızda akademik, profesyonel veya öğrencilik süreçlerinde oldukça fazla pozitif katkısı sağlayacağı için hedeflediğiniz kariyer planlarını da hızla ulaşabilirsiniz.

⦁ Çok uluslu bir ülkede eğitim gördükten sonra hayata bakışınızı genişletebilir ve kültür hazinenize yeni bilgiler katabilirsiniz.

⦁ Kültür, sanat, müzik, moda ve hayatın canlı akışına kendinizi katmak için New York hem İngilizce eğitimi hem de kariyeriniz için iyi bir tercih olacaktır.

⦁ Amerika dil okulları şehirleri içerisinde kendine has güzelliği olan San Francisco, birçok startup’ın ilham veren evi konumunda. Bu şehirde her ülkeden kişiliğinize farklı bir dokunuş getireceğini vurgulamak çok doğru olacaktır.

⦁ Boston dil okulları da hem daha uygun fiyatlı konaklama ve dil okulu tercihlerine sahip olması hem de daha sakin bir kent özelliğinde olması nedeniyle tercihlerinizde ilk sıralarda yer almalı.

New York’ta Dil Eğitimi Alacaklar Neler Yapabilir?

New York dil okulları konusunda oldukça fazla seçeneği bulunan bir şehirdir. Bu sanayi şehri ile ilgili bilinmesi gereken çok fazla gezilecek yeri olması ve her ülkeden, dinden, ırktan insanları bünyesinde barındırmasıdır. New York’ta dil eğitimi alacaklar neler yapabilir dendiğinde akla ilk gelen Empire States Building ve Özgürlük Heykeli’ni görmektir. Ancak New York içinde daha birçok güzellikler barındırır. Central Park’ta dinlenmek için oturup binalarla dolu şehirde yeşillik görebilir ve piknik yapabilirsiniz. Brooklyn Köprüsü’nde fotoğraf çekebilir ve Times Square’ de moda ikonu pek çok insan görebilirsiniz. New York’ta dil eğitimi alacaklar neler yapabilir sorusuna verilebilecek başka yanıtlar da şöyle;


⦁ Metropolitan Sanat Müzesi’nde sanat eserlerini yakından görebilir,

⦁ Amerikan Doğa Tarihi Müzesi’nde tarihi bir yolculuğa çıkabilir,

⦁ St. Patrick’s Cathedral'ini ziyaret edebilir,

⦁ 5th Avenue sokaklarında gezebilir,

⦁ Museum of Modern Art farklı sanat eserlerini inceleyebilirsiniz.

Özellikle Chinatown, Amerika’nın içinde kurulmuş olan minik Çin mahallesi, sadece bu ülkeyi değil bu ülkede bulunduğunuz süreç boyunca farklı kültürlerden insanları da yakından tanıyarak ufkunuzu daha da genişletebileceğinizi kanıtlamaktadır.

Boston’da Dil Eğitimi Alacaklar Neler Yapabilir?

Boston’da dil eğitimi alacaklar neler yapabilir sorusunun yanıtı Boston’da dil eğitimi almak isteyen bir öğrencinin bu şehrin ona neler katabileceği, bu şehirde neleri deneyimleyebileceği konusundaki soruların yanıtlarında gizlidir. Bu şehri özellikle polisiye romanları ve dizilerinden duymuşsunuzdur. Boston, kuzeyde bulunmaktadır ve Massachusetts eyaletinin başkentidir. Çok önemli bir eğitim ve sağlık merkezi olan bu şehir tam bir sanayi şehri olarak büyük iş olanakları ile öne çıkmaktadır. Dünyaca ünlü Harvard University bu eyalette yer almaktadır.


Boston’da dil eğitimi alacaklar neler yapabilir hakkında araştırma yapan bir öğrencinin bu ilde gezebileceği ve ufkunu genişletmesine olanak verebilecek olan yerlerden en önemlisinin Salem şehri olduğunu söylemeliyiz. Bütün eğlence sektöründe cadıların bu kentte geçmişte yaşadıklarına dair efsaneler anlatılır. Bu ilde özellikle 31 Ekim Cadılar Bayramı diğer illere göre daha canlı ve daha farklı bir şekilde kutlanır. Bu tarihte Boston’da olacakların mutlaka Salem’e uğrayıp doyasıya eğlenmelerini tavsiye ediyoruz.

Boston’da dil eğitimi almak isteyen bir öğrencinin mutlaka gitmesi gereken bir başka yer de şehrin kalbinin attığı birçok sanat galerisinin, mağazanın ve yaşam merkezlerinin yer aldığı Newbury Street’tir. Bunun dışında Museum of Science ve USS Constitution Museum adında iki tane Amerika’nın çok önemli müzesi de bu kentte bulunmaktadır. Museum of Science’ta Dünya’nın yörüngesini dolaşan Gemini adlı uzay gemisine kadar bilim aşığı olanların mutlaka görmesi gereken objeler sergilenmektedir. USS Constitution Museum’da da Amerika’nın 1974 yılında faaliyetinin durdurulduğu donanmasının bir askeri üssü halka açılmıştır. Burayı haftanın her günü 9:30 – 15: 50 arasında ücretsiz olarak gezebilmeniz mümkündür.

San Francisco’da Dil Eğitimi Alacaklar Neler Yapabilir?

San Francisco’da dil eğitimi alacaklar neler yapabilir sorusuna ilk olarak San Francisco’yu tanıtarak yanıt vermek gerekmektedir. San Francisco yani diğer adıyla City and County of San Francisco Amerika’nın Kaliforniya eyaletinin kuzey bölgesinde yer alan bir şehirdir. Şehir bu eyaletin kültür, finans, eğitim, turizm ve ticaret merkezi olarak kabul edilir ve New York’tan sonra Amerika’nın en kalabalık şehri olarak bilinmektedir.


San Francisco‘da dil eğitimi alacaklar neler yapabilir sorusunun ilk yanıtı olarak; öğrencilerin kesinlikle Golden Gate Köprüsü’nü ziyaret etmelerini, çünkü bu eyalette bulunan en ünlü mimari yapıyı görmeden ülkelerine dönmemeleri gerektiğini belirtmek isteriz. Tıpkı New York’ta olduğu gibi San Francisco’da da bir Chinatown bulunmaktadır. Bu Amerika’nın ikinci en yoğun nüfuslu kentinde de farklı pek çok kültürden insan tanımanızın mümkün olduğunu göstermektedir. Bunun yanı sıra aynı olguyu kanıtlayan bir başka mahalle de Little Italy bölgesidir. Mahalle İtalya’nın küçük bir prototipini andırmaktadır ve bölgede çok sayıda İtalyan yaşamaktadır. Burada hem İtalyan mutfağına ait lezzetler hem de İtalyan mimarisinin yapısını gözlemleyebileceğiniz evler bulmanız mümkündür. Dünyaca ünlü Alcatraz Hapishanesi'nin bulunduğu Alcatraz Adası da bu şehirde yer almaktadır. Bu hapishaneyi bu kadar ünlü kılan geçmişte pek çok meşhur mafya liderlerinin söz konusu hapishanede yatmış olması ve ‘’kaçılması imkansız hapishane’’ olarak nitelendirilmesinden gelmektedir. Günümüzde hapishane müzeye çevrilmiştir ve adaya günü birlik turlar düzenlenmektedir.

Japanese Tea Garden da San Francisco’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin mutlaka görmeleri gereken yemyeşil bir yerdir. Japon kültürünün bire bir yansıtıldığı bu mekanda bol miktarda ejderha motifi, su havzaları ve asimetrik mimari yapısı göze çarpmaktadır.