Budapeşte Teknik Üniversitesi

Macaristan / Budapeşte / Merkeze Uzaklık 2 Km

Yaş Aralığı Eğitim Süresi Eğitim Dili Dil Yeterliliği Konaklama
+18 3 Yıl ingilizce B1 Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /
Yaş Aralığı +18
Eğitim Süresi 3 Yıl
Eğitim Dili ingilizce
Dil Yeterliliği B1
Konaklama Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bulunan BUTE, Macaristan’da olduğu kadar Avrupa ve Dünya genelinde de çok önemli bir üniversitedir. Budapeşte, Avrupa’nın en hareketli, en eğlenceli ve gözde şehirlerinden biridir. Şehir içi ulaşımın rahat olduğu Budapeşte ayrıca Avrupa’da konum itibari ile de öğrencilerin diğer Avrupa şehirlerine rahatlıkla ulaşım sağlayabildikleri bir şehirdir. 

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi, özellikle mühendislik alanındaki başarısı ve kurulduğundan buyana pek çok sayıda Nobel ödüllü akademisyenleri ile Dünya genelinde ünlüdür.  

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nin teknolojik alanında pek çok kurumla işbirliği söz konudur. Yapmış olduğu uluslararası anlaşmalar ile öğrencilerine bu kurumlarda staj olanağı sağlaması da üniversitenin prestijini arttırmaktadır. 

Üniversite’nin Türkiye’de YÖK denkliğinin olması, Avrupa’da tüm ülkelerde diplomasının tanınırlığı ve tüm Dünya genelinde eğitimin akreditasyonu BUTE’Yİ Avrupa’daki en prestijli okullar arasına koymaktadır.  

Pek çok lisans dalında İngilizce eğitim veriyor olması, mühendislik okumak isteyen öğrencilerin yeterli seviyede sayısal hazırlıkları yoksa “mühendislik hazırlık” ve “mimarlık hazırlık” programı uyguluyor olması Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’ni cazip kılmaktadır. 


Bölümler


  • Architecture
  • Engineering: Chemical
  • Engineering: Civil
  • Engineering: Electronic & Electrical
  • Engineering: Mechanical
  • Mathematics
  • Engineering: Computer
Sokak Görüntüsü

Harita