Ülke / Şehir

  • (3)
  • (4)
  • (2)
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)
  • (1)

Fiyat

Eğitim Süresi

Yaş

Konaklama Tipi

Eğitim Dili

Fransa Yaz Okulları


Fransa Yaz Okullarında Fransızca Öğrenin

Günümüz dünyasında gelişmekte olan eğitim sisteminde ve iş hayatında tek yabancı dilin yeterli olmadığından aileler erken yaşta çocuklarını ikinci hatta bazen üçüncü dil eğitimine yönlendirmektedirler. Yaz okulları da eğitim hayatına devam eden gençlerin yaz tatillerini değerlendirip yabancı dil öğrenmek ya da mevcut yabancı dillerini geliştirmek için oldukça verimli zaman geçirmelerini sağlamaktadır. Yaz okulları ile eğitimine devam eden gençler kadar eğitimini bitirmiş olan genç profesyoneller için de oldukça kullanışlı zaman dilimindedir. Ülkemizde çok sayıdaki Fransız kökenli liselerin yanında Anadolu liselerinde de Fransızca eğitim verilmektedir. Ancak yabancı dilin en önemli ve en kolay yoldan öğrenim şekli kullanım yoğunluğu ile doğru orantılıdır. Fransızca dil bilgisi ve kullanım yetkinliği için son yıllarda Fransa yaz okulları oldukça talep görmektedir. Yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirmek isteyen gençler hem sosyal anlamda gelişirken hem de öğrenmiş oldukları Fransızca dilini Fransa yaz okulları aracılığı ile pekiştirme imkanı bulmaktadırlar.


Fransa Yaz Okullarının Avantajları Nelerdir?

Ders yoğunluğunun haftalık ortalama 15-20 saat civarında olduğu Fransa yaz okulları öğrenciler için eğitim programları dışında sosyal aktivitelerde için de programlar organize etmektedir. Bazı eğitim kampüslerinde bulunan açık ve kapalı spor alanlarından ücretsiz olarak faydalanabilen öğrenciler aynı zamanda ücretli turlardan ya da aktivitelerden de faydalanabilmektedirler. Fransa yaz okullarının bir başka avantajı ise öğrencilerin ailelerinden ayrı yeni bir ülke, kültür ve yaşam tarzını tek başlarına sadece eğitmen gözetiminde erken yaşta keşfederek bir birey olduklarının farkına varmalarını sağlamasıdır. Aynı yaş grubundan pek çok öğrencinin eğitim aldığı okullarda arkadaşlık ilişkileri gelişen, kuvvetlenen öğrencilerin diğer senelerde hem eğitim hayatlarında hem de iş yaşantılarında bu kazandıkları özellikler göz önünde olmalarını sağlamaktadır.


Fransa Yaz Okulları Öğrencilere Ne Gibi İmkanlar Sağlamaktadır?

Fransa yaz okulları bünyesinde bulunan yurt binaları, yemekhaneleri, spor salonları, sosyal alanları ve eğitim birimleri ile öğrencilere konforlu bir yaşam alanı oluşturmaktadır. 7/24 güvenliğin bulunduğu okullarda öğrenciler diledikleri gibi vakit geçirebilmektedirler. Fransa’nın hemen her şehrinde aktif bir şekilde eğitim veren Fransa yaz okulları paket program olarak sunulmaktadır. Öğrencilere eğitim süreleri boyunca bazı eğitim kurumları tarafından yemekhanelerde; sabah kahvaltısı, öğlen yemeği, akşam yemeği servisi yapıldığı gibi bazı kurumlar tarafından sadece sabah kahvaltısı ya da öğle yemeği servisi yapılmaktadır. Yurt binalarında özel banyo tuvalet seçeneği ya da ortak kullanım seçeneği mevcuttur. Fransa yaz okulları için özellikle başkent Paris, Cannes, Nice çok fazla talep görmektedir. Fransa’nın en popüler ve kalabalık şehirlerini seçmek öğrencilerin kısa süre içerisinde Fransa kültürünü yakından yaşayıp görmelerini sağlayacaktır. Popüler ve kalabalık şehirler dışında daha sakin ama eğitim bakımından oldukça gelişmiş olan küçük şehirleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Tercih eden öğrenciler için yurt konaklaması dışında belirli dönemlerde okullar tarafından büyük bir titizlikle denetime giren seçili ailelerin yanında da konaklama tercih edebilirler. Bu konaklama şeklinde öğrenciye tek başına ya da paylaşımlı olarak yararlanabileceği özel bir oda tahsis edilmektedir. Aile yanında konaklama yapan öğrenci ev konforunda konaklama yapabileceği gibi Fransız aile kültürünü de yakından gözlemleme ve öğrenme imkanı yakalamaktadır. Ancak aile yanında konaklamayı tercih eden öğrenci yurt binasındaki gibi kendi akranları ile konaklama imkanını her zaman yakalayamayabilir.


Fransa Yaz Okulları İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Fransa yaz okulları için ülkemizde çok sayıda profesyonel danışmanlık firmaları bulunmaktadır. Bu firmalar aday öğrenciler için ailelere paket ücretler sunmaktadır. Bu paketlerde öğrencinin konaklama şekli, eğitim almak istediği şehir, kampüs, uçak bileti, seyahat sigortası ve ders yoğunluğuna göre fiyat değişmektedir. Danışmanlık firmaları eğitim almak için karar veren öğrenci ile tüm evrak işlemlerini birlikte takip etmektedir ve gereken vize evraklarını tamamlayıp vize başvurusunda bulunmaktadır. Fransa yaz okulları bünyesinde eğitim veren kurumlar öğrencilerden başlangıç seviyesinde dahi olsa yabancı dil bilgisi talep edilmektedir. Bu sebeple aday öğrencilere danışmanlık firmaları tarafından kurumların kendilerinin belirlediği yabancı dil yeterlilik sınavı yapılmaktadır. Bu uygulanan sınavın sonucunda okul tarafından aday öğrenciler için en doğru seviye sınıfı belirlenmiş olur ve kayıt bu şekilde alınır. Aynı zamanda Fransa yaz okulu bitiminde öğrencilerin tamamlamış oldukları eğitimin sonunda seviyelerini belirlemek için her öğrenciye eğitim aldıkları kurum tarafından seviye tespit sınavı uygulanmaktadır. Sınav sonucunda verilen sertifikada öğrencinin dil seviyesi ve yetkinlikleri detaylı bir şekilde belirtilmektedir.


Fransa Yaz Okulları Hakkında

Çoğunlukla yaş ortalamasının 10-19 yaş aralığında olan Fransa yaz okullarının eğitim programları Türkiye’de okulların kapanması ile yani dönem sonunda başlayıp yeni eğitim dönemi başlamadan son bulmaktadır. Dünya genelinde pek çok milletten öğrenci kabul eden okullarda karma eğitim metodu uygulanmaktadır. Öğrencilerin kendi yaş grupları ile iç içe ve bilmedikleri bir ülkede ailelerinden uzak eğitim alıyor olmaları öz güvenlerinin gelişmesine, vizyon açısından gelişmelerine, farklı düşünceleri ve fikirleri bir arada yaşayıp deneyimlerine zemin oluşturmaktadır. Kısa bir süre dahi olsa yurt dışında alınan eğitimin öğrenciler üzerindeki olumlu gelişmelerini aileler çok yakından fark edebilmektedir. Bu şekilde eğitim almaya giden öğrenciler 7/24 yabancı dillerini etkin bir şekilde kullanmak durumundadırlar. Eğitmenlerin tamamının Fransızca bilgilerinin anadil yetkinliğinde olması ve Fransız kökenli olmaları öğrencilere eğitim açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Öğrenciler eğitim saatleri dışında kalan sosyal aktivite saatlerinde ister kampüs içinde isterlerse kampüs dışında da Fransızca konuşmak durumundadırlar.

SİZE ULAŞALIM

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.