TLG - The Language Gallery

Almanya / Berlin

Yaş Aralığı Konaklama
16 Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /
Yaş Aralığı 16
Konaklama Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /

The Language Gallery, Londra, Manchester, Birmingham, Toronto, Vancouver ve Dublin’in yanı sıra Almanya’da da Berlin ve Hannover’da gibi dünyanın çeşitli merkezlerinde bulunan TLG, kaliteli bir eğitim kurumudur. Tamamı CELTA veya TESOL eğitimi almış öğretmenleriyle TLG, “Görev Tabanlı Öğrenme” yöntemini tüm okullarında uygulamaktadır.

Sunulan Programlar
Genel Almanca ve İngilizce
Yoğun Almanca
İş Almancası
Sınav hazırlığı
Birebir kurslar
University Pathway Programme (UPP)
General German
German for work
Universty pathway programme
TestDaF sınav kursu


İmkanlar

Bu yöntemle öğrenci, görev ve sorumluluk alarak etkin bir öğrenim gerçekleştirmektedir.Şehrin çok sayıda ilgi çekici mekanı, açık alanları ve restoranları bulunmakta. Yaşamak için harika bir yer. Kampüs, şehir merkezine yürüyerek ya da toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşabileceğiniz bir mekandadır. Okul modern eğitim öğretim araçlarıyla bezenmiştir. Okulda 5 derslik bulunmakta ve her derslikte en fazla 16 öğrenci öğrenim görmektedir. Okulun dinlenme salonu, çalışma salonu bulunmaktadır. Kablosuz internet hizmetinden de yararlanılabilmektedir. Tüm öğretmenler, Almanca dil kurslarında yıllara dayanan deneyime sahip olan, ana Almanca konuşmacılarıdır. Yeni öğrenciler, Genel Almanya programına her pazartesi TLG Berlin'de kabul edilir. 


Sosyal İmkanlar

Hafta sonlarında yada ders sonlarında şehrin turistik ve kültürel yerlerini gezerek Alman kültürünü tanıma  şansına sahip olursunuz. Bu arada Alman halkıyla sohbet ederken dil bilgilerinizi geliştirme şansınızda bulunmaktadır.


Konaklama

TLG - The Language Gallery- Berlin, kendisini tercih eden öğrencilerine; Aile yanı ve yurt konaklama seçeneklerini sunmaktadır


TLG - The Language Gallery Tanıtım Videosu