Scuola Madrelingua

İtalya / Bologna / Merkeze Uzaklık 1 Km

Yaş Aralığı Konaklama
16 Aile Yanı / Yurt / Butik Otel /
Yaş Aralığı 16
Konaklama Aile Yanı / Yurt / Butik Otel /

Scuola Madrelingua Bolagna ,2015 tarihinde İngiliz-İtalyan  bir çift tarafından İtalya’da Bologna ‘da kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren hızla kendini kabul ettirmiş ve İtalyanca dil eğitimi için en çok aranan kurumlar arasına girmeyi başarmıştır. Programlarında sanat ve kültürel eğitimi içerikli İtalyanca kursları bulundurmaz. Öğrenci yaşı ortalama 30-40 tır.

Sunulan Programlar 
Genel İtalyanca
Yoğun İtalyanca
Birebir İtalyanca Grup Dersleri
İtalyanca Akşam Kursları


İmkanlar

Okul, Bologna'nın tam merkezindeki tipik bir caddede tarihi bir binada yer almaktadır. Via Indipendenza ve Via Rizzoli'den sadece birkaç metre uzaklıktadır. Şehrin merkezi olan Piazza Maggiore’ ya 1 dakikalık yürüme mesafesindedir. Müzelere, tiyatro salonları ve kaliteli restaurantlarına Bologna hava alanına ve diğer İtalyan şehirlerinden Floransa, Venedik ve Roma’ya ucuz ve kolay ulaşım sağlanabilen tren yolu ağına yakındır. Okul tam donanımlı 10 derslikte 10 kişilik gruplar halinde kaliteli İtalyanca dil eğitimi verilmektedir. Ayrıca okul binasında, Bilgisayar, wi-fi, kütüphane , çalışma alanı, öğrenci salonu bulunmaktadır.


Sosyal İmkanlar

Her hafta rehberli turlar, yemek pişirme dersleri, yürüyüşler veya tadımları içeren en az 4 sosyal etkinlik düzenlenmektedir.Ayrıca, öğrenciler  Bologna’nın ünlü tarihi iki kulesini görebilir, Bologna Meydanı, Piazza Maggiore’ı gezip görebilir.


Konaklama

Scuola Madrelingua Bolagna  kendisini tercih eden öğrencilerine; Aile yanı konaklama,, otel ve paylaşımlı öğrenci daireleri  konaklama seçeneklerini sunmaktadır.


Scuola Madrelingua Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita