Scuola Leonardo Da Vinci

İtalya / Siena / Merkeze Uzaklık 1 Km

Yaş Aralığı Eğitim Süresi Eğitim Dili Konaklama
16 22 Hafta italyanca Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi / Butik Otel /
Yaş Aralığı 16
Eğitim Süresi 22 Hafta
Eğitim Dili italyanca
Konaklama Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi / Butik Otel /

Scuola Leonardo da Vinci, 1977 yılında kurulmuştur. Floransa, Milano, Roma ve Siena merkezlerinde İtalyanca eğitimi vermektedir. İtalyanca dil kurslarını geniş bir yelpazede ve yıl boyunca başlayan esnek bir program ile sunmaktadır. Samimi bir atmosferde, nitelikli ve motive edici öğretmenler ile eğitim vermeyi hedeflemektedir

Sunulan Programlar
Genel İtalyanca
Uzun Dönem İtalyanca
Profesyonellere Yönelik İtalyanca
İtalyanca + Sanat Tarihiİtalyanca + Mutfak Sanatları
Resim, Çizim, Heykel, Fresko, Mozaik Eğitimleri 
Moda Tasarım Okullarına Hazırlık


İmkanlar

Scuola Leonardo Da Vinci-Siena, 1977 yılında ortaçağ tarihinin merkezi Sienada kurulmuştur. Okul, Sienese Sokağı’nda tarihi bir binada, Piazza San Domenico, Piaza Gramsci ve Piazza del Campo yanında konumlanmıştır. Eski binalarla, mağazalarla ve müzelerle çevrilmiştir. Okulda tam donanımlı modern sınıflarda 12 kişilik gruplar halinde İtalyanca dil eğitimi verilmektedir. Ayrıca binada Wi-Fi, bilgisayar odası, dinlenme salonu, havaalanı transfer hizmeti, ortak kullanımlar için bir oda, herhangi bir hastalık durumunda yardım hizmeti, fax ve e-mail alımı ücretsizdir, engelli öğrenciler için uygun sınıflar, teras  olanakları vardır. 1950’lerden beri büyük bir bölümünün trafiğe kapatılması sayesinde bayramlar ve renkli festivaller için mükemmel bir alan teşkil etmektedir. Öğrencilere birçok müze, restorant, disko, spor salonu ve kafede indirim sağlayacak öğrenci kartı verilmektedir. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım kolay ve rahattır. Eğitim programları İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Ayrıca okul mezunları uluslararası tanınırlığı olan Firenze AIL dil sertifikası alma hakkına sahip olurlar.  Dil diploması Amerikan Kolej ve Üniversiteleri tarafından kredi transferi için kabul görmektedir.


Sosyal İmkanlar

 Scuola Leonardo da Vinci dil okullarında şu imkanlara sahipsiniz: jimnastik/fitness/yoga, yüzme, koşu, tenis, squash, golf, ata binme, bisiklet kullanma vs. Spor aktiviteleri. Ayrıca, Öğrenci ve öğretmenlerin birbirlerini daha yakından tanımalarına olanak veren akşam yemekleri, Rehber eşliğinde sanat tarihi gezileri, Okulda film geceleri, Yarım veya tam gün geziler, Dağ-bisikleti turları, Şarap mahzenlerine geziler gibi faaliyet programları sunulmaktadır. Her ay kendi kültürel aktivite takvimlerini yayınlamaktadırlar. Bu sayede öğrenciler tüm sergi, konser, film ve diğer aktivitelerden haberdar olmaktadırlar.


Konaklama

Scuola Leonardo Da Vinci-Siena kendisini tercih eden öğrencilerine, Aile yanında konaklama, Öğrenci evleri, Öğrenci rezidansları, Hotel gibi konaklama seçenekleri sunmaktadır.


Scuola Leonardo Da Vinci Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita