San Diego State University

Amerika / San Diego / Merkeze Uzaklık 5 Km

Yaş Aralığı Eğitim Süresi Eğitim Dili Dil Yeterliliği Konaklama
18+ 4 Hafta ingilizce 6.5 Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /
Yaş Aralığı 18+
Eğitim Süresi 4 Hafta
Eğitim Dili ingilizce
Dil Yeterliliği 6.5
Konaklama Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /

San Diego State Üniversitesi 13 Mart 1897’de San Diego Normal School adıyla, ilkokul öğretmenlerine eğitim vermek amacıyla kuruldu. 1960’da o zaman yeni kurulan California State College sistemine, şimdiki adıyla California State University sistemine dahil oldu. 1970’lerin başlarında kanunlarla college statüsünden çıkıp San Diego State University adını aldı. San Diego State, prestijli Doktora/Research University-Intevsive unvanını kazanmıştır. SDSU, yurtdışında eğitim, lisans araştırmaları, stajlar ve girişimcilik deneyimleri gibi öğrenciler için öğrenci başarısı ve yaşamı değiştiren fırsatları taahhüt eder. SDSU, San Diego bölgesindeki en eski yükseköğrenim kurumudur ve bu derin toplum kökleri, stajlara, rehberlik ilişkilerine ve sınıf deneyimini tamamlayan ve geliştiren gönüllülük fırsatlarına erişim sağlar.

Sunulan Programlar
Yoğun İngilizce Kursu
İş İngilizcesi Kursu
Öğretmen Yetiştirme Kursu
 Üniversite Pathway Programı
Akademik Amaçlar için İngilizce Kursu
Davranış Analizi
Çocuk / Yetişkin Edebiyatı
Bilişsel Bozukluklar
Akademik Okur-Yazarlık Için Çift Dil
Erken Çocukluk
Akademik Okur-Yazarlık Için İngiliz Dili Gelişimi
Öğretim Tasarımı
Akıl Sağlığı Iyileşmesi Ve Bilinçli Travma Bakımı
Psikiyatrik Rehabilitasyon
Rehabilitasyon Teknolojileri
Sosyal Çalışma Idaresi
Destekli Iş Ve Değişim Uzmanı
Ikinci Ya Da Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi
Yazma Öğretimi


İmkanlar

San Diego State University Californiya Eyaleti’nin San Diego şehrinde kurulmuş en eski ünüversitelerden biridir. San Diego State University ana kampüsü ve San Diego State University Imperial Valley kampüsü gibi çeşitli kampüsleri vardır. Şehrin en büyük, California eyaletinin 3. büyük üniversitesidir.  Okulun temel amacı, okuma, yazma, dinleme, konuşma, dil bilgisi, kelime bilgisi, telaffuz ve test hazırlık gibi alanlarda öğrencilerin İngilizce dil yeterliliklerini kapsamlı bir şekilde geliştirmektir.  San Diego toplu taşıma araçları, öğrencilerin şehir merkezindeki kampüsten  Meksika sınırına kadar seyahat etmelerini sağlamaktadır. Okulun büyük ve modern kampüsünde kitapevi ve kütüphane, kafeteryalar, restoranlar, sağlık merkezi, spor salonları ve kulüpler bulunur. Kampüsün merkezinden, yeni yapılan ve yer altında bulunan hızlı tramvay ile şehir merkezine kolaylıkla ulaşılabilir.


Sosyal İmkanlar

San Diego, dünyaca ünlü hayvanat bahçesi, Sea Would ve Wild Animals Park’ın yanı sıra, 90’ın üstünde golf kursu, spor tesisleri, müzeler, tiyatrolar ve bir çok kültürel aktiviteye de ev sahipliği yapar. 


Konaklama

San Diego State University kendisini tercih eden öğrencilerine eğitimleri süresinde, aile yanı konaklaması, öğrenci yurdu, öğrenci evleri ve otel gibi konaklama seçeneklerini sunmaktadır.


San Diego State University Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita